Chcesz dolary? Oddaj czołg! – niesamowita akcja Anonymous!

Anonymous każdego dnia zadziwiają nas sposobami na rozmontowanie systemów informatycznych Federacji Rosyjskiej. Dziś jednak dotarły do nas ciekawe wieści związane z akcją kolektywu wymierzoną w rosyjskich żołnierzy. Hakerzy wraz z Ukraińskim Ministerstwem Obrony Narodowej proponują rosyjskim żołnierzom pieniądze w zamian za czołgi.

Sprzedaj czołg za dolary!

Nie od dziś wiadomo, że Rosjanie wkroczyli na teren Ukrainy potężną ilością pojazdów lądowych. Przez pierwszy tydzień obrońcom udało się uziemić całkiem pokaźną ich ilość. Nadal jednak potężna ilość pancernych kolosów pod rosyjską banderą przemierza ukraińskie równiny. Dziś w sieci pojawiła się bardzo ciekawa propozycja od Anonymous i ukraińskiego resortu obrony.

Zorganizowana została akcja, w ramach której rosyjscy żołnierze mogą sprzedać swój czołg za 50 tysięcy dolarów. Dla wojaków Putina to ogromne pieniądze, których nie będą w stanie zarobić na wojnie. Dla Ukrainy natomiast – śmieszna kwota za w pełni sprawny czołg mający zasilić szeregi ukraińskiej armii. Trzeba przyznać, że akcja została zaplanowana w naprawdę przemyślany sposób.

Czytaj też: Bayraktar – dron budzący postrach wśród Rosjan!

Czy jakieś czołgi zostały już przekazane stronie ukraińskiej? Tego w tej chwili nie wiadomo. Przy takiej kreatywności Anonymous aż strach pomyśleć, na jakie jeszcze sposoby dezorganizowania rosyjskiej ofensywy hakerzy wpadną w najbliższych dniach.

Grafika tytułowa: Chester Ho / Unsplash