CES 2023: Oto nowe monitory Samsung!

Startujące za kilka dni targi CES 2023, które odbędą się w Las Vegas, to okazja dla wielu producentów do zaprezentowania nam swoich nowości. Samsung zdecydował się na ujawnienie nam kilku z nich już teraz. Mowa o monitorach dedykowanych zarówno codziennej pracy, jak i rozrywce po godzinach. Sprawdźmy co Koreańczycy będą mieli nam do zaoferowania w zaczynającym się roku.

fot. Samsung

Samsung Viewfinity S9 5K

Nowy monitor dedykowany zastosowaniom profesjonalnym – Samsung Viewfinity S9 5K – ma być bardzo poważnym konkurentem dla słynnego Apple Studio Display. Nabywcom zaoferuje 27-calowy ekran 5K i będzie zoptymalizowany pod kątem spełnienia wymagań kreatywnych profesjonalistów. Koncern z Korei stawia w jego przypadku na szeroką gamę kolorów wynoszącą 99% DCI-P3 oraz średnią dokładność kolorów Delta E ≦2. Z monitora możemy korzystać w pionie lub w poziomie.

Wbudowany mechanizm kalibracji kolorów zapewnia precyzyjną kolorystykę i jasność ekranu, umożliwiając użytkownikom dostosowanie balansu bieli, gamma i balansu kolorów RGB w celu uzyskania doskonałej dokładności. Owych zmian można dokonać za pomocą smartfonów w aplikacji Samsung Smart Calibration. Matowy wyświetlacz ogranicza odbicia światła i odblaski, aby zminimalizować rozproszenie uwagi podczas pracy. Użytkownicy mogą podłączać do monitora kamery i inne urządzenia za pośrednictwem złącz USB-C i Thunderbolt 4.

Seria ViewFinity S9 jest wyposażona w kamerę 4K SlimFit i obsługuje natywne wideokonferencje za pośrednictwem aplikacji, takich jak Google Meet, które są zawarte w Samsung Smart Hub.

fot. Samsung

Samsung Smart Monitor M8

Samsung Smart Monitor M8 to świetne rozwiązanie dla fanów inteligentnych monitorów. Urządzenie charakteryzuje się stylową i smukłą konstrukcją, a teraz będzie dostępne w nowym rozmiarze 27-calowym, który będzie oferowany obok rozmiaru 32-calowego. Obydwa monitory serwują rozdzielczość pracy 4K. Smart Monitor M8 został wyposażony w stojak z regulacją wysokości. Sam ekran można obracać o 90 stopni, co może okazać się przydatne podczas pracy z dokumentami.

Smart Monitor M8 może łączyć się, sterować i zarządzać setkami kompatybilnych podłączonych urządzeń za pośrednictwem wbudowanego SmartThings Hub. Koncern z Korei zapowiedział już wsparcie dla takich standardów, jak Matter czy Home Connectivity Alliance. Samsung Smart Monitor M8 pozwala uzyskać natychmiastowy dostęp do Prime Video, Netflix, YouTube i innych usług over-the-top za pośrednictwem Smart Hub. Nie zabraknie również wsparcia dla Samsung Gaming Hub

Zintegrowana kamera SlimFit w monitorze Smart Monitor M8 została ulepszona do rozdzielczości 2K i współpracuje z aplikacjami do wideokonferencji, takimi jak Google Meet.

fot. Samsung

Samsung Odyssey OLED G9

Samsung Odyssey OLED G9 to monitor gamingowy oferujący zakrzywiony wyświetlacz quad-HD 49” 1800R o proporcjach 32:9. Cechuje go niesamowity wręcz czas reakcji na poziomie 0,1 ms i częstotliwość odświeżania 240 Hz. Ponadto możemy liczyć na świetny współczynnik 1 000 000:1. Samsung Odyssey OLED G9 umożliwia użytkownikowi korzystanie z aplikacji takich jak Prime Video, Netflix i YouTube za pośrednictwem Smart Hub. Nie zabrakło również wsparcia dla Samsung Gaming Hub, czyli chmur dla graczy takich, jak Xbox i NVIDIA GeForce Now.

fot. Samsung

Samsung Odyssey Neo G9

Samsung Odyssey Neo G9 to kolejny monitor gamingowy koreańskiego koncernu. Cechuje go zakrzywiona matryca Quantum Mini LED o przekątnej 57″, rozdzielczości 7680 × 2160 i współczynniku proporcji 32:9. Wsparcie dla Vesa Display HDR 1000 ma na celu zapewnienie doskonałego obrazowania w każdym środowisku gier – od cieni po jasne sceny. Matowy wyświetlacz redukuje odbicia światła na ekranie, minimalizując zakłócenia podczas najbardziej intensywnych sesji grania. Brzmi niesamowicie? To koncern z Korei dokłada do tego obsługę DisplayPort 2.1 oraz częstotliwość odświeżania 240 Hz.

Czytaj też: Samsung Galaxy Book 2 Go oficjalnie!

Dajcie koniecznie znać która z nowości Samsunga na CES 2023 w segmencie monitorów podoba się Wam najbardziej!

Grafika tytułowa: Samsung