CES 2022: TCL chce być liderem wśród producentów telewizorów Mini LED

Chińska firma zaprezentowała wczoraj szereg nowości, które mają ze sobą współpracować w ramach inteligentnego domu.

TCL, chiński producent z siedzibą w Hong Kongu, od kilku lat mocno stawia na ulepszanie swoich ekranów i jakości wyświetlenia. Założona w 2009 roku spółka-córka, TCL CSOT, zainwestowała w tym celu prawie 31 miliardów dolarów, a najnowszym efektem tych starań jest prapremiera telewizorów Mini LED, które mają trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku. Telewizory i kilka innych nowości z zakresu rozwiązań smart home czy urządzeń mobilnych firma zaprezentowała podczas trwających targów CES. 

Ambicje TCL są duże: wspomniane telewizory, które firma udoskonala od 2018 roku, mają pomóc jej w osiągnięciu statusu czołowego globalnego gracza wśród producentów telewizorów Mini LED w ciągu pięciu lat. Tegoroczne premiery mają charakteryzować się częstotliwością odświeżania ekranu 144 Hz, dzięki czemu mogą liczyć na przychylność graczy, którzy chcą doświadczyć najwyższej responsywności i szybkości wyświetlania obrazu (FPS) w najbardziej wymagających grach. Tysiąc lokalnych stref przyciemniania w telewizorach ma gwarantować znakomitą jasność, wysoki kontrast i umożliwiać wyświetlanie większej ilości szczegółów. 

Jak podkreśla TCL, telewizory z dużymi ekranami są punktem wyjścia do „inteligentnego życia”. Użytkownicy, naciskając tylko jeden przycisk na pilocie, mogą aktywować w telewizorze TCL Home, by uzyskać łatwy dostęp do rozrywki, jak również zarządzania inteligentnymi urządzeniami oraz sprzętem. Z kolei mobilna aplikacja TCL Home App umożliwia użytkownikom sterowanie inteligentnymi urządzeniami domowymi TCL, takimi jak oczyszczacz powietrza, czy robot odkurzający, co pozwoli cieszyć się świeżym, czystym domem kiedy wygodnie usiądziemy przed telewizorem.

Czytaj też: Inteligentny Dom — od czego zacząć budowę systemu smart home? Aplikacje do zarządzania inteligentnym domem

Na CES 2022 chińska firma zaprezentowała także kilka nowych tabletów. Jednym  z nich jest wyposażony w wyświetlacz wyglądający jak papier i chroniący wzrok model TCL NXTPAPER 10s. Na stoisku pokazano także idealny do nauki i zabawy, lekki TCL TAB 8 4G oraz TCL TAB 10L – tablet przeznaczony do rozrywki i realizacji różnorodnych zadań biznesowych, a także trzy modele stworzone z myślą o dzieciach i nową generację swoich smukłych okularów z wyświetlaczami TCL NXTWEAR AIR.