Cadillac Escalade wkrótce na prąd!

Cadillac Escalade to prawdziwa legenda amerykańskiej motoryzacji. Ten samochód znamy zarówno z teledysków raperów, jak i z filmów akcji. Jak się okazuje, potężny SUV już wkrótce doczeka się wariantu z silnikiem elektrycznym. Co już teraz wiemy na ten temat?

fot. Franco DeBartolo / Unsplash

Elektryczny Escalade zapowiedziany!

Cadillac zapowiedział, że elektryczny wariant flagowego SUV-a marki zostanie zaprezentowany jeszcze w 2023 roku. Koncern nie ma zamiaru przy tym rezygnować z luksusowego rodowodu modelu – Escalade IQ będzie wykończony materiałami najwyższej klasy i wyposażony w najnowocześniejsze osiągnięcia w zakresie komfortu podróży oraz bezpieczeństwa na drodze. Niewykluczone, że wdrożone zostaną także zaawansowane rozwiązania z zakresu jazdy autonomicznej.

Przy okazji dowiedzieliśmy się, że Cadillac już wkrótce może wrócić na europejski rynek. Amerykański producent samochodów Premium zamierza zaoferować na Starym Kontynencie pojazdy z napędem elektrycznym i dzięki temu stać się ważnym konkurentem dla naszych rodzimych marek Premium, jak Jaguar, Volvo, BMW czy Mercedes. Czy uda się mu osiągnąć świetne wyniki sprzedaży? Przekonamy się za kilka lat! Na razie nie wiemy, kiedy miałby nastąpić wielki powrót.

Czytaj też: Nowe BMW serii 5 oficjalnie

Mam nadzieję, że elektryki Cadillaca zostaną ciepło przyjęte w Europie. To naprawdę solidne samochody dla wymagającej klienteli. Dajcie znać, czy bylibyście skłonni skusić się na zakup któregoś z modeli koncernu.

Grafika tytułowa: Franco DeBartolo / Unsplash