Najwyższy wynik HUAWEI P60 Pro w historii rankingu DXOMARK to nie przypadek?

W maju HUAWEI P60 Pro znalazł się na szczycie najnowszego rankingu DXOMARK, oceniającego fotograficzną wydajność smartfonów. Urządzenie uzyskało najwyższy wynik w historii tego zestawienia, zdobywając 156 punktów i tym samym stało się najbardziej zaawansowanym fotosmartfonem dostępnym obecnie na rynku. Prestiżowy portal bardzo wysoko ocenił zarówno możliwości techniczne, jak i fotograficzne najnowszego flagowca Huawei.

DXOMARK to zespół uznanych ekspertów, który opierając się na naukowych pomiarach i analizach percepcyjnych, ocenia i klasyfikuje aparaty oraz sprzęt fotograficzny. HUAWEI P60 Pro uzyskał rekordowy wynik – 156 punktów, co zawdzięcza doskonałej wydajności aparatu oraz wyjątkowej jakości obrazowania w warunkach słabego oświetlenia. Przyglądając się bliżej rezultatom, warto wspomnieć, że najnowszy model ustanowił nowe rekordy w kategorii zdjęć, zoomu oraz zdjęć z efektem bokeh, zawieszając konkurencji poprzeczkę na wysokości odpowiednio: 159, 158 i 80 punktów.

fot. Huawei

Prawie jak z lustrzanki

Testując możliwości fotograficzne HUAWEI P60 Pro, inżynierowie DXOMARK przeanalizowali ponad 2600 zdjęć wykonanych zarówno w laboratorium, jak i w plenerze, przy zmiennych warunkach oświetlenia. Aparat w smartfonie uzyskał znakomite wyniki w testach autofocusu i ekspozycji. Eksperci zwrócili uwagę, że w porównaniu do poprzedniego modelu z serii P poprawił się balans bieli i dokładność odcieni skóry, dzięki czemu kolorystyka zdjęć z P60 Pro jest przyjemna. Docenili również zmienną, mechaniczną przysłonę F1.4-F4.0, która ich zdaniem oferuje najszerszą głębię ostrości spośród obecnych flagowych smartfonów.

To właśnie za sprawą zmiennej przysłony P60 Pro tak świetnie poradził sobie w teście bokeh – efekt rozmycia tła jest bardzo realistyczny i zapewnia doskonałą izolację fotografowanego obiektu oraz uwydatnia jego cechy. Analitycy stwierdzili, że ten smartfon jest doskonałą opcją dla użytkowników, którym zależy na zdjęciach zbliżonych do tego, czego oczekujemy od lustrzanki cyfrowej. Aparat HUAWEI P60 Pro wypadł również najlepiej w kategorii Zoom, dystansując konkurencję. Świetne wyniki zoomu to zasługa ultrajasnego teleobiektywu F2.1., który zbiera dużo światła, oraz inteligentnego oprogramowania. Najmocniejszym punktem jest tutaj 3,5-krotny zoom optyczny, dający obraz najwyższej jakości, ale doskonałe wyniki uzyskiwano w zakresie zoomu od około 0,5x do 10x.

Świetne zdjęcia…

HUAWEI P60 Pro otrzymał również najwyższą liczbę punktów w przypadku zdjęć portretowych i grupowych. Zdaniem ekspertów DXOMARK „zdolność urządzenia Huawei do utrzymania kontrastu na twarzach przy jednoczesnym zapewnieniu dokładnej ekspozycji i zachowaniu ostrości w trudnych warunkach podświetlenia jest niezrównana”. Aparat P60 Pro dokładnie odwzorowuje odcienie większości typów skóry, bardzo dobrze zamraża ruch i trzyma ostrość obiektów nawet w dynamicznych scenach.

Nowa generacja serii P jest także nowym numerem 1 w warunkach słabego oświetlenia. Wyróżnienie to zawdzięcza możliwości otwarcia przysłony do F1.4., naturalnym kolorom i kontroli szumów w zdjęciach nocnych. Aparat w P60 Pro dość spójnie odwzorowuje tekstury w różnych warunkach oświetleniowych, przechwytując dużo szczegółów i zapewniając dobrą ostrość. Testy zoomu też wypadły pomyślnie, dzięki skutecznym algorytmom obrazowania w oświetleniu do 5 luksów. Eksperci stwierdzili, że „nawet przy długim tele (ekwiwalent ok. 200 mm) P60 Pro zapewniał lepszą szczegółowość niż jego główni rywale.”

… i wideo w każdych warunkach

HUAWEI P60 Pro jest aktualnie smartfonem numer 3. w kategorii wideo. Nagrywanie filmów przetestowano w rozdzielczości 4K i 30 klatkach na sekundę. Jakość wideo oceniono jako bardzo dobrą, a nowy flagowiec Huawei jest lepszy od swoich poprzedników pod względem stabilizacji, odzwierciedlenia kolorów i tekstur. Świetne opinie zebrała zwłaszcza ta pierwsza funkcja, która skutecznie chroni przed drganiami aparatu; uznana została za topowe rozwiązanie tego typu na rynku. Mocne strony wideo w P60 Pro to także ekspozycja, ładne kolory oraz szeroki zakres dynamiczny w każdych warunkach.

Czytaj też: Słuchawki z ANC od Jabra – idealne na rodzinne wakacyjne podróże i miejskie wypady!

Grafika tytułowa: Huawei