BMW Vision Neue Klasse – już wkrótce na drogach?

BMW Vision Neue Klasse to nowa wizja całkiem nieodległej przyszłości dla bawarskiego koncernu. Ten futurystycznie prezentujący się prototyp pokazuje nam, jak mają wyglądać nowe modele Niemców już za kilka lat. Podobno produkcyjna wersja zaprezentowanego samochodu to potencjalny następca BMW serii 3 obecnej generacji. Jeśli ów model zastąpi właśnie tak futurystyczny projekt, to wiele osób będzie musiało przywyknąć do zmian filozofii projektowania samochodów lansowanej przez Bawarczyków.

fot. BMW

Przyszłość BMW pokazana tu i teraz

Nowa wizja niewielkiego modelu BMW prezentuje się futurystycznie. Choć bryła samochodu na zewnątrz, to klasyczny sedan – uwagę przykuwają duże lampy z tyłu i łączące się z oświetleniem „nerki” z przodu. Dla niektórych osób taki design może wydawać się kontrowersyjny, jednak najwyraźniej projektanci chcą wyeksponować w zupełnie nowy sposób charakterystyczny element stylistyczny „beemek”. W tej chwili nie wiadomo, czy nowy model BMW będzie dostępny także w wersji kombi. Na pewno wielu fanów marki tego oczekuje.

Wnętrze? Bardzo nowoczesne! BMW stawia na minimalizm. Uwagę przykuwa charakterystyczna kierownica, duży ekran nowego systemu iDrive oraz rozciągający się poniżej przedniej szyby długi wyświetlacz head-up, na którym z pewnością pojawią się kluczowe dla kierowcy informacje. Mam nadzieję, że producent pokusi się jednak o jakieś fizyczne pokrętła, lub chociaż dobrej klasy funkcje związane z obsługą głosową. Obsługa funkcji samochodu wyłącznie za pośrednictwem ekranu dotykowego nie należy bowiem do najwygodniejszych i najbezpieczniejszych – szczególnie gdy musimy skupić się na tym, co dzieje się na drodze.

Czy takie będą faktycznie kolejne modele BMW już za kilkadziesiąt miesięcy? Czas pokaże.

fot. BMW

Czytaj też: MINI Countryman SE ALL4 może się podobać!

Grafika tytułowa: BMW