Bitdefender topowym antywirusem dla Androida

W 2022 roku na użytkowników systemu Android czeka w sieci całe mnóstwo niebezpieczeństw. Cyberprzestępcy tylko czekają na każdy nasz błąd po to, by sprytnie go wykorzystać i zyskać dostęp do naszych prywatnych, poufnych danych. Dlatego ważną kwestią jest odpowiednia ochrona przed nieautoryzowanym dostępem i wirusami. Pomóc w tym może aplikacja Bitdefender, która ostatnio otrzymała ważne wyróżnienie.

Bitdefender Mobility Security bezkonkurencyjny?

AV-TEST opublikował wyniki badania dotyczącego oprogramowania antywirusowego dla smartfonów z systemem operacyjnym Android. W teście wzięło udział 17 produktów, w tym Bitdefender Mobility Security 3.3. W trakcie prowadzonych badań antywirusy miały dostęp do chmury publicznej, a tym samym możliwość codziennej i automatycznej aktualizacji sygnatur baz wirusów. Oprogramowanie testowano pod kątem możliwości w zakresie ochrony przed malware, wpływu na wydajność smartfona oraz użyteczność. W każdej z tych trzech kategorii produkt mógł otrzymać maksymalnie sześć punktów.

Oprogramowanie Bitdefender Mobility Security 3.3. uzyskało maksymalną ocenę 18 punktów i otrzymało od AV-TEST certyfikat „Top-Product”. AV-TEST w badaniu oceniającym zdolność antywirusów do wykrywania malware’u, sprawdzili możliwości antywirusów w zakresie przechwytywania złośliwego oprogramowania w czasie rzeczywistym oraz wykrytego w ciągu ostatnich czterech tygodni. W pierwszym przypadku AV-TEST wykorzystał 2993 próbki, zaś w drugim użył 2966 próbek. To świetny wynik. Użytkownicy Bitdefender Mobility Security mogą być niemal pewni, że ich sprzęt jest pod niezawodną opieką.

Oczywiście nawet najlepszy antywirus nie powinien uśpić naszej czynności. Unikajmy podejrzanych linków i fałszywych stron banków, które są najczęściej wykorzystywane do przejmowania naszych osobistych danych. Jeden nierozsądny ruch i możemy narobić sobie poważnych problemów związanych chociażby z kradzieżą naszej tożsamości lub nawet wyczyszczeniem konta.

Czytaj też: OnePlus wspiera esport!

Dajcie koniecznie znać czy i Wy używacie na swoich smartfonach antywirusa. A może polegacie na swoim zdrowym rozsądku? Ja zawsze staram się uważać na wszelką podejrzaną aktywność wokół moich urządzeń, kont i profili.

Grafika tytułowa: Luis Villasmil / Unsplash