Battlefield 2042 – EA ostrzega testerów

Electronic Arts prowadzi właśnie zamkniętą technicznie wersję beta nowej strzelanki Battlefield 2042. Gracze biorący udział w tym teście musieli podpisać umowę NDA i obiecać, że nie będą udostępniać żadnych szczegółów ani treści wideo z testu.

Z umowami nie ma żartów!

Niestety, zawsze znajdą się osoby, które nie traktują umowy NDA zbyt poważnie. EA ostrzegło graczy, którzy naruszyli tę umowę, że po wydaniu oficjalnej wersji Battlefield 2042 mogą zostać zbanowani.

Według doniesień medialnych, wkrótce po rozpoczęciu testów niektórzy uczestnicy, na platformie PC zaczęli przesyłać i transmitować na żywo obrazy wideo z testowania Battlefield 2042. EA natychmiast podjęło działania i usunęło te filmy, ale trudno jest całkowicie usunąć materiały, które zostały rozpowszechnione w Internecie.

Wczoraj Electronic Arts oficjalnie przypomniało wszystkim testerom, którzy podpisali umowę NDA, że jeśli nadal będą naruszać jej postanowienia może to prowadzić do poważnych konsekwencji. Adam Freeman, główny menedżer społeczności europejskiego studia EA, opublikował serię tweetów na temat zamkniętej bety Battlefield 2042, w których wspomniał, że wytwórnia zebrała wiele danych na podstawie bieżących testów, a także podzielił się wiadomościami o rezygnacji z testowania gry na PS5 z przyczyn technicznych. Freeman napisał: „Wersja Xbox testowego kodu aktywacyjnego została udostępniona testerom. Jeśli chcesz podzielić się tym ze znajomymi, nie rób tego, to jest sprzeczne z prawem. Nie udostępniaj konta innym, ponieważ doprowadzi to do bardzo poważnych konsekwencji”.

Przypomniał, że osoby biorące udział w tym teście podlegają ścisłym ograniczeniom umowy, a wszelkie filmy, zrzuty ekranu i transmisje na żywo są surowo zabronione.

„Nieprzestrzeganie przepisów, oprócz utraty prawa do uczestniczenia w tym technicznym teście i późniejszych testach EA, może również spowodować, że zaangażowani gracze nie będą mogli wejść do gry po oficjalnym wydaniu Battlefield 2042. W ciągu ostatnich 48 godzin usunęliśmy dużą liczbę graczy z fazy testów i nie będą oni mogli kontynuować testowania gry w tym tygodniu” – zaćwierkał Freeman.