Allegro przejmuje X-press Couriers, automaty jeszcze w tym roku

Zakup ma wzmocnić firmę w błyskawicznych przesyłkach na terenie największych polskich miast.

Allegro zdecydowało się na akwizycję firmy X-press Couriers, specjalizującej się w przesyłkach z dostawą w dniu nadania. W komunikacie firmy czytamy, że ruch ma przyczynić się do skrócenia czasu od zamówienia do dostawy, a także  wzmocnić rozwój testowanych w ramach pilotażu usług One Fulfillment by Allegro i sieci automatów paczkowych, której uruchomienie Allegro zapowiada jeszcze na ten rok. 

To kolejne z serii przejęć i inwestycji Allegro – wcześniej firma kupiła m.in specjalizujący się w oprogramowaniu dla firm o rozbudowanej logistyce dostaw Opennet, a 30 pracowników finansowego startupu Fin.Ai wzmocniło jej zespół deweloperski. X-press Couriers, działające do tej pory na terenie 9 największych polskich aglomeracji, zostało kupione przez Allegro po trwającej od 2019 roku współpracy. 

„Już kilka milionów ofert na naszej platformie jest objętych opcją dostawy nawet tego samego dnia. Nasi klienci coraz chętniej korzystają z tej usługi jako alternatywy dla zakupów offline. Zauważyliśmy również, że dodanie jej do ofert przekłada się na dodatkową sprzedaż dla naszych sprzedawców” – mówi Grzegorz Czapski, Business Development Officer w Allegro. „Spodziewamy się, że zwiększenie skali usługi i rozszerzanie jej na kolejne duże miasta – w połączeniu z naszymi projektami One Fulfillment oraz własnymi automatami paczkowymi – wpłynie pozytywnie na doświadczenie klientów oraz pozwoli nam marginalnym kosztem oferować dostawy dla naszych klientów” – dodał.