Asystent Google do likwidacji?

Google w ubiegłym roku jednoznacznie dało nam do zrozumienia, że zamierza intensywnie promować rozwiązania bazujące na sztucznej inteligencji. Część z nich już trafiła do systemu Android. Kolejne są w drodze. Na liście zadań koncernu z Mountain View na najbliższe miesiące miała znaleźć się m.in. misja zastąpienia Asystenta Google Bardem. Czy uda się przeprowadzić takie wdrożenie?

Lepiej zastąpić, niż przeprojektować

Jeszcze całkiem niedawno koncern Google zapowiadał swój udoskonalony produkt – Assistant with Bard. Rozwiązanie miało łączyć najlepsze funkcje popularnego asystenta głosowego i zupełnie nowego czatbota z Mountain View. Dziś dowiadujemy się natomiast, że Amerykanie w nadchodzących miesiącach mogą ubić rozpoznawalną markę Asystenta Google dla promowania autorskich rozwiązań AI.

Informacje na ten temat wyciągnięto z kodu źródłowego Asystenta Google, który w jednej z najnowszych wersji testowych przedstawia się już nie jako „Asystent”, a jako „Bard”. Owe informacje zawarte w kodzie aplikacji mogą zwiastować nam zmiany, które najpewniej przedstawione zostaną nam w maju, podczas konferencji Google I/O 2024. Póki co jednak, warto podchodzić do nich z rezerwą – nie zostały bowiem potwierdzone przez sam koncern Google.

Czytaj też: Galaxy AI – czy funkcje trafią do starszych flagowców?

Grafika tytułowa: Greg Bulla / Unsplash