Asustor w służbie kreatywnych twórców i miłośników multimediów

Asustor wprowadza na rynek nową serię urządzeń Flashstor 6 i 12 Pro. Te najszybsze w ofercie Asustor serwery NAS bazują na dyskach SSD PCIe 3.0 M.2 NVMe. Flashstor 6 został wyposażony w sześć gniazd na dyski oraz dwa gniazda 2,5 GbE, podczas gdy Flashstor 12 Pro oferuje dwanaście gniazd i 10-gigabitowy Ethernet. Oba modele napędza procesor Intel Celeron N5105 (2,9 GHz) oraz 4 GB rozszerzalnej pamięci RAM DDR4-2933, zapewniając wysoką wydajność i energooszczędność.

fot. Asustor

Wielofunkcyjne centrum multimedialne

Flashstor 6 i 12 Pro to idealne rozwiązanie dla twórców treści, kolekcjonerów plików multimedialnych oraz graczy. Dzięki serwerom Asustor, użytkownicy mogą zapomnieć o problemach z małą ilością wolnego miejsca na dysku systemowym komputera oraz uciążliwym podłączaniu i odłączaniu zewnętrznych dysków. Flashstor 6 zapewnia do 590 MB/s wydajności odczytu i zapisu danych, natomiast Flashstor 12 Pro oferuje odpowiednio do 1 181 MB/s odczytu i 1 027 MB/s zapisu. Serwery te umożliwiają automatyczne tworzenie kopii zapasowych oraz łatwe udostępnianie plików, co sprawia, że są one doskonałym wyborem dla osób pracujących w aplikacjach takich jak Final Cut Pro, Adobe Premiere czy Davinci Resolve.

Oprócz doskonałej wydajności, Flashstor 6 i 12 Pro to także zaawansowane centrum multimedialne. Dzięki systemowi operacyjnemu ADM 4.3, użytkownicy mają dostęp do intuicyjnego interfejsu oraz szerokiej gamy aplikacji, w tym Plex, umożliwiającego tworzenie własnych bibliotek VOD. Serwery Asustor są również gotowe do strumieniowania treści na platformy takie jak YouTube czy Twitch. Dodatkowo, urządzenia te wyposażono w złącza S/PDIF i HDMI obsługujące jakość 4K60, co gwarantuje czyste i bezstratne odtwarzanie multimediów. Nowe aplikacje Photo Gallery 3 i AiFoto 3 pozwalają na łatwe zarządzanie i udostępnianie zdjęć, eliminując problem braku miejsca na smartfonie. Flashstor 6 i 12 Pro to wszechstronne narzędzie, które spełni oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników.

Czytaj też: Western Digital rozszerza serię Blue o nowy dysk NVMe SSD 4 TB dla cyfrowych twórców!

Grafika tytułowa: Asustor