Apple Watch X w drodze?

Wszyscy fani sprzętu od Apple z niecierpliwością czekają na każdy przeciek związany z produktami koncernu z Cupertino na 2023 rok. Gigant pokazał nam całkiem niedawno nowe komputery. Jesienią natomiast doczekamy się prezentacji nowego iPhone’a oraz zegarków Apple Watch. Wiemy już co nieco na temat podstawowego smartwatcha od amerykańskiego giganta!

Okazjonalne nazewnictwo! I co jeszcze?

Apple Watch X – to nazwa, której powinniśmy spodziewać się w przypadku zegarka z Cupertino dziewiątej generacji. Podobny zabieg został zastosowany przez Amerykanów w przypadku iPhone’a kilka lat temu. Zmienione nazewnictwo nie jest jednak w tym przypadku podyktowane spektakularnym jubileuszem omawianego produktu. Najpewniej Apple chce nam w taki sposób zasygnalizować większe zmiany konstrukcyjne w przypadku smartwatcha.

W sieci pojawiają się jednak sprzeczne informacje. Leaksterzy doświadczeni w prezentowaniu informacji związanych z produktami Apple prezentują różne scenariusze. Niektórzy zakładają, że Apple w tym roku pokaże Watcha 9 a Watch X zostanie pokazany dopiero w przyszłym roku (m.in. Mark Gurman z Bloomberga). Pamiętajmy jednak, że iPhone’a 9 też nie było – od razu na rynek wprowadzono iPhone’a X pomijając całkowicie „dziewiątkę”. To stanowisko chociażby serwisu iPhoneSoft.

Czytaj też: Kontroler Stadia – jak włączyć obsługę Bluetooth?

Jak będzie faktycznie? Najbliższe kilka miesięcy to liczne przecieki związane z jesiennymi premierami od Apple. Miejmy nadzieję, że koncern z Cupertino nie będzie kazał nam czekać zbyt długo i za pośrednictwem nieoficjalnych źródeł „puści do nas oczko” w temacie tegorocznego Apple Watcha.