Apple szykuje odpowiedź na topowego Samsunga?

Samsung zaprezentował nam kilka dni temu rewelacyjne flagowce na 2023 rok – modele z rodziny Galaxy S23. Pierwsze recenzenckie opinie są w ich przypadku bardzo pozytywne. Szczególnie dotyczy to topowego Galaxy S23 Ultra. Najnowsze doniesienia wskazują na to, że Apple może wkrótce przygotować odpowiedź na to urządzenie.

O planach Apple poinformował Mark Gurman z Bloomberga. Podobno podczas niedawnej rozmowy o zarobkach Apple, dyrektor generalny Tim Cook zauważył, że rosnące ceny iPhone’ów nie stanowią problemu dla klientów. Zasugerował również, że firma może rozważać wydanie droższego modelu, niż iPhone 14 Pro Max, aby skłonić klientów do wydania jeszcze większych sum na sprzęt z jabłkiem na obudowie.

Jestem ciekaw jakie ekskluzywne funkcje względem serii „Pro” miałby zaoferować nam iPhone w wersji „Ultra”. Moim zdaniem mogą być to usprawnienia nie tylko związane ze specyfikacją, ale i – na przykład – szerokie wsparcie dla stylusa Apple Pencil. Tylko czy faktycznie będziemy chcieli wydawać ponad 10 000 złotych na nowego smartfona dla rozwiązań, które sprzęt z Androidem serwuje nam od lat w niższej cenie?

Czytaj też: Microsoft Teams Premium już z ChatGPT!

Czas zweryfikuje, czy Apple faktycznie zaprezentuje na nowego, ultra-mocnego i ultra-drogiego smartfona. Analitycy wskazują, że takie urządzenie może pojawić się na rynku jeszcze w tym, bądź w przyszłym roku. Gdy tylko pojawią się jakieś informacje na jego temat – będziemy Was informować.

Grafika tytułowa: Thujey Ngetup / Unsplash