Xiaomi Mi Band 8 coraz bliżej!

Xiaomi rokrocznie wypuszcza na rynek nową generację swojej kultowej już opaski sportowej Mi Band. Zdarza się jednak, że zmiany pomiędzy kolejnymi urządzeniami są tak mało odczuwalne, że nie opłaca się nam zmieniać naszego smartbanda na nowszy wariant. Jak będzie w przypadku Xiaomi Mi Band 8? Co wiemy o tym akcesorium już teraz?

Nowa opaska Xiaomi za kilka miesięcy?

Jak się okazuje – praktycznie nic nie wiemy o specyfikacji nadchodzącej opaski. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że Xiaomi zazwyczaj serwuje nam drobne zmiany w stosunku do poprzednika – nie powinniśmy spodziewać się rewolucji. Urządzenie zostało ostatnio dostrzeżone w bazie certyfikacyjnej IMDA. Oznacza to, że prace nad jego wydaniem wkroczyły już w dość zaawansowaną fazę.

Jest więc całkiem możliwe, że najbliższe tygodnie przyniosą nam konstruktywne informacje w sprawie opaski. Jej premiery tradycyjnie spodziewamy się w drugim kwartale. Osobiście oczekuję, że w przypadku Xiaomi Mi Band 8 doczekamy się w końcu powiększonego ekranu – na przykład takiego, jak w przypadku Redmi Smart Band 2. Nie da się bowiem ukryć, że w 2023 roku ekran w kształcie pastylki dość mocno trąci już myszką.

Czytaj też: Kolejne smartfony z certyfikatem Google ARCore

Będziemy dla Was monitorować temat nowej opaski od Xiaomi. Z pewnością urządzenie dość szybko trafi do dystrybucji na Starym Kontynencie. Premiera na naszym rynku następuje w przeciągu kilku tygodni od premiery chińskiej – dużo szybciej, niż chociażby w przypadku smartfonów znanego producenta.