Apple podnosi cenę wymiany baterii

Jak podaje serwis 9to5mac koszt wymiany baterii nowego iPhone’a wzrasta w stosunku do obecnych modeli o 43%. Będzie wynosił w USA 99 dolarów (w porównaniu z obowiązującą do tej pory ceną 69 dolarów).

Silny dolar oznacza, że ​​wzrost kosztów poza Stanami jest jeszcze większy. Na przykład w Wielkiej Brytanii wymiana baterii iPhone’a 14 wzrosła z 69 GBP do 105 GBP.

Według zapewnień Apple iPhone 14 ma najdłuższy z dotychczasowych modeli czas pracy na baterii.

Zamówione iPhone’a 14 w przedsprzedaży prawdopodobnie w najbliższym czasie nie będą potrzebowały wymiany baterii w najbliższym czasie.  Apple wymieni baterię w ramach programu AppleCare tylko wtedy, gdy będzie miała mniej niż 80 procent pierwotnej pojemności. Baterie do iPhone’a są reklamowane jako zdolne do zachowania do 80 procent pierwotnej pojemności po 500 pełnych cyklach ładowania.

Cena naprawy 99 USD będzie obejmować przypadki naprawy wykonanej w ramach rocznej gwarancji Apple, która jest dostarczana z większością jej produktów. Wymiana baterii jest również objęta usługą AppleCare Plus, która właśnie zaczęła oferować nieograniczone naprawy.

Nie jest jasne, dlaczego koszt wymiany tak bardzo wzrósł tylko w przypadku modeli iPhone 14. Tym bardziej, że ogłoszone pojemności baterii iPhone’a 14 są prawie identyczne jak modelu 13.

Czytaj także: Nowy wygląd iPhone 14 Pro zirytuje fanów?