App Store z ważną nowością! Zmiany w pobieraniu aplikacji!

App Store to jeden z najpopularniejszych sklepów z oprogramowaniem. Korzystają z niego użytkownicy ekosystemu od Apple. Nie można powiedzieć, że brakuje w nim jakichś ważnych rozwiązań. Oferta jest bardzo bogata i stale rozszerzana o wszelkie, najważniejsze nowości. Jak się jednak okazuje, koncern z Cupertino wprowadza właśnie dość istotne zmiany w kwestii pobierania aplikacji!

Nowy sposób pobierania aplikacji w App Store!

Już wkrótce twórcy aplikacji będą mogli dystrybuować je dla ograniczonego grona odbiorców za pośrednictwem bezpośrednich linków w sklepie App Store. Jest to oficjalna informacja zamieszczona na stronie koncernu z Cupertino. Możliwe więc będzie udostępnianie gier i aplikacji wyłącznie testerom, uczestnikom jakichś konkretnych wydarzeń, bądź też partnerom biznesowym. Nie zawsze bowiem developer chce udostępniać swoje dzieło od razu wszystkim użytkownikom. Aplikacja bądź gra udostępniona za pośrednictwem takiego bezpośredniego linku nie będzie widoczna w App Store dla postronnych osób. Dzięki temu nie pobierze jej żadna niepowołana osoba. Brzmi ciekawie. Oby po wdrożeniu ta funkcja działała dobrze i bezproblemowo.

Czytaj też: OnePlus 10 Ultra nadchodzi? To może być świetny smartfon!

Do czynienia mamy z drobną, aczkolwiek bardzo praktyczną nowością. Mam nadzieję, że to nie jedyne ciekawe rozwiązanie, które Apple wdroży w przypadku swojego sklepu z aplikacjami. Przydałby mu się mały remanent, gdyż w mojej opinii daleko mu do przejrzystości i funkcjonalności chociażby Sklepu Play od Google.