Anonymous miażdżą Rosję! Ataki w słusznej sprawie?

Od dłuższego czasu informowano nas w mediach o rosyjskich cyberatakach nie tylko na Ukrainę, ale i na inne państwa leżące w Europie Środkowej. Skutki takich działań możemy cały czas obserwować – między innymi w postaci działań propagandowych służb Federacji Rosyjskiej w sieci. Na szczęście na całą sytuację zareagował kolektyw hackerski Anonymous, który oficjalnie wypowiedział Rosji wojnę w cyberprzestrzeni.

Anonymous z imponującymi sukcesami na wojnie z Rosją!

Już wczoraj słyszeliśmy o potężnych sukcesach grupy Anonymous. Działania grupy doprowadziły do zakłóceń w pracy licznych rosyjskich stron internetowych, w tym także strony internetowej Kremla oraz rosyjskiego parlamentu. Co więcej, Anonymous poinformowali dziś o dużo bardziej spektakularnych sukcesach osiągniętych na skutek precyzyjnych ataków wymierzonych przez hakerów w konkretne sektory infrastruktury Federacji Rosyjskiej.

Wśród owych sukcesów warto wymienić przechwycenie 200 GB wiadomości e-mail od białoruskiego producenta broni Tetraedr. Ponadto zhakowana została ważna baza danych Federacji Rosyjskiej w której znajdują się m.in. numery telefonów ważnych, rosyjskich notabli. Wrażenie zrobiła także informacja Anonymous o przejęciu rosyjskiej komunikacji wojskowej. Oczywiście możemy spodziewać się, że przejęte dane przekazywane są stronie ukraińskiej.

Czytaj też: Wojna hakerów. Putin użyje swoich cyberprzestępców

Hakerom z Anonymous pozostaje pogratulować sukcesów i życzyć dalszych w słusznej sprawie. Miejmy nadzieję, że rano dotrą do nas kolejne, pozytywne informacje – także te związane z broniącym się obecnie przed agresją Kijowem.