Android Auto wkrótce z nowym interfejsem!

Android Auto to interfejs systemu od Google bardzo często wyświetlany na ekranach kokpitów naszych samochodów. Do tej pory mogliśmy odnieść wrażenie, że koncern z Mountain View traktuje to rozwiązanie bardzo po macoszemu. Jak się jednak okazuje, już wkrótce doczeka się ono największej i najważniejszej aktualizacji od lat!

fot. Obi – @pixel7propix / Unsplash

Google stawia na zmiany w Android Auto!

Przede wszystkim Android Auto doczeka się sporych udoskonaleń pod kątem wizualnym. Przede wszystkim Google chce postawić na rozwój interfejsu nawigacji. Jego rozwój pójdzie w takim kierunku, byśmy decydując się na przeglądanie funkcji Android Auto, nie musieli wychodzić z ekranu nawigacji. Ma to przełożyć się na wygodniejszą obsługę systemu multimedialnego w naszym samochodzie oraz na to, że w większym stopniu skupimy się na prowadzeniu samochodu.

W lewym, dolnym rogu ekranu pojawi się przycisk „Home”, który pozwoli na szybkie przejście do ekranu domowego. Gdy natomiast przytrzymamy go dłużej, uzyskamy dostęp do widżetów bez konieczności wychodzenia z aplikacji nawigacji. Wszystkie kluczowe ikony statusu (Wi-Fi, wskaźnik baterii czy zegar) zostaną natomiast przeniesione do prawego dolnego rogu ekranu.

Czytaj też: Nowości na HBO GO w lutym 2022! Na te propozycje warto czekać!

fot. Android World

Nie wiadomo jeszcze, kiedy te praktyczne zmiany w interfejsie trafią do stabilnej wersji Android Auto. W pierwszej kolejności muszą bowiem zostać sprawdzone przez testerów pod kątem ewentualnych błędów związanych ze stabilnością i niezawodnością pracy. Gdy tylko pojawią się jakieś informacje związane z ewentualnym wdrożeniem – będziemy Was informować!

Grafika tytułowa: Daen van Beers / Unsplash