Robot Boston Dynamics z pierwszą pracą! Oto co będzie robił!

Boston Dynamics to jeden z najbardziej znanych koncernów zajmujących się robotyką. Ostatnie miesiące są dla niego prawdziwym pasmem sukcesów. Amerykanie regularnie prezentują nam swoje nowe osiągnięcia. Dziś natomiast świat obiegła informacja, że jeden z robotów Boston Dynamics właśnie dostał swoją pierwszą pracę! Oto czym zajmował się będzie Stretch!

fot. Boston Dynamics

Stretch z pierwszą pracą w logistyce!

Zapewne w tej chwili w Waszych głowach rodzi się pytanie – kto zdecydował się na zatrudnienie robota od Boston Dynamics? Otóż trafił on do centrów logistycznych DHL, gdzie zajmował się będzie między innymi identyfikowaniem oraz transportowaniem przesyłek. Twórcy robota poinformowali opinię publiczną, że na mocy kontraktu podpisanego z gigantem branży logistycznej, dla DHL dostarczona zostanie cała flota robotów Stretch. Brzmi niesamowicie, prawda?

Na temat partnerstwa z Boston Dynamics wypowiedziała się Sally Miller — szefowa działu do spraw rozwoju na USA w DHL:

W firmie DHL Supply Chain zawsze byliśmy zaangażowani w postępujące innowacje i cyfryzacje. Robimy to, aby optymalizować nasz długi łańcuch dostaw. Wkład pieniężny w robotyzacje magazynów odgrywa kluczową rolę w zwiększaniu efektywności naszej pracy oraz poprawę obsługi naszych klientów. Dlatego cieszymy się, że możemy rozpocząć współpracę z Boston Dynamics, która zagwarantuje nam najwyższej klasy robotykę w naszych magazynach. Stretch już teraz rozwiązuje ciężkie wyzwanie dzięki swojej elastycznej konstrukcji. Pracę te będziemy mogli kopiować i umieszczać w poszczególnych regionach, a potem na całym świecie.

Czytaj też: Android Auto wkrótce z nowym interfejsem!

Według doniesień medialnych umowa pomiędzy Boston Dynamics a DHL opiewa na kwotę 15 milionów dolarów. Oczywiście zakup robotów ma być częścią długofalowej strategii DHL, która przewiduje automatyzację niektórych zadań w centrach logistycznych mającą przełożyć się na zwiększoną produktywność i wydajność pracy. Jestem ciekaw kolejnych sukcesów Boston Dynamics. Jestem przekonany, że usłyszymy o nich już wkrótce!

Grafika tytułowa: Boston Dynamics