Android 15 z przełomową nowością? Będzie wygodniej!

Android 15 doczeka się pierwszej oficjalnej prezentacji już za kilka tygodni – podczas konferencji Google I/O 2024. Od jakiegoś czasu jednak do sieci trafiają informacje na jego temat, które wskazują nam na nowe funkcje, jakie koncern z Mountain View zaserwuje w przypadku swojej nadchodzącej wersji oprogramowania. Najnowsze doniesienia wskazują na to, że amerykański gigant może znaleźć ciekawe zastosowanie dla modułów NFC montowanych na pokładzie znaczącej większości smartfonów.

Nowa rola NFC w przypadku Androida 15

W ostatnich latach przyzwyczailiśmy się do tego, że moduły NFC naszych smartfonów wykorzystujemy głównie w jednym celu – dokonywania płatności zbliżeniowych. Jest to możliwe dzięki aplikacji Google Wallet, z którą zintegrowana jest funkcja Google Pay od amerykańskiego koncernu. Jak się jednak okazuje, twórcy Androida chcą zaskoczyć fanów tego oprogramowania zupełnie nowymi możliwościami, jakie chcą otworzyć przed sprzętem wspierającym standard NFC.

Dzięki Androidowi 15 na pokład większości smartfonów ma zostać wprowadzone wsparcie dla NFC Wireless Charging (WLC). Nie wiemy niestety, na jakich zasadach przebiegało będzie wdrożenie. Jest jednak całkiem możliwe, że dzięki zabiegowi Google większość smartfonów naładujemy bezprzewodowo. Do tej pory taka funkcja była zarezerwowana w większości przypadków wyłącznie dla sprzętów z wyższej półki.

Szersze informacje na temat zmian związanych z NFC powinniśmy poznać już za kilka tygodni.

Czytaj też: Android 15 przywróci lubianą funkcję sprzed lat?

Grafika tytułowa: Denny Müller / Unsplash