Amy Henning tworzy nowe gry Gwiezdnych Wojen

Dobra wiadomość dla fanów Gwiezdnych Wojen i miłośników gier. Studio Skydance New Media reżyserki i scenarzystki Amy Hennig pracuje z Disneyem nad nie jedną, ale dwiema nowymi grami.

Po zeszłorocznych zapowiedziach Marvela, Hennig i spółka ogłosili właśnie, że pracują nad grą Star Wars z Lucasfilm Games. Chodzi o produkcję określaną terminem AAA, czyli grę o najwyższych budżetach przeznaczonych na produkcję i promocję. Od takich gier oczekuje się wysokiej jakości i dobrej sprzedaży.

 Podobnie jak w przypadku współpracy studia Marvel, fani mogą spodziewać się „narracyjnej przygody”. Lucasfilm Games zapowiada, że tytuł będzie opowiadał nową, oryginalną historię osadzoną w galaktyce Gwiezdnych Wojen.  

„Często opisywałam, w jaki sposób oglądanie Gwiezdnych Wojen w 1977 r. zasadniczo zmieniło mój 12-letni mózg, kształtując moje kreatywne życie i przyszłość w sposób nieusuwalny” – powiedziała Hennig. „Cieszę się, że ponownie współpracuję z Lucasfilm Games, aby opowiadać interaktywne historie w tej galaktyce, którą kocham.”

Dla Hennig jest to powrót do serii Star Wars. Przed założeniem Skydance New Media pracowała w studiu EA Visceral Games nad grą osadzona w świecie Star Wars, która ostatecznie nie ujrzała światła dziennego. Jej nowa gra jest jedną z kilku tytułów Gwiezdnych Wojen, które są obecnie opracowywane.

Studio Respawn Entertainment pracuje nad trzema nowymi grami, w tym sequelem Star Wars Jedi: Upadły Zakon.

Czytaj także: Star Wars Jedi: Upadły Zakon od EA i Respawn! Trailer i data premiery