Ambitne plany Motoroli! Kolejne RAZR w drodze?

Tegoroczny wariant Motoroli RAZR powinien planowo zadebiutować już jutro. Jak się jednak okazuje, plany koncernu pozostającego pod zarządem Lenovo sięgają o wiele dalej. Gigant nie chce ograniczać się do rokrocznej rywalizacji z Samsungiem Galaxy Z Flip4 i w najbliższym czasie ma zaprezentować nam kolejnych przedstawicieli rodziny RAZR!

Dwa nowe smartfony w 2022 roku!

Znany leakster – Evan Blass – podzielił się na Twitterze informacjami wskazującymi na to, że w 2023 roku zadebiutują na rynku dwa kolejne smartfony Motorola RAZR. Informacje na ich temat są jednak dość szczątkowe. Urządzenia są obecnie znane pod kodowymi nazwami „Juno” oraz „Venus”. Mają nam zaoferować mocne, topowe specyfikacje, więc już teraz możemy się spodziewać, że nie będą modelami tanimi w zakupie.

Według Blassa model „Juno” zadebiutuje wcześniej i pracował będzie pod kontrolą procesora Snapdragon 8+ Gen 1. Możemy się więc spodziewać, że będzie to zupełnie nowy smartfon, lub rozwiniecie koncepcji tegorocznego clamshella RAZR. Urządzenie oznaczone jako „Venus” ma natomiast być rzekomo następcą tegorocznej Motoroli RAZR. Producent postawi więc w jej przypadku z pewnością na najnowsze dostępne na rynku rozwiązania. Czy to wystarczy?

Czytaj też: Samsungi Galaxy S22, Galaxy S22+ i Galaxy S22 Ultra już z Androidem 13 i One UI 5!

Kluczem do nawiązania równorzędnej rywalizacji z Samsungiem wydaje się być natomiast niekoniecznie spamowanie rynku kilkoma modelami składanego smartfona. Motorola powinna wydać konkurencyjne do Folda i Flipa modele, o zbliżonych możliwościach i niższych, bardziej atrakcyjnych dla przeciętnego „Kowalskiego”. Tylko w taki sposób można przełamać hegemonię Koreańczyków w segmencie.