Amazon Kindle 2022 oficjalnie!

W ostatnich latach czytniki ebooków bardzo mocno zakorzeniły się w naszej codzienności. Korzystamy z nich chętniej, niż z papierowych książek chociażby ze względu na to, że w dowolnej chwili możemy mieć przy sobie całą naszą biblioteczkę. Amazon tymczasem prezentuje swój słynny czytnik Kindle w wersji na 2022 rok.

Co nowego w Kindle 2022?

Amazon Kindle 2022 nie będzie urządzeniem rewolucyjnym. Uświadczymy tu wszystkiego, co najlepsze w czytnikach ebooków od amerykańskiego giganta. Możemy również liczyć na liczne udoskonalenia oferowanych funkcji. Wśród nich najbardziej na uwagę zasługują takie rozwiązania, jak 6-calowy antyrefleksyjny ekran o wysokiej rozdzielczości 300 ppi z 16-stopniową skalą szarości. 

Zastosowanie takiego komponentu przekłada się na niezły czas pracy między ładowaniami. Wyniesie on nawet do sześciu tygodni. Producent deklaruje, że urządzenie naładujemy 9-watową ładowarką w zaledwie dwie godziny. Musimy jednak taki zasilacz dokupić (nie jest częścią zestawu). Nowy Kindle to 16 GB wbudowanej pamięci, w której możemy przechowywać nasze książki. Ponadto mamy tu wsparcie dla Wi-Fi 2,4 GHz i 5,0 GHz.

Nowy Kindle ma wbudowany tryb ciemny i umożliwia regulację intensywności podświetlenia. Imponująca jest ilość formatów obsługiwanych przez urządzenie. Mamy tu bowiem możliwość wyświetlania: Kindle Format 8 (AZW3), Kindle (AZW), TXT, PDF, MOBI, EPUB, PRC, HTML DOC, DOCX, JPEG, GIF, PNG, PMP i format audio AAX.

Czytaj też: Oto Ferrari Purosangue – piękno w czystej formie!

Nowy Kindle jest już dostępny w przedsprzedaży na Amazonie. Regularna sprzedaż wystartuje natomiast już 12 października. Sprzęt dostępny będzie w dwóch kolorach: czarnym i granatowym, w cenie 509,99 złotych.