Alibaba też chce swojego chatbota

Szał związany z sukcesem ChatGPT nie słabnie, wręcz przybiera na sile. Każdy chce mieć swojego bota sztucznej inteligencji.

Alibaba Group to kolejna firma, która poinformowała, że opracowuje narzędzie w stylu ChatGPT. Jak zapewnia gigant handlu elektronicznego, rozwiązanie jest obecnie w fazie wewnętrznych testów.

Oświadczenie chińskiej grupy e-commerce poprzedzone było informacją gazety 21st Century Herald, o tym, że ​​Alibaba opracowuje robota dialogowego podobnego do produktu Open AI.

Firma twierdzi, że od wielu lat koncentruje się na dużych modelach językowych i generatywnej sztucznej inteligencji. Duże modele językowe to systemy przetwarzania języka naturalnego, które są szkolone na ogromnych ilościach tekstu i są w stanie odpowiadać na pytania i rozumieć je, a także generować nowy tekst.

Akcje zarówno Alibaby, jak i wielu innych chińskich firm zajmujących się technologią sztucznej inteligencji poszybowały w górę w ciągu ostatnich kilku dni ze względu na podekscytowanie inwestorów wywołane przez Open AI.

Microsoft, właściciel Open.AI, planuje powiązać ChatGPT ze swoją wyszukiwarką Bing.

W środę inna chińska grupa technologiczna JD.com zapowiedziała, że ​​chce zintegrować niektóre metody i technologie podobne do ChatGPT z niektórymi swoimi produktami, takimi jak obsługa klienta platformy handlu elektronicznego.

Czytaj także: Chińska odpowiedź na ChatGPT