AirPods jeszcze bardziej osobiste? Być może już wkrótce!

Apple AirPods to jedne z najpopularniejszych słuchawek bezprzewodowych na rynku. Oczywiście nie jest to sprzęt tani, ale w zamian za wydane na owe słuchawki pieniądze otrzymujemy niesamowitą jakość odtwarzanego dźwięku oraz prowadzonych połączeń. Jak się okazuje, Apple może mieć w najbliższym czasie także asa w rękawie w postaci nowych funkcji, które może zaimplementować w nadchodzących odsłonach AirPodsów!

fot. Xiong Yan / Unsplash

Apple AirPods będą rozpoznawać użytkownika?

Apple zarejestrowało nowy patent o nazwie Identyfikacja użytkownika przy użyciu słuchawek. Jakkolwiek brzmi on ciekawie, to koncern z Cupertino musiałby poświęcić mnóstwo pracy nad przygotowaniem odpowiednich algorytmów identyfikujących użytkownika. Musiałyby być one bardzo dopracowane i nieomylne. Nikt z nas przecież nie chce, żeby niepowołane osoby miały dostęp do naszych danych po skorzystaniu z naszych słuchawek popełniających błąd przy identyfikacji, prawda?

Według złożonego patentu, specjalnie zaprojektowany algorytm ma rozpoznać użytkownika na podstawie ruchów trzech urządzeń. Oczywiście mowa o sprzętach spod znaku jabłka – AirPods, iPhone i Apple Watch. Słuchawki miałyby uczyć się wzorców wykonywanych przez nas codziennie czynności. Poza tym, iPhone mógłby wydawać pewne sygnały ultradźwiękowe po założeniu AirPodsów. Owe sygnały byłyby wychwytywane przez słuchawki i na ich podstawie dochodziłoby do identyfikacji użytkownika.

Czytaj też: Messenger z nowymi opcjami szyfrowanych czatów!

Warto byśmy pamiętali, że póki co mamy do czynienia wyłącznie z patentami rejestrowanymi przez Apple. Może minąć sporo czasu zanim trafią na pokład jakichś konkretnych urządzeń. Mogą też nie zostać nigdy wykorzystane ze względu na ograniczenia sprzętowe. Pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość i czekać na rozwój wydarzeń.

Grafika tytułowa: Eder jesus / Unsplash