Zaktualizowana aplikacja Steam już dostępna!

Valve odnowiło mocno przestarzałą mobilną aplikację Steam. Nareszcie! Wszystkie oryginalne funkcje zostaną zachowane, a nowy interfejs będzie miał okazję zaprezentować pełnię jej potencjału.

Podobnie jak do tej pory Steam pozwoli na smartfonach przeglądać sklep, otrzymywać kody weryfikujące logowanie na innych urządzeniach, a także potwierdzać transakcje z innymi graczami.

Teraz jednak dochodzi dodatek – logowanie na komputerze przez zeskanowanie kodu QR, zamiast podawania loginu i hasła. Poza tym, oferuje ulepszone powiadomienia, wgląd do naszej biblioteki gier oraz pozwala na obsługę wielu kont.

Odświeżona aplikacja na Androida i iOS posiada również zmodyfikowany i mądrzejszy system powiadomień (promocje na gry z listy życzeń, wyprzedaże, interakcje z innymi graczami), dostosowywalne zakładki, a także dostęp do biblioteki z możliwością zdalnego pobierania na główny komputer do gier. To niewątpliwa korzyść, szczególnie dla tych, którzy nie mają zbyt wiele czasu.

Jak pobrać? Nowy program jest dostępny w oficjalnych kanałach dystrybucji Valve, w sklepie Google Play oraz App Store. Producent umożliwił także instalacje z pliku APK.

Valve zapowiada prace nad usprawnieniem aplikacji Steam Chat, umożliwiającej zaawansowaną komunikację ze znajomymi na platformie nawet przez osadzanie zewnętrznych linków. A także dodanie nowych typów powiadomień oraz listy autoryzowanych urządzeń do systemowego oraz przeglądarkowego klienta Steam.  Wersja na system Android została zaktualizowana już wczoraj, a wersja na iOS, jak podaje Steam na swoim blogu: „już wkrótce”.

Logowanie QR ma być dostępne także dla użytkowników Steam Deck, do uruchamiania najbardziej wymagających gier pecetowych.

Czytaj także: Raport Steam – same dobre wiadomości