Acer Education Summit – nowoczesna wizja edukacji!

Acer Education Summit, coroczne wydarzenie dla partnerów Acer Education, zgromadziło ponad 35 partnerów z 18 krajów w siedzibie firmy Acer. Szczyt stanowi platformę do analizy potrzeb edukacyjnych, priorytetów i prezentacji innowacyjnych rozwiązań technologicznych dla szkół i instytucji edukacyjnych.

Program partnerski Acer Education Solution Centres, funkcjonujący od ponad 10 lat, odgrywa kluczową rolę w łączeniu szkół z nowoczesną technologią. Partnerzy Acer Education, posiadający dogłębną wiedzę specjalistyczną, wspomagają szkoły w zaspokajaniu potrzeb technologicznych poprzez dostarczanie nowoczesnych rozwiązań.

Na tegorocznym szczycie firma Acer zaprezentowała trzy nowe urządzenia, które wzbogacają jej bogate portfolio. Chromebook 314 (C936) to 14-calowy laptop stworzony specjalnie dla środowiska szkolnego – z solidną obudową odporną na zalanie i mechanicznie osadzoną klawiaturą. TravelMate P4 13 to wytrzymały laptop zaprojektowany z myślą o utrzymaniu wydajności przez cały dzień, zapewniający bezpieczeństwo i zaawansowaną łączność. SpatialLabs View Pro 27 to monitor 3D, nie wymagający specjalnych okularów, z nowym systemem Acer Immerse Audio.

Jednak nowoczesna edukacja to nie tylko sprzęt. Acer, zwracając uwagę na globalny problem e-odpadów, przedstawił program GreenCycle. Celem programu jest bezpłatna utylizacja zużytych urządzeń, a usługa Acer-as-a-Service promuje zrównoważony rozwój biznesu poprzez ponowne wykorzystanie lub sprawną wymianę urządzeń po zakończeniu umowy leasingu.

Acer Education Summit to nie tylko prezentacja nowości technologicznych, ale także manifestacja zaangażowania firmy w kształtowanie przyszłości edukacji, dbałość o środowisko i zrównoważony rozwój biznesu.

„Stosując nasze technologie, które zostały zaprojektowane zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, partnerzy i szkoły mogą wspólnie przyczynić się do globalnych wysiłków na rzecz walki ze zmianami klimatycznymi i ochrony zasobów naturalnych.  Dzięki wytrzymałym obudowom wykonanym z plastiku pochodzącego z recyklingu, opakowaniom w 100% nadającym się do recyklingu oraz energooszczędnym konstrukcjom, nasze portfolio edukacyjne ucieleśnia ducha inicjatywy Acer Earthion, mającej na celu zmniejszenie śladu węglowego, przy jednoczesnym wydłużeniu żywotności urządzenia i wywiązania się z naszego zobowiązania do osiągnięcia zerowej emisji dwutlenku węgla do 2050 roku.” – Roberto Rosaschino, starszy menedżer ds. edukacji i zrównoważonego rozwoju w firmie Acer

„Nasz Program Partnerski dla Edukacji jest najbardziej historycznym programem w pełni dedykowanym światu edukacji w regionie. Stworzyliśmy tę społeczność partnerów w 2010 roku z dwóch głównych powodów: aby otrzymywać ukierunkowane informacje zwrotne, które mogłyby pomóc nam w opracowaniu portfolio produktów dostosowanych do rzeczywistych potrzeb szkół oraz oferować najbardziej cenioną wiedzę o sektorze poprzez analizę trendów rynkowych.” – Cristina Pez, Dyrektor Handlowy EMEA.

Czytaj też: Acer wprowadza na rynek nowe laptopy Chromebook Plus

Grafika tytułowa: Acer