500 tysięcy dolarów w puli StarCrafta w Spodku

Już za miesiąc najlepsi na świecie gracze StarCraft II ponownie zawitają do Katowic, by powalczyć o triumf w zawodach z cyklu Intel Extreme Master.

W przeciwieństwie do ubiegłorocznej edycji turnieju, nadchodzące rozgrywki mają odbyć się na żywo w stolicy Górnego Śląska, a nie wyłącznie w internecie.

 W akcji zobaczymy dwóch naszych rodaków, którzy swoją przygodę z imprezą rozpoczną podczas Round of 36. Już wcześniej dzięki swojej pozycji w europejskim ranking ESL Pro Tour pewny startu mógł być stały bywalec największych zawodów, Mikołaj „Elazer” Ogonowski z x-komu AGO. Poza nim pokaze się również reprezentujący KaiZi Gaming Piotr „Spirit” Walukiewicz. 23-latek, który jeszcze do niedawna znany był jako souL, pierwotnie zajął miejsce, które nie dawało mu awansu. Niemniej dzięki rezygnacji Maxa „MaxaPaxa” C. oraz Alexisa „MarineLorDa” Eusebio i on ostatecznie otrzymał zaproszenie do Ro36 katowickiego IEM-a, podczas którego powalczy o awans do fazy grupowej.

Tam, będzie toczyć zmagania dwudziestu przedstawicieli ścisłej światowej czołówki. A wśród nich m.in. Sasha „Scarlett” Hostyn, która przed rokiem niespodziewanie nie przeszła przez pierwszy etap zmagań, a także Fin Joona „Serral” Sotala, który w poprzedniej edycji odpadł z rywalizacji już w pierwszej rundzie play-offów. Wystąpią również: Joo „Zest” Sung-wook, Lee „Rogue” Yeol oraz przede wszystkim Riccardo „ReynWor” Romiti. Sensacyjny triumfator z 2021 roku. Stanie on przed niezwykle trudnym zadaniem, obron ąmistrzowskiego tytułu.

Turniej StarCraft II w ramach Intel Extreme Masters Katowice 2022 odbędzie się między 19 a 27 lutego i zapewni swoim uczestnikom łączną pulę nagród w wysokości 500 tysięcy dolarów. Mecze, z angielskim komentarzem oglądać będzie można w ESL.TV na Twitchu.

Czytaj także: https://conowego.pl/gaming/turnieje-gamingowe-z-najwieksza-ogladalnoscia-w-2021-roku-112364