AOC Agon Pro AG32UX – 144 Hz z kablem DP 1.4

AGON by AOC − prezentuje monitor z linii AGON PRO przeznaczonej dla najbardziej wymagających użytkowników. AG32UX to model z matrycą IPS o przekątnej 31,5 cala, rozdzielczości UHD i odświeżaniu z częstotliwością 144 Hz.

W segmencie gamingowym ewolucja monitorów wydaje się bardzo prosta do przewidzenia. Przez długie lata standardem były 24-calowe ekrany o rozdzielczości FHD, a jedyne co rosło, to częstotliwość odświeżania i jakość obrazu. Powoli nadchodzą jednak bardzo duże zmiany. Dotyczą wielkości wyświetlacza i rozdzielczości. Jak widać na przykładzie AOC Agon – przyszłość należy do ekranów od 27 cali wzwyż o rozdzielczości UHD. Oczywiście na odpowiednim poziomie musi być też liczba klatek na sekundę –  Tu warto zwrócić uwagę, że liczba bitów potrzebnych do przesłania obrazu przy tak wysokich parametrach to wyzwanie nie tylko dla karty graficznej.

AG324UX: bezkompromisowa specyfikacja

AG324UX cechuje się 10-bitowym panelem IPS (1.07 miliarda kolorów) o rozdzielczości UHD (3840 x 2160 px). Za pomocą złącza DisplayPort 1.4  ze wsparciem technologii DSC prześlemy obraz tej rozdzielczości z maksymalnym odświeżaniem 144 razy na sekundę. Złącze HDMI 2.1 pozwala natomiast na przesyłanie obrazu UHD przy odświeżaniu 120 Hz. To dobra wiadomość dla właścicieli konsol nowej generacji.

Czas reakcji na poziomie 1ms (GtG), MPRT sprawia, że rozgrywka będzie pozbawiona nieprzyjemnego smużenia. Z kolei technologie AMD FreeSync Pro oraz NVIDIA G-Sync, z którymi zgodny jest monitor, wyeliminują rozrywanie obrazu. Pokrycie 99,8 proc. przestrzeni barwowej DCI-P3 zapewni bardzo dobre odwzorowanie kolorów, a dzięki HDR400 kontrast będzie jeszcze lepszy.

Produkt wyposażono również w dwa 8-watowe głośniki ze wsparciem technologii DTS. Predefiniowane w OSD profile takie jak: Game Colour, Shadow Control, Frame Counter czy Dial Point sprawiają, że ustawienie monitora do rozgrywki jest jeszcze prostsze.

Wygoda użytkowania i produktywność

Znajdujące się w obudowie AG324UX złącze USB-C z zasilaniem Power Delivery 90W ułatwi podłączenie większości urządzeń mobilnych. Funkcja Picture by Picture zwiększa produktywność działania poprzez wyświetlanie obrazu z dwóch źródeł jednocześnie. Peryferia podłączone do 4-portowego huba USB pozwolą obsługiwać dwa urządzenia za pomocą jednego zestawu klawiatury, myszy i monitora dzięki przełącznikowi KVM. Regulacja pochylenia, wysokości i obrotu ekranu umożliwią zajęcie ergonomicznej pozycji, a obrót ekranu o 90 stopni (pivot) będzie idealny do pracy z dłuższymi dokumentami. Będący częścią zestawu przewodowy pilot ułatwia dostęp do menu OSD.

Ekran okalają z trzech stron smukłe ramki. Monitor, zarówno z przodu, jak i z tyłu ma podświetlenie RGB, dodatkowo wyświetla na biurku logo AGON. Wzornictwo zostało wyróżnione nagrodą reddot design.

Sugerowana cena detaliczne AOC AG32UX – 5 109 zł, gwarancja – 3 lata.