Sprzęt audio Creative – na każdą okazję!

Creative to znany i ceniony producent akcesoriów komputerowych dość ściśle powiązany z sektorem audio. Niejednokrotnie mieliśmy dla Was okazję testować słuchawki, soundbary czy karty dźwiękowe koncernu z Singapuru. Dziś chciałbym przestawić Wam dwa kolejne urządzenia, które miałem okazję testować w ostatnim czasie – słuchawki Creative Outlier Air V3 oraz głośniki dla graczy Creative Pebble Pro. Co warto wiedzieć na ich temat?


Dobre słuchawki? Na wagę złota!

Słuchawki TWS to w ostatnich latach bardzo przydatne akcesoria dla większości z nas. Przydają się podczas wideokonferencji, podczas treningów czy też po godzinach, kiedy chcemy relaksować się przy ulubionej muzyce czy podcastach. Creative posiada bardzo ciekawe urządzenie tej klasy w swojej ofercie. Model Outlier Air V3 wyróżnia świetna jakość wykonania i niezłe możliwości jak na reprezentowaną półkę cenową.

Co w zestawie?

Słuchawki przyjeżdżają do nas w niewielkim kartoniku, w którym oprócz samych pchełek oraz solidnego etui ładującego znajdziemy także papierologię, krótki kabelek USB-C do ładowania oraz wkładki dokanałowe umożliwiające wygodną personalizację. Etui ładujące otwierane jest poprzez wysuwanie tacki na słuchawki w bok. To nietypowe rozwiązanie. Charakteryzują je dość ergonomiczne kształty. Dzięki stonowanej kolorystyce i uniwersalnym wzornictwie natomiast, sprzęt będzie doskonale prezentował się w każdej sytuacji – niezależnie od tego, czy bierzemy udział w formalnym spotkaniu, czy też wybieramy się na trening.

Creative stawia na wygodę

Pchełki od Creative są dosyć spore, jednak zaprojektowane zostały w taki sposób, by nosiło się je bardzo wygodnie. Można korzystać z nich godzinami bez obaw o to, że poczujemy jakiś dyskomfort. Oznacza to, że sprzęt doskonale sprawdzi się podczas długich wideorozmów czy też sesji ze znajomymi na popularnych komunikatorach głosowych. Możemy zabierać je także na treningi ze względu na to, że oferują zwiększoną odporność na działanie czynników zewnętrznych – IPX5.

A jak używa się ich na co dzień?

W pierwszej kolejności sprawdziłem jak Creative Outlier Air V3 radzą sobie z prowadzeniem rozmów. Z tą kwestią producent poradził sobie całkiem nieźle. Nasz głos wychwytywany jest wzorcowo dzięki czterem mikrofonom (po dwa na każdą pchełkę). My również słyszymy naszych rozmówców naprawdę głośno i wyraźnie. Creatve postawiło tu na przetworniki z biocelulozy 6 mm. Z naszymi urządzeniami słuchawki łączą się natomiast za pośrednictwem Bluetooth 5.2, dzięki czemu możemy liczyć na pewne połączenie.

A jak wygląda kwestia konsumpcji multimediów? Creative Outlier Air V3 i na tym polu radzą sobie świetnie – niezależnie od tego, czy akurat oglądamy film, czy może słuchamy muzyki. Dźwięki były naprawdę dobrze odwzorowane i czuć było różnicę między poszczególnymi tonami. Wiele droższych modeli słuchawek mogłoby pozazdrościć sprzętowi od Creative naprawdę niezłej kultury pracy.

Słuchawki od Creative oferują nam zarówno tryb ambient, jak i ANR (Active Noise Reduction). Możemy więc dokonać wyboru – czy chcemy lepiej słyszeć nasze otoczenie, czy też maksymalnie się od niego odizolować. Ponadto Creative Outlier Air V3 oferują wsparcie dla znanego, autorskiego rozwiązania SXFi, jednak jest ono przydatne tylko wtedy, gdy słuchamy utworów przechowywanych w pamięci naszego urządzenia.

Słuchawki Creative Outlier Air V3 oferują nam wsparcie ze strony dwóch aplikacji. Pierwsza z nich to podstawowe rozwiązanie producenta, które służy do zarządzania pracą sprzętu. Druga z aplikacji – Super SXFI – odpowiada za maksymalne dopasowanie ustawień do naszych preferencji, jeśli chodzi o odtwarzanie muzyki przechowywanej lokalnie. Umożliwia ona zmapowanie naszej głowy w celu uzyskania najlepszych doznań słuchowych. Ponadto mamy tu również korektor graficzny oraz wbudowany odtwarzacz, z poziomu którego możemy odsłuchiwać ulubioną muzykę.

Podsumowując

Słuchawki Creative Outlier Air V3 to świetny wybór dla wszystkich tych osób, dla których jakość dźwięku odkrywa kluczową rolę. Producentowi udało się zachować naprawdę rozsądny kompromis pomiędzy atrakcyjną ceną, jak i szeroką funkcjonalnością. W cenie około 269 złotych ciężko będzie znaleźć równie ciekawe rozwiązanie. Dlatego też – jeśli nie macie wygórowanych wymagań, nie będziecie żałować zakupu!


A może głośniki dla gracza?

Creative Pebble Pro to niedrogie głośniki zaprojektowane z myślą o graczach. Cechuje je wysoka jakość wykonania oraz cieszące oczy wzornictwo. Ze względu na zastosowane na ich pokładzie rozwiązania doskonale spiszą się zarówno, gdy podłączymy je do komputera, jak i wtedy, gdy bezprzewodowo sparujemy je z naszymi urządzeniami mobilnymi. Co warto wiedzieć na temat tego sprzętu?

Kompaktowy zestaw dla mniej wymagających

Głośniki Creative Pebble Pro przyjeżdżają do nas w średniej wielkości kartoniku, w których obok głośników znajdziemy także okablowanie. Mamy tu przewód mini-jack, kabel USB-C do USB-A oraz USB-C do USB-C. Do czynienia mamy z głośnikami o kompaktowych rozmiarach, które nie zajmują sporo miejsca na biurku. Jakość wykonania stoi na dość wysokim poziomie. Plastiki, z których wykonano obudowy nie sprawiają wrażenia tanich. Smaczku sprzętowi dodaje fakt, że serwuje nam on podświetlenie RGB, dzięki czemu zainteresować mogą przede wszystkim graczy.

Łączność na różne sposoby

Zestaw Creative Pebble Pro może łączyć się z naszymi urządzeniami na dwa sposoby – za pośrednictwem złącza mini-jack lub poprzez Bluetooth. Możemy więc korzystać z nich w zestawieniu z praktycznie wszystkimi naszymi sprzętami – laptopami, pecetami, smartfonami czy tabletami. Poza tym – dzięki dwóm rodzajom przewodu zasilającego, możemy doprowadzać prąd do głośników zarówno z portów USB-A, jak i USB-C. Brzmi fantastycznie, prawda?

Niezła jakość dźwięku i podświetlenie

Jeśli oczekujecie od głośników komputerowych niezłej jakości dźwięku, to Creative Pebble Pro poradzą sobie z jego odtwarzaniem wzorcowo. Nie mamy tu co prawda soczystych basów, ponieważ producent nie dołączył do tego konkretnego zestawu subwoofera, jednak podczas grania, słuchania muzyki czy oglądania filmów i seriali będziemy cieszyć się niezłym, czystym brzmieniem.

Na uwagę zasługuje wcześniej wspomniane podświetlenie RGB. Możemy nim sterować za pośrednictwem przycisku umieszczonego na obudowie jednego z głośników oraz pokrętła. Dzięki temu możliwe jest dostrojenie koloru podświetlenia i częstotliwości migotania światła. Co ciekawe, kolory podświetlenia mogą się również płynnie zmieniać, co daje niesamowity efekt wieczorami.

Moc głośników po połączeniu z portem USB-C to 10 W. Możemy ją zwiększyć stosując dowolny zasilacz sieciowy (o mocy przynajmniej 30 W) do 20 W – jeśli chcielibyśmy zrobić w domu niezły hałas. Nie sposób nie wspomnieć o tym, że testowane głośniki zapewniają dostęp do technologii Clear Dialog (wspierającej użytkownika podczas rozmów na komunikatorach głosowych) oraz BassFlex.

Podsumowując

Głośniki Creative Pebble Pro kosztują 379 złotych. W tej cenie otrzymujemy wysoką funkcjonalność, niezłą jakość dźwięku oraz podświetlenie RGB. Ze względu na specyfikę zestawu docenią go szczególnie gracze. Nie oznacza to jednak, że głośników nie możemy podłączyć do urządzeń mobilnych, czy też telewizora. We wszystkich tych scenariuszach sprzęt od singapurskiego koncernu sprawdzi się świetnie!