Jabra Speak2 55 – Twoje rozmowy, nowa jakość!

W ostatnich latach jesteśmy świadkami rozwoju koncepcji pracy zdalnej i hybrydowej. Pandemia koronawirusa zatrzymała nas w domach – także służbowo. Szybko jednak okazało się, że możliwość pracy poza biurem może bardzo pozytywnie wpływać na naszą produktywność. Dlatego też pracodawcy coraz częściej oferują nam możliwość wypełniania obowiązków – na przykład – z domu.

Z tego też powodu potrzebujemy dobrego sprzętu mobilnego. Mam tu na myśli nie tylko laptopy i tablety, ale też liczne akcesoria – myszy, klawiatury, słuchawki i zestawy głośnomówiące. Te ostatnie służą nam najczęściej podczas służbowych wideokonferencji. Doskonałym wyborem w tym segmencie może być Jabra Speak2 55. Już tłumaczę Wam, dlaczego!

Co w zestawie? Jakość wykonania

Jabra Speak2 55 przyjeżdża do nas w bardzo kompaktowym opakowaniu. Duński producent jednak bardzo często stawia na elegancki minimalizm w trakcie pakowania swoich urządzeń. Po otwarciu pudełka naszym oczom ukazuje się przyjemne, wykonane z materiału etui, w którym umieszczony został sam głośnik. Ponadto w opakowaniu mamy też papierologię. I w zasadzie to wszystko. Nic więcej nie jest nam do szczęścia potrzebne.

Sam głośnik wykonany jest bardzo solidnie. Jabra dba o doskonałe spasowanie swoich produktów – szczególnie tych dedykowanych klientowi biznesowemu. Wysoka jakość wykonania idzie w parze z kompaktowymi rozmiarami. Jabra Speak2 55 bez problemów zmieści się w plecaku, torbie czy nawet aktówce. Dzięki takiemu zabiegowi ze strony Duńczyków, nasza prywatna sala konferencyjna może być wszędzie tam, gdzie aktualnie przebywamy.

Nieograniczone możliwości

Głośnik Jabra Speak2 55 wykorzystuje szereg nowoczesnych rozwiązań, by zapewnić nam niesamowicie wysoką jakość prowadzonych rozmów. Producent stawia w jego przypadku m.in. na zaawansowany dźwięk z pełnym dupleksem. Dzięki temu nasze rozmowy – wideo lub głosowe – mają być w pełni płynne, by każdy mógł swobodnie wyrażać swoje myśli i jednocześnie był doskonale słyszany przez pozostałych rozmówców.

Nowy głośnik od Jabra to także wysokiej klasy mikrofony. Producent postawił na aż cztery najnowocześniejsze moduły tego typu oferujące funkcje kształtowania wiązki oraz redukcję hałasu. Możemy więc być pewni, że wszelkie niepożądane odgłosy w tle, pojawiające się w trakcie rozmowy (pralka, zmywarka, bawiące się w sąsiednim pokoju pociechy) zostaną doskonale przefiltrowane i zniwelowane.

Spotkaliście się podczas konferencji z sytuacją, w której uczestnicy rozmowy przekrzykują się ze względu na donośność swoich głosów? Nowe głośniki Jabra oferują funkcję Normalizacji Poziomu Głosu. Dzięki niej mowa rozmówców jest wyrównywana do jednakowego poziomu głośności. Koniec z nieznośnym hałasem podczas rozmów! Teraz dźwięk mamy pod pełną kontrolą.

A jeśli już przy głośnikach jesteśmy – Jabra Speak2 55 serwuje nam naprawdę krystaliczną jakość odtwarzanego dźwięku. Oznacza to, że również i po godzinach możemy skorzystać z owego urządzenia chociażby wtedy, gdy chcemy nacieszyć się ulubionymi treściami multimedialnymi.

Jak Jabra Speak2 55 sprawuje się na co dzień?

Sprawdziłem zestaw Jabra Speak2 55 w połączeniu z moim pecetem. Wykorzystuję go w wielu zastosowaniach – do pracy, do kontaktu ze współpracownikami i rodziną czy też w celach rozrywkowych (wieczorami). We wszystkich wymienionych zastosowaniach nowy produkt Jabra sprawdził się znakomicie.

Podczas rozmów wideo mój głos był doskonale słyszany przez rozmówców. Ja również nie miałem problemów z ich usłyszeniem ze względu na świetne głośniki wbudowane w sprzęt. A rozmawiam naprawdę dużo – od komunikatorów internetowych, przez połączenia telefoniczne po popularnego Discorda. Ze wszystkimi aplikacjami sprzęt współpracował wybornie. Warto wspomnieć o tym, że Jabra Speak2 55 otrzymał certyfikaty takich usług, jak Teams, Meet czy Zoom.

Testowany sprzęt doskonale sprawdza się także w trakcie konsumpcji multimediów. Zdarza się, że nasze laptopy są wyposażone w słabej jakości głośniki. Jabra Speak2 55 pomaga niwelować te niedogodności. Sprawdzi się doskonale podczas słuchania muzyki, odtwarzania filmów i seriali, czy podczas grania w ulubione gry komputerowe.

Co ciekawe, Jabra Speak2 55 może być używany za pośrednictwem złącza USB-A, USB-C lub bezprzewodowo – przez Bluetooth. W tym ostatnim przypadku może zapewnić nam nawet 12 godzin nieprzerwanej pracy.

Podsumowując…

Jabra Speak2 55 to niesamowity zestaw głośnomówiący z funkcją głośnika. Pozwoli na wygodne prowadzenie wideorozmów i wideokonferencji. Jednocześnie pomoże nam po godzinach cieszyć się ulubionymi treściami multimedialnymi z dźwiękiem wysokiej klasy. To urządzenie doskonale wykonane, funkcjonalne i mobilne. Czego chcieć więcej? Testowany sprzęt kosztuje 1045,50 złotych i jest wart każdej złotówki, którą na niego przeznaczycie.