Jabra Elite 75t – test niezłych słuchawek z potencjałem!

Zakup dobrych słuchawek bezprzewodowych to jeden z priorytetów między innymi dla wszystkich osób, które z powodu pandemii zostały wysłane na home office. Problem w tym, że na rynku mamy mnóstwo rozmaitych produktów tego typu i wybór odpowiedniego dla nas akcesorium może być naprawdę trudny. Jeśli zależy nam na krystalicznej jakości dźwięku podczas rozmów, a także fantastycznych doznań słuchowych podczas odtwarzania muzyki i oglądania materiałów wideo, to warto zainteresować się słuchawkami Jabra Elite 75t. Tak się składa, że miałem okazję testować je dla Was ostatnimi czasy.

Świetnie zaprojektowane słuchawki z redukcją szumów!

Słuchawki Jabra Elite 75t trafiają do nas w zgrabnie zaprojektowanym opakowaniu. Oprócz nich, w zestawie znajdziemy papierologię, kabel USB-C, etui ładujące oraz trzy pary kopułowych tipsów w rozmiarach S, M, L. Dzięki tym ostatnim w wygodny sposób dostosujemy akcesorium do naszych potrzeb. Same słuchawki Jabra Elite 75t prezentują się naprawdę zgrabnie i sprawiają wrażenie dobrze wykonanych. Producent zamontował na ich pokładzie akumulatorki, które pozwalają na maksymalnie 7,5 h pracy między ładowaniami. Całkowite uzupełnienie energii w ich przypadku trwa ok. 2,5h, natomiast łączny czas pracy do pełnego rozładowania etui może wynieść nawet 28 h. Warto odnotować, że nieużywane, słuchawki wyłączają się automatycznie, by oszczędzać energię.

Oczywiście Jabra wyposażyła owe słuchawki w całe multum przydatnych funkcji. Mamy tu więc takie rozwiązania, jak przyciski sterujące na słuchawce, funkcja sterowania odtwarzaniem muzyki, współpraca z asystentami głosowymi. Zasięg pracy słuchawek to 10m. Oczywiście jeśli pomiędzy nami, a naszym urządzeniem, do którego podłączymy akcesorium pojawi się np. ściana, to ów zasięg pracy może ulec skróceniu. Mi jednak nie przytrafiły się w trakcie testów żadne przypadkowe, niekontrolowane rozłączenia. Warto dodać, że słuchawki Jabra Elite 75t są lekkie, wygodne i dobrze leżą w uszach. W moim przypadku nie wypadały nawet w czasie biegania. Przed niekorzystnym działaniem otoczenia i warunków atmosferycznych chroni je natomiast certyfikat IP55.

Jakość odtwarzanego dźwięku? Jabra Elite 75t trzymają poziom!

Po trwających ponad trzy tygodnie testach muszę przyznać jedno – producent zna się na swojej robocie. Muszę przyznać, że testowałem Jabra Elite 75t na rozmaitych gatunkach muzycznych – od elektroniki, przez hip-hop po grindcore. W każdym przypadku brzmienie dźwięku było czyste, a basy wyraźne i głębokie. Nie doszukałem się w brzmieniu muzyki żadnych nieprzyjemnych trzasków czy zniekształceń. Na pokładzie mamy także funkcję redukcji szumów od września 2020 roku dzięki aktualizacji oprogramowania – aktywną. Produkt Jabry satysfakcjonująco radzi sobie także gdy gramy bądź oglądamy materiały wideo (Netflix, YouTube). Testowane przeze mnie akcesorium pracuje w oparciu o kodeki SBC i AAC – to sprawdzone w przypadku Jabry rozwiązanie,

Co jednak z rozmowami prowadzonymi za pośrednictwem Jabra Elite 75t? Nasze słowa wychwytują aż cztery mikrofony, które z założenia powinny sobie poradzić nawet w trudnych warunkach. W praktyce jednak – gdy wracałem pieszo z pracy i ruch na ulicach był dość intensywny, zdarzało się, że moja małżonka nie słyszała mnie dokładnie i wtedy musiałem odłączać słuchawki kontynuując rozmowę z poziomu telefonu. Z odbiorem dźwięku w czasie rozmów nie odnotowałem natomiast problemów – tutaj sprawa ma się równie dobrze, jak w przypadku konsumpcji treści multimedialnych. Warto również wspomnieć o tym, że słuchawki współpracują z aplikacją Jabra Sound+. Pozwala ona zmieniać ustawienia equalizera, dostosowywać ustawienia słuchawki czy wybrać domyślnego asystenta głosowego, z którego korzystamy na co dzień.

Podsumowując

Jabra Elite 75t to świetne słuchawki. Powinny spełnić oczekiwania nawet wymagających użytkowników. Jeśli poszukujecie wygodnych słuchawek true wireless, które cechuje wysoka jakość odtwarzanego dźwięku oraz zwiększona odporność na działanie czynników zewnętrznych, to jest to produkt dla Was. Trochę zawodzi jakość rejestrowanego głosu podczas przeprowadzania rozmów, ale mam nadzieję, że producentowi z czasem uda się w jakiś sposób rozwiązać ten problem. Ile za taką przyjemność? Słuchawki Jabra Elite 75t kosztują w tej chwili około 649 złotych i możecie je zamówić m.in. w Media Markt. Myślę, że będziecie zadowoleni z zakupu.