Creative Pebble X – praktyczne głośniki z podświetleniem RGB

Koncern Creative znany jest z tego, że serwuje nam sprzęt audio naprawdę niezłej jakości. Tajwańczycy w swojej ofercie posiadają m.in. słuchawki, soundbary czy głośniki. Do tej ostatniej grupy urządzeń zalicza się zestaw Creative Pebble X. Są to praktyczne głośniki z podświetleniem RGB, które powinny trafić w gusta użytkowników – niezaleznie od tego, czy są oni graczami. Jak zestaw sprawdza się w codziennym użytkowaniu? Postanowiłem to zweryfikować!

Zawartość zestawu i jakość wykonania

Głośniki przyjeżdżają do nas w pudełku, którego zawartość nas nie zaskoczy. Mamy tu więc papierologię, same głośniki, dwa przewody USB-C do USB-C oraz kabel audio jack. Jakość wykonania zestawu stoi natomiast na dość przyzwoitym poziomie. Producent – ze względu na niewygórowaną cenę – musiał tu oczywiście postawić na tworzywo sztuczne. Nie można jednak zarzucić mu „taniego” wyglądu.

Konstrukcja głośników jest dość klasyczna. Reprezentują one charakterystyczny dla sprzętu od Creative design. Na ich froncie, poza membranami, umieszczono diodę sygnalizującą nam fakt, że głośniki pozostają włączone. Obok diody wygospodarowano miejsce na pokrętło regulacji głośności oraz na przełączniki odpowiedzialne za parowanie sprzętu z naszymi urządzeniami poprzez Bluetooth (mamy tu wsparcie dla Bluetooth 5.3) i regulację podświetlenia RGB.

Warto wspomnieć również o tym, że na głośniku wyposażonym we wspomniany panel sterowania osadzono także złącze słuchawkowe i mikrofonowe, złącze AUX, złącze USB-C i złącze ładowania. Oznacza to, że testowane głośniki to bardzo wszechstronny sprzęt, który połączymy z licznymi urządzeniami, z których korzystamy na co dzień do konsumpcji treści multimedialnych. Soczyste brzmienie zapewniają 2,75-calowe przetworniki pełnozakresowe, zapewniające moc do 15 W RMS, z wartością szczytową do 30 W.

Praktyczna aplikacja Creative

Do zarządzania pracą głośników Creative Pebble X wykorzystuje się aplikację Creative App. Jest ona szeroko dostępna do pobrania dla wiodących platform takich, jak Windows, Android, macOS czy iOS. Z jej poziomu możliwe jest nie tylko korygowanie dźwięku wydobywającego się z głośników, ale i chociażby zarządzanie niezwykle estetycznym podświetleniem RGB, które szczególnie dobrze sprawdzi się na gamingowych biurkach. Co niezwykle ważne – aplikacja Creative App jest bardzo intuicyjna w obsłudze, przez co nie powinna sprawić problemu zarówno totalnym laikom, jak i osobom, które już miały do czynienia ze sprzętem Creative.

Jak testowane głośniki sprawdzają się na co dzień?

Głośniki Creative Pebble X dość dobrze radzą sobie z odtwarzaniem dźwięku zarówno podczas konsumowania treści multimedialnych, jak i podczas grania w ulubione gry komputerowe. Koncern z Tajwanu zadbał o to, żeby testowane głośniki nie serwowały nam żadnych artefaktów dźwiękowych. Zarówno efekty dźwiękowe, dialogi jak i ścieżki dźwiękowe są przetwarzane bardzo poprawnie. Jeśli jednak często gracie w gry, w których ma znaczenie wsłuchiwanie się w dźwięki otoczenia – jak na przykład wymagające strzelanki – lepiej będzie skupić się na graniu na słuchawkach wspierających dźwięk przestrzenny.

Parowanie głośników Bluetooth z naszymi urządzeniami jest bardzo proste. Wystarczy włączyć tryb parowania i wybrać odpowiednią opcję w ustawieniach Bluetooth smartfona lub tabletu. Standardowy zasięg połączenia to 10 metrów. Przekroczenie tej odległości może skutkować przerwaniem połączenia. Warto wspomnieć o tym, że na podstawie każdego z głośników mamy mocowanie pozwalające na osadzenie ich na statywach. To może być praktyczne rozwiązanie dla tych wszystkich osób, które dysponują ograniczoną przestrzenią na biurkach.

Podsumowując…

Koncern Creative słynie z wysokiej jakości sprzętu audio, a jeden z ich najnowszych produktów – zestaw Creative Pebble X, nie jest wyjątkiem. Te praktyczne głośniki z podświetleniem RGB są przeznaczone nie tylko dla graczy, ale także dla osób korzystających z multimedialnych treści na co dzień. Dzięki sporym możliwościom jeśli chodzi o przesył dźwięku, możemy połączyć je z wieloma urządzeniami, z których korzystamy na co dzień. Dobrej jakości 2,75-calowe przetworniki pełnozakresowe zapewniają niezłe brzmienie w każdej sytuacji. A wszystko to za 439 złotych.

Czytaj też: Creative Aurvana Ace – stylowe słuchawki dla wymagających

Grafika tytułowa: Creative