Creative Live! Cam Sync 4K – wideorozmowy wysokiej jakości!

Dobra kamerka internetowa to dla osób pracujących zdalnie lub hybrydowo absolutna podstawa, by komfortowo kontaktować się ze współpracownikami czy też z przełożonymi. Dlatego w ostatnich latach czołowi producenci akcesoriów tego typu prześcigają się wręcz w serwowaniu nam akcesoriów dedykowanych wideorozmowom i wideokonferencjom. Jednym z takich urządzeń jest kamerka Creative Live! Cam Sync 4K. Jak sprawdziła się podczas testów?

Zawartość pudełka i jakość wykonania

Creative Live! Cam Sync 4K dociera do użytkownika w niewielkich rozmiarów kartoniku, w którym znajduje się sama kamerka oraz papierologia. Tak naprawdę jednak użytkownikowi nie jest potrzebne nic więcej. Kamerka łączy się z naszym sprzętem poprzez złącze USB i w zasadzie już po podłączeniu jest gotowa do pracy. Nawet jeśli nasz komputer nie oferuje dostępu do „dużego” USB (USB-A) – możemy za grosze kupić przejściówkę i bez problemów korzystać z urządzenia nawet przy złączach USB-C.

Testowany przeze mnie sprzęt jest zaskakująco dobrze wykonany. Spasowanie stoi na wysokim poziomie. Nie musimy obawiać się, że mechanizmy regulujące ustawienie kamerki szybko się wyrobią. W razie potrzeby możemy ją nawet wkręcić na statyw. Urządzenie zostało wyposażone w wygodną w obsłudze przysłonę obiektywu dbającą o naszą prywatność w sytuacjach, w których nie korzystamy z Creative Live! Cam Sync 4K.

Czytaj też: Jabra Evolve2 65 Flex – świetne słuchawki do pracy!

Kilka słów o funkcjach

Kamerka Creative Live! Cam Sync 4K wyposażona została w matrycę oferującą możliwość nagrywania wideo w rozdzielczości4K i 25 kl./s lub Full HD i 40 kl./s. Kąt widzenia to tutaj 95 stopni. Warto wspomnieć również o tym, że testowana kamera oferuje funkcję Backlight Compensation. Odpowiada ono za automatyczną korekcję natężenia światła. Ostrość podczas rozmów możemy natomiast regulować dzięki obrotowemu pierścieniowi wokół obiektywu.

Mikrofon mamy tu podwójny. Oferuje nam funkcję redukcji szumów otoczenia podczas rozmowy. Poza tym producent serwuje nam funkcję automatycznego wyciszania mikrofonu wtedy, gdy nie mówimy (VoiceDetect) – by rozmówcom nie przeszkadzały dźwięki pojawiające się w tle. Wspomnianymi funkcjami możemy sterować wygodnie za pośrednictwem dedykowanych przycisków.

Funkcjami kamery możemy sterować też dzięki aplikacji Creative App. Co ciekawe, mamy tu gumową przesłonkę obiektywu dbającą o naszą prywatność wtedy, kiedy akurat nie rozmawiamy.

Jak sprawuje się w praktyce?

Przetestowałem kamerkę Creative Live! Cam Sync 4K zarówno podczas prywatnych rozmów, jak i w grupowych wideokonferencjach. W obu przypadkach urządzenie działało świetnie, zapewniając doskonałą jakość obrazu i płynne połączenia wideo. Jakość dźwięku była również bardzo dobra, bez żadnych zakłóceń. Moi rozmówcy doskonale mnie słyszeli. Warto również dodać, że przeprowadziłem testy na różnych platformach, takich jak Teams, Zoom, Google Meet, Messenger i Discord.

Kamerka Creative Live! Cam Sync 4K może być również używana przez graczy, którzy streamują swoją rozgrywkę na platformach takich jak Twitch, Facebook czy YouTube. Jednak warto zauważyć, że w przypadku kręcenia vlogów może nie być tak skuteczna jak smartfony lub aparaty fotograficzne. Kamerki dedykowane do vlogowania często oferują funkcje specjalnie zaprojektowane do nagrywania wideo z różnych perspektyw, stabilizację obrazu oraz wysoką jakość dźwięku. Dlatego też, jeśli głównym celem jest tworzenie vlogów, warto rozważyć dedykowane rozwiązania. Niemniej jednak, jeśli chodzi o streaming rozgrywki, kamerka Creative Live! Cam Sync 4K może być dobrą opcją, zapewniając wysoką jakość wideo podczas transmitowania gier na żywo.

Podsumowując…

Creative Live! Cam Sync 4K to naprawdę niezła kamerka internetowa. Z pewnością spełni oczekiwania mniej wymagających użytkowników, którzy poszukują solidnego sprzętu do przeprowadzania służbowych wideokonferencji, lub do rozmawiania z bliskimi za pośrednictwem komunikatorów internetowych. W cenie wynoszącej zaledwie 289 złotych ciężko o lepiej wyposażone urządzenie tego typu.


UWAGA!

Dla naszych czytelników mamy kod rabatowy dający -15% zniżki od ceny wyjściowej sprzedaży na zakup Creative Live! Cam Sync 4K. Kod można wykorzystać wielokrotnie na pl.creative.com i en.creative.com. Ważny jest od dziś do 30 czerwca. 🙂

Kod promocyjny: CONOWEGO15

Grafika tytułowa: Creative