Wybieramy smartwatch do 3000 złotych – październik 2023

Zakup dobrego smartwatcha w cenie do 3000 złotych może spędzić sen z powiek. Na rynku mamy bowiem dostępnych naprawdę sporo wszelkiej maści urządzeń kierowanych do różnych grup docelowych. Warto jednak pamiętać o tym, że każdy spośród topowych producentów elektroniki noszonej ma w tym segmencie swojego przedstawiciela. Na które zegarki szczególnie warto zwrócić uwagę pod koniec 2023 roku?

fot. Daniel Romero / Unsplash

Czego oczekiwać od smartwatcha w cenie do 3000 złotych?

Smartwatche w tej kategorii cenowej oferują wiele przydatnych funkcji, które mogą uczynić życie bardziej komfortowym. Przede wszystkim możemy liczyć na rozbudowane możliwości monitorowania zdrowia i aktywności fizycznej. Dzięki wbudowanym sensorom, takim jak pulsometr, czujnik SpO2, GPS i akcelerometr, będziesz mógł monitorować swoje tętno, poziom tlenu we krwi, śledzić trasę podczas biegania lub jazdy rowerem oraz kontrolować jakość snu. Niejednokrotnie sprzęt tej klasy pozwala także na przeprowadzenie prostego badania EKG. Aplikacje fitness pomogą nam natomiast w śledzeniu postępów w treningach.

Oczywiście, smartwatche łączą się z naszym smartfonem, co pozwala na odbieranie powiadomień o połączeniach, wiadomościach tekstowych, e-mailach i z aplikacji społecznościowych, bez konieczności wyciągania telefonu z kieszeni. Szukając idealnego smartwatcha dla siebie warto zwrócić uwagę na dostępność aplikacji, które nas interesują, ponieważ niektóre modele obsługują różne aplikacje do nawigacji, kontroli muzyki, monitorowania pogody i korzystania z mediów społecznościowych.

Szerokie możliwości personalizacji to kolejny z atutów smartwatchy dobrej klasy. Większość modeli z tej półki cenowej pozwala na wygodną zmianę pasków – dzięki temu można dostosować urządzenie do swojego stylu. Z reguły także smartwatche pozwalają na wymianę pasków. Na rynku mamy mnóstwo dostępnych rozwiązań bazujących na tkaninie, tworzywie sztucznym, naturalnej skórze czy metalu. Każdy z nas z pewnością więc wybierze odpowiednie rozwiązanie dla siebie. Ważna jest również jakość wykonania i użyte materiały. W tej cenie kupimy zegarki z różnymi rodzajami obudowy, w tym metalową, dlatego warto wybrać model odpowiadający naszym preferencjom.

Niektóre smartwatche obsługują bezprzewodowe płatności zbliżeniowe, co jest wygodne podczas codziennych zakupów. Warto więc, żebyśmy przemyśleli – czy takie rozwiązanie będzie dla nas wygodne. Jeśli codziennie stawiamy na aktywność fizyczną, zegarek z GPS pozwoli nam na dokładne śledzenie trasy podczas biegania, jazdy na rowerze lub wędrówek. Jeśli planujemy korzystać ze smartwatcha podczas pływania lub zdarza się nam biegać w deszczu, zwróćmy uwagę na jego wodoszczelność. Modele z certyfikatem IP67 są odporne na kurz i krótkotrwałe zanurzenia.

Warto również sprawdzić, czy producent regularnie aktualizuje oprogramowanie smartwatcha, co gwarantuje poprawę funkcjonalności i zabezpieczeń.

Czytaj też: Wybieramy flagowego smartfona – październik 2023

fot. producenta

Samsung Galaxy Watch 6 Classic

Samsung Galaxy Watch 6 Classic to prezentujący się bardzo elegancko smartwatch dedykowany głównie właścicielom smartfonów Galaxy. Oprócz ciekawego wzornictwa oferuje nam także bardzo przejrzysty interfejs autorskiego oprogramowania One UI będącego w jego przypadku nakładką na Wear OS. Poza tym możemy się po nim spodziewać wszystkich sztandarowych funkcji charakterystycznych dla smart-zegarków. Mamy tu więc opcję wyświetlania powiadomień z telefonu, analizowania naszego stanu zdrowia oraz śledzenia treningów. Możemy za jego pośrednictwem wykonać też badanie EKG.

Oczywiście jak na smartwatcha przystało, Samsung Galaxy Watch 6 Classic jest wodoodporny do 5 ATM oraz spełnia założenia militarnej normy MIL-STD-810G. Jak po każdym zegarku z Wear OS – nie spodziewajmy się tu długiego czasu pracy między ładowaniami. Możemy liczyć na maksymalnie dwa dni po odłączeniu od ładowarki. Obraz wyświetlany jest na ekranie AMOLED o przekątnej 1,47″. Co ważne, do sterowania funkcjami zegarka może posłużyć obrotowy pierścień okalający ekran. Pracą zegarka zarządzamy dzięki świetnie zaprojektowanej, autorskiej aplikacji. Za tak zaprojektowany czasomierz trzeba zapłacić 2299 złotych.

fot. producenta

Apple Watch 9

Apple Watch 9 to doskonała propozycja dla wszystkich użytkowników iPhone. Już na samym wstępie warto bowiem zaznaczyć, że ów zegarek jest kompatybilny tylko ze smartfonami od koncernu z Cupertino. Oprócz sprawdzonego przez lata wzornictwa oferuje nam także bardzo przejrzysty interfejs watchOS, który w tym roku doczekał się poważnego odświeżenia. Na pokładzie czasomierza od Apple nie zabrakło funkcji charakterystycznych dla smart-zegarków – wyświetlania powiadomień z telefonu, analizowania naszego stanu zdrowia oraz śledzenia treningów. Zegarek ten wspiera funkcję EKG oraz monitoruje, czy nie ulegliśmy wypadkowi.

Smartwatch Apple Watch 9 jest wodoodporny do 5 ATM. To kolejny zegarek w naszym zestawieniu, który niestety nie oferuje długiego czasu pracy między ładowaniami. Jak w przypadku produktu Samsunga – możemy liczyć na maksymalnie dwa dni po odłączeniu od źródła zasilania. Obraz wyświetlany jest na ekranie OLED LTPO Retina. Pracą zegarka zarządzamy dzięki autorskiej aplikacji Apple. Za prezentowany produkt trzeba zapłacić 2499 złotych.

fot. producenta

Huawei Watch 4 Pro Elite

Huawei Watch 4 Pro Elite to prezentujący się bardzo elegancko zegarek od znanego, chińskiego koncernu. Oprócz ciekawego wzornictwa oferuje nam także bardzo przejrzysty interfejs autorskiego oprogramowania Harmony OS. Poza tym możemy się po nim spodziewać wszystkich sztandarowych funkcji charakterystycznych dla smart-zegarków. Mamy tu więc opcję wyświetlania powiadomień z telefonu, analizowania naszego stanu zdrowia oraz śledzenia treningów. Możliwe jest także przeprowadzenie prostego badania EKG.

Huawei Watch 4 Pro Elite jest wodoodporny do 5 ATM. Producent deklaruje, że wbudowana w zegarek bateria powinna umożliwić aż 14 dni niezbyt obciążającej pracy. Obraz wyświetlany jest na ekranie AMOLED o przekątnej 1,5″. Dzięki świetnie zaprojektowanej, autorskiej aplikacji urządzenie może bezproblemowo współpracować zarówno z systemem Android, jak i iOS. Za tak zaprojektowany sprzęt trzeba zapłacić 2799 złotych.

fot. producenta

Huawei Watch D

Huawei Watch D to bardzo innowacyjny zegarek dla osób, które cierpią na problemy związane z ciśnieniem krwi. Urządzenie wyposażone zostało w specjalną bransoletę pozwalającą na wykonywanie precyzyjnego pomiaru. Oczywiście koncern z Chin serwuje nam tu swoje autorskie oprogramowanie Harmony OS. Na pokładzie nie zabrakło funkcji wyświetlania powiadomień ze smartfona, analizowania naszego stanu zdrowia czy wspierania naszych codziennych treningów. Zegarek tej klasy oczywiście oferuje nam również funkcję EKG.

Huawei Watch D jest wodoodporny według założeń standardu IP68. Producent deklaruje, że wbudowana w zegarek bateria powinna umożliwić aż 7 dni niezbyt obciążającej pracy. To mniej, niż w przypadku większości zegarków Huawei, ale pamiętajmy, że mamy do czynienia z bardzo zaawansowanym urządzeniem. Obraz wyświetlany jest na ekranie AMOLED o przekątnej 1,64″. Dzięki świetnie zaprojektowanej, autorskiej aplikacji urządzenie może bezproblemowo współpracować zarówno z systemem Android, jak i iOS. Za tak zaprojektowany sprzęt trzeba zapłacić 1749 złotych.

fot. producenta

Amazfit Falcon

Amazfit Falcon to mocny i solidny zegarek outdoorowy. Producent postawił w jego przypadku na kopertę wykonaną ze stopu tytan oraz szkło szafirowe. Czasomierz pracuje pod kontrolą autorskiego oprogramowania Zepp OS. Co ciekawe – jest to pierwszy zegarek w naszym zestawieniu nie oferujący dostępu do funkcji EKG. Poza tym możemy się po nim spodziewać wszystkich sztandarowych funkcji charakterystycznych dla smartwatchy. Mowa o opcji wyświetlania powiadomień z telefonu, analizowania naszego stanu zdrowia oraz śledzenia treningów.

Amazfit Falcon jest wodoodporny do 20 ATM, dzięki czemu można z nim – na przykład – nurkować. Wbudowana w zegarek bateria powinna umożliwić aż 7 dni intensywnej bądź 14 dni niezbyt obciążającej pracy. Obraz wyświetlany jest na ekranie AMOLED o przekątnej 1,28″. Według zapewnień producenta, z zegarka możemy komfortowo korzystać zarówno w połączeniu ze smartfonami bazującymi na Androidzie, jak i na iOS. Cena prezentowanego modelu to 2499 złotych.

fot. producenta

Amazfit T-Rex Ultra

Amazfit T-Rex Ultra to zegarek zaprojektowany z myślą o fanach aktywności fizycznej – nawet tej uprawianej w ekstremalnych warunkach. Urządzenie pracuje pod kontrolą autorskiego oprogramowania producenta, które bazuje na zaawansowanych algorytmach umożliwiających precyzyjne śledzenie aktywności fizycznej. Ponadto możemy monitorować parametry zdrowotne oraz odbierać powiadomienia ze smartfona.

Amazfit T-Rex Ultra jest wodoodporny do 10 ATM. Producent deklaruje, że wbudowana w zegarek bateria powinna umożliwić aż 20 dni standardowej pracy. Obraz wyświetlany jest na kolorowym wyświetlaczu o przekątnej 1,39″. Solidna, wzmocniona konstrukcja smartwatcha chroni go przed uszkodzeniem w niesprzyjających elektronice noszonej warunkach. Dzięki zaprojektowanej w bardzo przemyślany sposób aplikacji urządzenie może bezproblemowo współpracować zarówno z systemem Android, jak i iOS. Cena tego wytrzymałego zegarka to 2199 złotych.

fot. producenta

Garmin Instinct 2 Solar Tactical Edition

Garmin Instinct 2 Solar Tactical Edition to zegarek od cenionego, amerykańskiego producenta. Urządzenia Garmina są popularne przez wzgląd na ich wszechstronność, wytrzymałość i kompatybilność. Prezentowane urządzenie można bez dwóch zdań nazwać sprzętem do zadań specjalnych. Nie dość, że przekaże nam powiadomienia ze smartfona, prześledzi nasze parametry zdrowotne i treningi, to jeszcze producent wyposażył go w takie funkcje, jak barometr, kompas, termometr czy wysokościomierz barometryczny.

Garmin Instinct 2 Solar Tactical Edition jest wodoodporny do 10 ATM. Oznacza to, że jest odporny na naprawdę trudne warunki otoczenia. Wbudowana w zegarek bateria powinna umożliwić aż 28 dni niezbyt obciążającej pracy przy założeniu, że mielibyśmy ładować go w tradycyjny sposób. Dzięki dedykowanemu panelowi słonecznemu możemy jednak zapomnieć o ładowaniu. Informacje wyświetlane są na dwóch obszarach wyświetlania o przekątnych 0,9″ x 0,9″. Według zapewnień producenta, z zegarka możemy komfortowo korzystać zarówno w połączeniu ze smartfonami bazującymi na Androidzie, jak i na iOS. Cena prezentowanego urządzenia to 1789 złotych.

fot. producenta

Garmin Fenix 6X PRO

Garmin Fenix 6X PRO to kolejne urządzenie od Amerykanów w naszym zestawieniu. Producent reklamuje ten sprzęt jako spełniający wymagania sportowców. Jak przystało na konstrukcję Garmina, mamy tu niezwykle solidną konstrukcję odporną na działanie czynników zewnętrznych. Do dyspozycji użytkowników oddane zostały zaawansowane funkcje treningowe oraz możliwość śledzenia parametrów zdrowotnych. Zegarek Garmin Fenix 6X PRO przekaże nam też powiadomienia wprost z naszych smartfonów.

Garmin Fenix 6X PRO jest wodoodporny do 10 ATM. Wbudowana w zegarek bateria powinna umożliwić aż 21 dni niezbyt obciążającej pracy. Oczywiście jeśli będziemy intensywnie korzystać z funkcji urządzenia – czas ten ulegnie skróceniu. Informacje wyświetlane są na kolorowym ekranie o przekątnej 1,4″. Z zegarka możemy komfortowo korzystać zarówno w połączeniu ze smartfonami bazującymi na Androidzie, jak i na iOS. Cena tego modelu Garmina to 2169 złotych.

fot. producenta

Suunto 9 Peak Pro

Suunto 9 Peak Pro to solidnie wykonany zegarek sportowy spełniający założenia standardu wojskowego MIL-STD-810H. Obudowa wykonana została ze stali nierdzewnej i kompozytu, natomiast ekran jest chroniony szkłem szafirowym. Oczywiście – jak w przypadku większości smartwatchy – mamy możliwość śledzenia za pośrednictwem tego urządzenia treningów, parametrów zdrowotnych oraz powiadomień ze smartfona. Producent postawił tu na autorskie oprogramowanie. To dobra decyzja pozytywnie wpływająca na kompatybilność i jakość pracy.

Suunto 9 Peak Pro jest wodoodporny do 10 ATM. Wbudowana w zegarek bateria powinna umożliwić aż 21 dni niezbyt obciążającej pracy. Katowany przez nas różnymi zadaniami zegarek będzie oczywiście pracował krócej. Informacje wyświetlane są na kolorowym ekranie o przekątnej 1,2″. Produkt Suunto zapewnia bezproblemową pracę zarówno w połączeniu ze smartfonami bazującymi na Androidzie, jak i na iOS. Cena propozycji z Finlandii to 1629 złotych.

fot. producenta

Withings ScanWatch Horizon

Withings ScanWatch Horizon to zegarek bardzo elegancki, pasujący do biznesowego outfitu. Producent postawił w jego przypadku na pierścień i kopertę ze stali nierdzewnej oraz szkło szafirowe. Co ciekawe, jest to zegarek hybrydowy, który informacje przekazuje nam na niewielkim ekranie i dodatkowo serwuje „klasyczny” cyferblat. Poza tym możemy się po nim spodziewać wszystkich sztandarowych funkcji charakterystycznych dla smart-zegarków. Mamy tu więc opcję wyświetlania powiadomień z telefonu, analizowania naszego stanu zdrowia oraz śledzenia treningów. Możliwe jest również przeprowadzenie badania EKG.

Prezentowany zegarek – mimo, że elegancki – jest również diabelnie wytrzymały. Producent zapewnia w jego przypadku wodoodporność do 10 ATM. Możemy więc bez problemu zabrać go na basen. Wytrzymała bateria ma według zapewnień producenta pozwolić na pracę przez nawet 30 dni między kolejnymi ładowaniami. To świetny wynik! Withings ScanWatch Horizon kosztuje 2349 złotych.

Grafika tytułowa: Gerardo Ramirez / Unsplash