Aplikacja Twój telefon od Microsoftu – jak ją poprawnie skonfigurować?

Aplikacja Twój telefon od Microsoftu to rewolucyjne narzędzie, które przenosi współpracę między smartfonem pracującym pod kontrolą Androida, a komputerem z Windowsem na pokładzie na zupełnie nowy poziom. Dzięki niej w wygodny sposób skopiujemy na komputer zdjęcia z rolki aparatu naszego urządzenia, przejrzymy powiadomienia, odpiszemy na SMS-y, nawiążemy połączenie sprzed laptopa, czy nawet uruchomimy na jego pokładzie (w niektórych przypadkach) aplikacje napisane dla systemu od Google. Postanowiliśmy więc przygotować dla Was poradnik, w którym pokażemy Wam jak można w prosty sposób skonfigurować aplikację Twój telefon do pracy z naszym urządzeniem mobilnym. Gotowi? No to zaczynajmy!

Korzystanie z aplikacji Twój telefon to wygoda! Jak ją skonfigurować?

Pierwszy krok to pobranie odpowiednich aplikacji!

Pierwszą czynnością, jaką musimy wykonać, jest pobranie aplikacji Twój telefon zarówno ze Sklepu Play – na naszego smartfona, jak i ze Sklepu Microsoft – na nasz komputer pracujący pod kontrolą Windowsa 10. Nie jest to trudne zadanie, a samą apkę w prosty sposób wyszukamy wpisując frazę Twój telefon do wyszukiwarki w odpowiednim sklepie z aplikacjami. W tym momencie warto wspomnieć, że niektóre nowsze smartfony Samsunga posiadają omawianą funkcję preinstalowaną fabrycznie i powinniśmy znaleźć ją w ustawieniach jako Łącze do Windows. Gdy już zainstalujemy narzędzie na pokładzie obydwu naszych urządzeń, będziemy mogli przystąpić do kolejnego kroku, czyli konfiguracji samego połączenia między nimi.

Twój telefon w Microsoft Store
Twój telefon w Google Play

Łączenie urządzeń to kilka kroków!

W pierwszej kolejności powinniśmy zadbać o to, by zarówno nasz komputer, jak i smartfon połączone były z tym samym routerem. Wtedy właśnie funkcja synchronizacji danych między tymi urządzeniami powinna przebiegać płynnie i bezproblemowo. Gdy już mamy pewność w związku z połączeniem internetowym obydwu urządzeń, możemy przejść do konfiguracji samej aplikacji. Musimy uruchomić ją na naszym komputerze – to krok pierwszy. Następnie musimy odznaczyć odpowiednią funkcję w smartfonie z Łączem do Windows, bądź uruchomić aplikację Twój telefon, pobraną wcześniej ze Sklepu Play. Przed nami najważniejsze momenty konfiguracji. Narzędzie Microsoftu poprosi nas o udzielenie kilku uprawnień – dotyczą one aparatu, kontaktów, wbudowanej pamięci, dostępu do SMS-ów czy aplikacji telefonu. Po zaaprobowaniu wymienionych, nasz telefon połączy się bezproblemowo z komputerem. Proste, prawda?

Widok listy aplikacji w Twój telefon

Świetne narzędzie, ułatwiające pracę ze smartfonem!

Jak widzicie, konfiguracja aplikacji Twój telefon wcale nie jest taka trudna. A to przecież nieocenione narzędzie, bez którego – jak wspomniałem – nie wyobrażam sobie współpracy na linii smartfon – komputer. Przydaje się ona w wielu sytuacjach. Przykładem może być tutaj chęć szybkiego zrzucenia na komputer zdjęć wykonanych naszym urządzeniem w celu obrobienia ich przed udostępnieniem w sieci. Ponadto innym, praktycznym zastosowaniem aplikacji może być korzystanie z funkcji połączeń głosowych, czy wysyłanie wiadomości tekstowych podczas gdy nasz telefon ładuje się w innym pokoju. W niektórych przypadkach będzie nawet możliwe skorzystanie z naszych ulubionych aplikacji na ekranie komputera! A czy Wy korzystacie na co dzień z aplikacji Twój telefon? Koniecznie podzielcie się z nami swoimi opiniami w komentarzach!