Akcesoria do smartfona i laptopa – co warto mieć?

Małe dodatki do smartfona i komputera. Czy są nam potrzebne, jak je wybierać, czym różnią się od siebie, jakie marki warto wziąć pod uwagę i ile kosztują?

Akcesoria do smartfona i laptopa to dodatki, które mogą znacznie poprawić komfort i funkcjonalność naszego urządzenia. Huby docenią osoby pracujące na laptopach, które zwykle mają dużo mniej portów niż desktopy. Dzięki Hubom możemy także podłączyć dodatkowe akcesoria do smartfona lub tableta. A dobry, trwały i szybki kabel do zarówno do ładowania jak i transferu danych to równie ważna kwestia. Bowiem nie wystarczy kupić szybkiej ładowarki, żeby szybko naładować urządzenia mobilne. Kable mają także swoje specyfikacje, które finalnie definiuje niestety cena. Dlatego na kablach nie warto oszczędzać. Wreszcie ładowarki. Niektórzy producenci smartfonów już od dawna nie dodają ich do swoich telefonów a te, które dostajemy za darmo, są tanie i wolne. Zatem, żeby w pełni wykorzystać szybkie ładowanie nowoczesnego smartfona, warto rozważyć zakup szybkiej ładowarki oraz szybkiego kabla.

Hub’y

Hub’y to akcesoria, które służą do rozszerzenia możliwości podłączania smartfona lub komputera do innych urządzeń. Hub’y są to urządzenia, które mają kilka portów, do których można podłączyć różne kable, zasilacze, ładowarki, pendrive’y, karty pamięci, myszki, klawiatury i inne akcesoria. Hub’y pozwalają na zwiększenie funkcjonalności naszego smartfona lub laptopa, np. podłączenie go do monitora, głośnika, drukarki czy dysku zewnętrznego. Różnią się liczbą, typem i rozmieszczeniem portów, a także wielkością i designem. Przy wyborze hub’a należy zwrócić uwagę na te cechy, a także na kompatybilność z naszym smartfonem lub komputerem

Hub USB Baseus UltraJoy 6w1

Hub USB Baseus UltraJoy 6w1 to urządzenie, które pozwala na podłączenie wielu dodatkowych akcesoriów do laptopa lub komputera stacjonarnego za pomocą jednego portu USB-C. Jest to bardzo przydatne rozwiązanie dla osób, które często pracują z wieloma urządzeniami jednocześnie, takimi jak mysz, klawiatura, dysk zewnętrzny, monitor, słuchawki czy smartfon. Hub USB Baseus UltraJoy 6w1 ma sześć portów: trzy USB-A 3.0, jeden HDMI, jeden USB-C i jeden RJ45. Porty USB-A 3.0 umożliwiają szybką transmisję danych między urządzeniami z prędkością do 5 Gbps. Można więc łatwo kopiować pliki, synchronizować dane czy ładować urządzenia. Porty te są kompatybilne z większością urządzeń z USB-A, takich jak pendrive, dysk zewnętrzny, mysz, klawiatura czy drukarka.

Port HDMI pozwala na podłączenie monitora, telewizora lub projektora do laptopa lub komputera. Można więc wyświetlać obraz z wysoką rozdzielczością 4K 30Hz, co jest idealne do oglądania filmów, grania w gry czy prezentowania treści. Port HDMI ma również specjalny przycisk, który umożliwia szybkie zakończenie udostępniania ekranu. Port USB-C służy do zasilania huba oraz do ładowania laptopa lub smartfona. Hub USB Baseus UltraJoy 6w1 obsługuje szybkie ładowanie PD 100W, co oznacza, że może naładować urządzenia z dużą mocą i w krótkim czasie. Port USB-C jest również kompatybilny z innymi urządzeniami z USB-C, takimi jak tablet, kamera czy słuchawki.

Port RJ45 to port sieciowy, który umożliwia podłączenie kabla Ethernet do laptopa lub komputera. Dzięki temu można korzystać z szybkiego i stabilnego połączenia internetowego o prędkości do 1000 Mbps. Jest to szczególnie przydatne dla osób, które często pracują online, grają w gry sieciowe czy oglądają streamy. Hub USB Baseus UltraJoy 6w1 ma bardzo kompaktowy i elegancki design. Jego obudowa jest wykonana z metalu, co nadaje mu wytrzymałości i odporności na uszkodzenia. Jego wymiary to 120 x 36.6 x 15.5 mm, a jego waga to 80 g. Jest więc bardzo lekki i poręczny, można go łatwo przenosić i przechowywać.

Podsumowując, Hub USB Baseus UltraJoy 6w1 to doskonałe urządzenie dla osób, które chcą zwiększyć funkcjonalność i wygodę swojego laptopa lub komputera. Jest to urządzenie, które oferuje sześć portów o różnych zastosowaniach i wysokiej jakości. Jest kompatybilny z wieloma systemami operacyjnymi i urządzeniami. Ma niewielkie rozmiary, lekką wagę i nowoczesny wygląd.

Cena: 159 zł

Hama HUB PREMIUM USB-C 1:4X USB-A 3.2 GEN1

Hama HUB PREMIUM USB-C 1:4X USB-A 3.2 GEN1 to urządzenie, które pozwala na podłączenie do jednego portu USB-C aż czterech urządzeń z USB-A, takich jak pamięć zewnętrzna, mysz, klawiatura czy drukarka. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie dla osób, które często pracują z wieloma urządzeniami jednocześnie. Hub obsługuje standard USB 3.2 Gen 1, zapewniając wysoką prędkość transferu danych do 5 Gbps.

Hub ma bardzo kompaktowy i elegancki design, z aluminiową obudową w kolorze antracytowym. Jest bardzo lekki i ma wymiary 120 x 36.6 x 15.5 mm. Jest również bezpieczny w użyciu, ponieważ ma wbudowane zabezpieczenia przed przegrzaniem, przepięciem, zwarciami i nadmiernym obciążeniem. Nie nagrzewa się zbytnio podczas pracy i nie wydziela nieprzyjemnych zapachów. Hub jest również certyfikowany przez USB-IF, co oznacza, że spełnia wysokie standardy jakości i bezpieczeństwa.

Podsumowując, Hama HUB PREMIUM USB-C 1:4X USB-A 3.2 GEN1 to świetny hub dla osób, które chcą zwiększyć możliwości podłączania urządzeń do swojego laptopa lub komputera. Jest to hub, który oferuje cztery porty USB-A o wysokiej prędkości i jakości. Ma małe rozmiary, lekką wagę i wytrzymałą obudowę.

Cena: 119 zł

Zasilacze i ładowarki

Zasilacze i ładowarki różnią się mocą, napięciem, prądem i szybkością ładowania. Przy wyborze takiego urządzenia należy zwrócić uwagę na te parametry, a także na kompatybilność z naszym smartfonem. Niektóre zasilacze i ładowarki obsługują technologię szybkiego ładowania, która pozwala na znaczne skrócenie czasu potrzebnego do naładowania baterii.

Baseus Gan5 Pro Fast Charger 65W

Baseus Gan5 Pro to ładowarka, która wykorzystuje technologię GaN (azotek galu) do osiągnięcia wysokiej wydajności i kompaktowych rozmiarów. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które potrzebują jednej ładowarki do zasilania wielu urządzeń, takich jak laptop, smartfon, tablet czy słuchawki. Ładowarka ma trzy porty: dwa USB-C i jeden USB-A, które łącznie mogą dostarczyć do 65 W mocy. Można więc naładować na przykład MacBooka Air i iPhone’a 12 jednocześnie, korzystając z pełnej prędkości ładowania.

Ładowarka ma elegancki i solidny design, z czarną obudową i pomarańczowymi portami. Jest bardzo lekka i poręczna, waży tylko 116 g i ma wymiary 61 x 32 x 36 mm. Jest to znacznie mniejsze i lżejsze niż niektóre standardowe ładowarki do laptopów czy smartfonów. Ładowarka jest również bezpieczna w użyciu, ponieważ ma wbudowane zabezpieczenia przed przegrzaniem, przepięciem, zwarciami i nadmiernym obciążeniem.

Podsumowując, Baseus Gan5 Pro to świetna ładowarka dla osób, które szukają uniwersalnego i wydajnego sposobu na zasilanie swoich urządzeń. Jest to ładowarka, która łączy w sobie zalety technologii GaN, takie jak małe rozmiary, lekka waga, wysoka moc i bezpieczeństwo. Jest to ładowarka, która sprawdzi się zarówno w domu, jak i w podróży.

Cena: 149 zł

Belkin 30W PD PPS

Belkin 30W PD PPS to ładowarka sieciowa, która wykorzystuje technologię GaN (azotek galu) do zapewnienia szybkiego i bezpiecznego ładowania urządzeń zgodnych z USB-C PD 3.0 i PPS. Jest to ładowarka, która może naładować iPhone’a 13 od 0 do 50% w 24 minutach lub Samsunga Galaxy S23 Ultra od 0 do 50% w 21 minutach. Ładowarka ma jeden port USB-C, który może dostarczyć do 30 W mocy. Jest to wystarczająco dużo, aby naładować większość smartfonów, tabletów, a nawet niektóre laptopy.

Ładowarka ma bardzo kompaktowy i poręczny design, z białą obudową i niebieskim portem. Jest bardzo lekka i ma wymiary 40 x 28 x 28 mm. Jest to znacznie mniejsze niż niektóre standardowe ładowarki sieciowe. Urządzenie jest również certyfikowane przez USB-IF, co oznacza, że spełnia wysokie standardy jakości i bezpieczeństwa.

Podsumowując, Belkin 30W PD PPS to doskonała ładowarka sieciowa dla osób, które szukają szybkiego i niezawodnego sposobu na zasilanie swoich urządzeń z USB-C. Jest to ładowarka, która łączy w sobie zalety technologii GaN, takie jak kompaktowość, lekkość, moc i bezpieczeństwo.

Cena 65 zł

Ładowarka dwuportowa Belkin BoostCharge 40W Dual 20W USB-C PD

Belkin BoostCharge 40W Dual 20W USB-C PD to ładowarka, która wykorzystuje technologię GaN (azotek galu) do zapewnienia szybkiego i efektywnego ładowania urządzeń z USB-C PD. Jest to ładowarka, która ma dwa porty USB-C, każdy o mocy 20W, które mogą naładować dwa smartfony, tablety lub inne urządzenia jednocześnie. Jest kompatybilna z większością urządzeń z USB-C PD, takich jak iPhone, iPad, Samsung, Huawei, Xiaomi czy OnePlus.

Ładowarka ma bardzo kompaktowy i minimalistyczny design, z białą obudową i dyskretnymi portami. Jest bardzo lekka i ma wymiary 54 x 28 x 54 mm. Urządzenie ma również wysoki poziom bezpieczeństwa, ponieważ ma wbudowane zabezpieczenia przed przegrzaniem, przepięciem, zwarciami i nadmiernym obciążeniem.

Podsumowując, Belkin BoostCharge 40W Dual 20W USB-C PD to doskonała ładowarka dwuportowa dla osób, które szukają szybkiego i niezawodnego sposobu na zasilanie swoich urządzeń z USB-C. Jest to ładowarka, która łączy w sobie zalety technologii GaN, takie jak mobilność, kompaktowe wymiary, wyważoną moc i bezpieczeństwo ładowania.

Cena: 199 zł

Powerbank

Powerbanki różnią się pojemnością, szybkością ładowania, liczbą portów, wagą i rozmiarem. Niektóre obsługują technologię ładowania bezprzewodowego, co jest dodatkowym udogodnieniem. Ładowarki bezprzewodowe są jednak dużo wolniejsze i mocno nagrzewają smartfony.

Hama POWER PACK „LED10”, 10000mAh

Hama POWER PACK „LED10” to powerbank, który pozwala na szybkie i wygodne ładowanie urządzeń mobilnych, takich jak smartfony, tablety, głośniki czy słuchawki. Powerbank ma pojemność 10000 mAh, co wystarcza na około 85 godzin dodatkowego działania telefonu. Akumulator ma dwa wyjścia USB-A, które umożliwiają jednoczesne ładowanie dwóch urządzeń z prędkością do 10 W oraz dwa wejścia: USB-C i micro-USB, które służą do ładowania samego powerbanka.

Urządzenie ma bardzo nowoczesny i stylowy design, z czarną obudową i niebieskimi portami. Jest bardzo lekki i ma wymiary 140 x 70 x 15 mm. Powerbank ma również certyfikat USB-IF, co oznacza, że spełnia wysokie standardy jakości i bezpieczeństwa. Posiada ochronę przed przeładowaniem, ochrone przed głębokim rozładowaniem i odporność na zwarcie.

Podsumowując, Hama POWER PACK „LED10” to dobry powerbank dla osób, które szukają szybkiego i niezawodnego sposobu na zasilanie swoich urządzeń mobilnych. Jest to powerbank, który oferuje dużą pojemność, dwa porty wyjściowe, dwa porty wejściowe i wysokie bezpieczeństwo. Jest to powerbank, który ma małe rozmiary, lekką wagę i ciekawy wygląd, a jego wielką zaletą jest wyświetlacz pokazujący poziom naładowania.

Cena: 88,50 zł

Kable

Kable to niezbędne akcesorium do podłączania smartfona do innych urządzeń, takich jak komputer, telewizor, głośnik czy powerbank. Mogą służyć do przesyłania danych, obrazu, dźwięku lub energii, ale istnieją różne rodzaje kabli, które pasują do różnych złącz i standardów. Warto zwrócić uwagę na ich przepustowość, jakość, długość i wytrzymałość.

Kabel Hama „EXTREME” LIGHTNING, 1.5M

Hama „EXTREME” LIGHTNING to kabel, który wykorzystuje technologię USB-A i Lightning do szybkiego i bezpiecznego ładowania i przesyłania danych między urządzeniami Apple, takimi jak iPhone, iPad czy iPod. Jest to kabel, który ma licencję Apple MFI, co oznacza, że spełnia wysokie standardy jakości i kompatybilności wymagane przez Apple. Jest również kompatybilny z funkcją szybkiego ładowania Apple iPhone, która jest aktywna w połączeniu z ładowarką z technologią Power Delivery (PD).

Kabel jest wykonany z wysokiej jakości materiałów, które zapewniają wyjątkową trwałość. Podwójnie pleciona osłona oraz elegancka aluminiowa obudowa zapewniają wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Podsumowując, Hama „EXTREME” LIGHTNING to doskonały kabel do ładowania i przesyłania danych między urządzeniami Apple. Jest to kabel, który łączy w sobie zalety technologii USB-A i Lightning, takie jak trwałość, szybkość transmisji, kompatybilność i bezpieczeństwo przesyłania danych i ładowania.

Cena: 59 zł

Podsumowanie

Smartfon i laptop to urządzenia, które towarzyszą nam na co dzień. Używamy ich do komunikacji, rozrywki, pracy, nauki i wielu innych celów. Aby w pełni wykorzystać ich możliwości, warto zaopatrzyć się w kilka akcesoriów, które poprawią komfort i funkcjonalność naszego urządzenia. W tym zestawieniu przedstawimy kilka takich akcesoriów, takich jak powerbank, kable, zasilacze, ładowarki i hub’y.