Volkswagen ID. Buzz – teraz dostępny w nowych wersjach!

Volkswagen Samochody Dostawcze rozszerza swoją gamę modelową elektrycznego Bulli, wprowadzając nowe wersje ID. Buzz Pro i ID. Buzz GTX. Model ID. Buzz Pro z długim rozstawem osi imponuje przestronnością, umożliwiając przewóz aż siedmiu osób lub dużych ładunków, takich jak rowery czy deski surfingowe. Wyposażony w nowy akumulator o mocy 86 kW oraz silnik o mocy 210 kW (286 KM), ten model zapewnia zasięg od 453 do 487 km (cykl WLTP). Nowy akumulator pozwala na ładowanie od 10 do 80% w mniej niż 30 minut dzięki mocy ładowania do 185 kW.

fot. Volkswagen

Elektryczny Bulli na nowym poziomie

Flagowy model ID. Buzz GTX wyróżnia się wyjątkowymi osiągami dzięki napędowi na cztery koła i mocy 250 kW (340 KM). GTX dostępny jest w wersjach z normalnym oraz długim rozstawem osi, przy czym wersja dłuższa wyposażona jest w akumulator o pojemności 86 kWh. Ten model charakteryzuje się także zdolnością holowania ciężkich przyczep oraz bogatym wyposażeniem standardowym, w tym matrycowymi reflektorami LED IQ.LIGHT, sportowym podwoziem i unikalnym wykończeniem wnętrza.

Nowe wersje ID. Buzz otrzymały również znaczące aktualizacje sprzętowe i oprogramowania. System infotainment z 12,9-calowym ekranem dotykowym oferuje intuicyjną nawigację i wysoką moc obliczeniową. Nowy asystent głosowy IDA z integracją z ChatGPT umożliwia sterowanie funkcjami pojazdu oraz odpowiadanie na pytania dzięki połączeniu z bazami danych. Dodatkowo, aplikacja Wellness pozwala na dostosowanie funkcji pojazdu w celu poprawy samopoczucia pasażerów. Wszystkie te innowacje sprawiają, że ID. Buzz nie tylko wyróżnia się na tle konkurencji, ale także wyznacza nowe standardy w segmencie elektrycznych pojazdów wielofunkcyjnych.

Czytaj też: Volkswagen prezentuje nowe modele Golf R i Golf R Variant

Grafika tytułowa: Volkswagen