Renault Captur już w nowej odsłonie!

Renault Captur to jeden z najpopularniejszych crossoverów segmentu B, jakie są obecnie dostępne na rynku. Ten model dostępny jest w ofercie francuskiego koncernu od ponad dekady. W tym czasie zdołał zjednać sobie całkiem spore grono entuzjastów. Teraz Captur doczekał się kolejnej modyfikacji, która nadaje mu nową „twarz” zgodnie z najnowszą filozofią stylistyczną Renault.

fot. Renault

Pozytywne zmiany dla popularnego crossovera

Największe zmiany widzimy z przodu Captura. Tutaj został bowiem upodobniony do najnowszych modeli w ofercie Renault. Mowa oczywiście o Clio, Scenic czy Rafale. Taki zabieg sprawia, że do czynienia mamy z jednym z najlepiej wyglądających samochodów zaliczanych do segmentu B. W oczy rzucają się m.in. zupełnie nowe światła LED do jazdy dziennej.

Nie obyło się jednak też bez zmian we wnętrzu. Nieco podniesiono przednie fotele, by zapewnić lepszą widoczność zza kierownicy. O całkiem przyjemne wrażenia z obsługi samochodu dba oprogramowanie Android Automotive 12, które tym sposobem debiutuje w segmencie B. System współpracuje z cyfrowymi zegarami oraz centralnym ekranem o przekątnej 10,25″.

Nie ujawniono jeszcze, jakie wersje silnikowe nowego Renault Captur będą dostępne w Polsce. Powinniśmy jednak spodziewać się, że będzie to przekrój jednostek znanych z innych modeli francuskiego koncernu – od malutkiego TCe 90 do hybrydy E-Tech z benzyniakiem pojemności 1.6 litra wspieranym jednostkami elektrycznymi. Oczywiście w pokonywaniu kolejnych kilometrów kierowcę będą wspierać najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa.

Cennik dotyczący nowego Renault Captur powinien zostać ujawniony jeszcze w tym miesiącu.

fot. Renault

Czytaj też: Renault 5 E-Tech oficjalnie!

Grafika tytułowa: Renault