Peugeot wprowadza ChatGPT do wszystkich modeli w standardzie

Peugeot, pionier w dziedzinie motoryzacyjnej innowacji, ogłosił wprowadzenie sztucznej inteligencji ChatGPT jako standard we wszystkich swoich modelach samochodów. Integracja z systemem i-Cockpit® i aktywacja za pomocą asystenta głosowego „OK PEUGEOT” pozwala na uzyskanie odpowiedzi na dowolne pytanie oraz oferuje niespotykany poziom usług. Po zakończonej sukcesem fazie pilotażowej, w której wzięło udział ponad 10 000 klientów, PEUGEOT rozszerza tę technologię na całą swoją gamę modeli, w tym Nowy 208, Nowy 2008, Nowy 308, Nowy 508 oraz wiele innych.

Rewolucja w interakcji kierowca-samochód

Dzięki ChatGPT, PEUGEOT i-Cockpit® oferuje nowy poziom przyjemności z jazdy oraz odkrywania wiedzy. Sztuczna inteligencja jest w stanie odpowiedzieć na szeroki zakres pytań, od prostych po złożone, oraz zapewnić praktyczną pomoc i rozrywkę w czasie podróży. Na przykład, użytkownicy mogą prosić o wskazanie atrakcji turystycznych, opowieści o historii miejsc, a nawet zabawne quizy dla dzieci. Dzięki tej innowacji, każda podróż staje się bardziej interaktywna i przyjemna.

ChatGPT będzie dostępny na 17 rynkach w 12 językach, w tym w Polsce, Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii i wielu innych krajach europejskich. Nowi użytkownicy, jak i obecni posiadacze modeli PEUGEOT, będą mogli korzystać z tej funkcji bez konieczności odwiedzania dealera, dzięki aktualizacjom over the air. Zintegrowana technologia, opracowana przez OpenAI, oferuje intuicyjny i prosty dostęp za pomocą komendy „OK PEUGEOT”, co czyni interakcję z samochodem bardziej płynną i naturalną niż kiedykolwiek wcześniej.

Czytaj też: Nowy Peugeot 3008 Plug-In Hybrid dostępny do zamówienia w Polsce

Grafika tytułowa: Peugeot