Wybieramy soundbar do 2000 złotych – czerwiec 2024

Wybór idealnego soundbara może znacznie poprawić jakość dźwięku w naszym domu, przekształcając zwykłe oglądanie telewizji w prawdziwe kino domowe. W erze coraz bardziej płaskich telewizorów, wbudowane głośniki często nie spełniają oczekiwań użytkowników, dlatego soundbar staje się nieodłącznym elementem nowoczesnego zestawu multimedialnego. Na co zwrócić uwagę przy zakupie soundbara? Jakie funkcje są najważniejsze i jakie modele warto rozważyć? Przedstawiamy przewodnik, który pomoże Ci dokonać najlepszego wyboru.

fot. Jonas Leupe / Unsplash

Czym warto kierować się przy wyborze soundbara?

Pierwszym i najważniejszym aspektem przy wyborze soundbara jest jakość dźwięku. Soundbar powinien oferować czysty, wyraźny dźwięk z odpowiednią głębią basów. Warto zwrócić uwagę na liczbę kanałów – podstawowe modele oferują konfiguracje 2.0 lub 2.1 (dwa głośniki plus subwoofer), ale jeśli zależy nam na bardziej przestrzennym dźwięku, warto rozważyć soundbary z konfiguracją 5.1 lub wyższą. Modele z Dolby Atmos zapewniają jeszcze bardziej immersyjne wrażenia dzięki dźwiękowi wielowymiarowemu, który dosłownie otacza nas z każdej strony.

Kolejnym kluczowym czynnikiem jest łączność. Nowoczesny soundbar powinien oferować różnorodne opcje połączeń, takie jak HDMI ARC, optyczne złącze audio, Bluetooth czy Wi-Fi. HDMI ARC pozwala na łatwe sterowanie soundbarem za pomocą pilota od telewizora, co znacznie ułatwia codzienne użytkowanie. Bluetooth i Wi-Fi umożliwiają bezprzewodowe przesyłanie muzyki z telefonu, tabletu czy komputera, co jest szczególnie wygodne dla osób ceniących sobie prostotę i brak kabli.

Soundbary mogą oferować wiele dodatkowych funkcji, które wpływają na wygodę użytkowania. Wbudowany asystent głosowy (np. Google Assistant czy Amazon Alexa) umożliwia sterowanie urządzeniem za pomocą komend głosowych. Niektóre modele posiadają również funkcję multiroom, co pozwala na synchronizację dźwięku w różnych pomieszczeniach domu. Warto również zwrócić uwagę na design soundbara – powinien on nie tylko pasować do wnętrza, ale także być funkcjonalny. Smukła, minimalistyczna konstrukcja sprawia, że urządzenie łatwo wkomponuje się w każde otoczenie, nie zajmując przy tym dużo miejsca.

Wybór odpowiedniego soundbara to decyzja, która wymaga przemyślenia kilku kluczowych kwestii. Jakość dźwięku, dostępne opcje łączności oraz dodatkowe funkcje to aspekty, na które warto zwrócić uwagę. Pamiętajmy również o designie urządzenia, który powinien harmonizować z naszym wnętrzem. Dzięki właściwemu wyborowi soundbara, codzienne oglądanie telewizji czy słuchanie muzyki stanie się prawdziwą przyjemnością, dostarczając nam wrażeń na najwyższym poziomie.

Przejdźmy teraz do naszych przykładowych propozycji!

fot. Sonos

Sonos Beam Gen 2

Sonos Beam Gen2 to nowoczesny soundbar oferujący zaawansowane funkcje dźwiękowe w kompaktowej obudowie. Wyposażony w system 4.1 kanałów, obsługuje technologie dźwięku przestrzennego Dolby Atmos, Dolby Digital, Dolby Digital Plus i Dolby True HD. Urządzenie zapewnia bezprzewodową łączność poprzez Wi-Fi i AirPlay 2, a także integrację z asystentami głosowymi Google Assistant i Amazon Alexa. Soundbar posiada złącze HDMI eARC oraz Ethernet, co umożliwia łatwe podłączenie do różnych urządzeń.

Beam Gen2 oferuje liczne funkcje poprawy dźwięku, takie jak czyste dialogi i technologię regulacji Trueplay, która automatycznie dostosowuje dźwięk do akustyki pomieszczenia. Urządzenie jest kompatybilne z systemem multiroom Sonos Play, umożliwiającym łatwe rozszerzenie systemu audio w domu. Soundbar można obsługiwać za pomocą dotykowego panelu oraz dedykowanej aplikacji, co zapewnia wygodę użytkowania.

Dlaczego warto kupić Sonos Beam Gen2?

Sonos Beam Gen2 to doskonały wybór dla osób poszukujących wysokiej jakości dźwięku w eleganckim i kompaktowym urządzeniu. Dzięki zaawansowanej technologii dźwięku przestrzennego Dolby Atmos, soundbar oferuje wyjątkowe wrażenia audio, które znacznie poprawiają jakość oglądania filmów i słuchania muzyki. Dodatkowo, możliwość integracji z asystentami głosowymi i systemem multiroom Sonos Play sprawia, że Beam Gen2 jest nie tylko wszechstronny, ale także przyszłościowy, pozwalając na łatwą rozbudowę systemu audio w domu.

Cena: 1899 złotych

fot. LG

LG SP8YA 3.1.2

LG SP8YA to zaawansowany soundbar oferujący dźwięk w systemie 3.1.2 o łącznej mocy 440 W. Wyposażony w bezprzewodowy subwoofer, gwarantuje głębokie i dynamiczne basy. Obsługuje liczne formaty dźwięku HD, takie jak Dolby Atmos, Dolby Digital Plus oraz DTS:X, co zapewnia realistyczne i przestrzenne brzmienie. Dzięki łączności Wi-Fi, Bluetooth, AirPlay 2 i Chromecast, łatwo integruje się z różnymi urządzeniami, umożliwiając strumieniowanie muzyki bezprzewodowo.

Soundbar posiada złącza HDMI (2 wejścia, 1 wyjście), optyczne oraz USB, co ułatwia podłączenie do telewizora i innych sprzętów audio-wideo. Dodatkowe funkcje, takie jak AI Sound Pro, Clear Voice i technologia dźwięku Meridian, optymalizują jakość dźwięku w zależności od odtwarzanego materiału. Urządzenie jest również kompatybilne z asystentami głosowymi, takimi jak Google Assistant i Amazon Alexa, co pozwala na wygodne sterowanie za pomocą poleceń głosowych.

Dlaczego warto kupić LG SP8YA 3.1.2?

LG SP8YA to doskonały wybór dla miłośników kina domowego, którzy pragną podnieść jakość dźwięku swoich filmów i muzyki. Dzięki zaawansowanym technologiom audio i bezprzewodowej łączności, soundbar ten oferuje wszechstronność i wygodę użytkowania. Wsparcie dla Dolby Atmos i DTS:X gwarantuje niezwykle immersyjne doświadczenia dźwiękowe, a bezprzewodowy subwoofer dodaje głębi każdej ścieżce dźwiękowej. Funkcje takie jak AI Sound Pro i kompatybilność z asystentami głosowymi sprawiają, że codzienne korzystanie z soundbara jest intuicyjne i przyjemne. To idealne rozwiązanie dla każdego, kto chce cieszyć się wysokiej jakości dźwiękiem w swoim domu.

Cena: 1999 złotych

fot. Philips

Philips TAB7807

Philips TAB7807/10 to zaawansowany soundbar oferujący doskonałą jakość dźwięku dzięki konfiguracji 3.1 i mocy 620 W. Wyposażony jest w bezprzewodowy subwoofer, który zapewnia głębokie i mocne basy, oraz dekodery dźwięku HD, takie jak Dolby Atmos, Dolby Audio, Dolby Digital, Dolby Digital Plus i Dolby True HD. Soundbar obsługuje łączność Bluetooth, co umożliwia bezprzewodowe przesyłanie muzyki z różnych urządzeń. Posiada również liczne złącza, w tym HDMI, optyczne, AUX oraz USB, co gwarantuje wszechstronność podłączeń.

Urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o użytkowniku, oferując funkcje poprawy dźwięku, takie jak korektor oraz regulacja tonów wysokich i niskich. Soundbar jest kompatybilny z formatem 4K i HDR, a jego montaż na ścianie jest prosty dzięki dołączonym uchwytom. Wymiary soundbara to 800 x 65 x 106 mm, a subwoofera 190 x 410 x 309 mm, co pozwala na łatwą integrację z każdym wnętrzem. Produkt charakteryzuje się niskim poborem mocy w trybie gotowości (1 W) oraz szerokim zakresem zasilania (110-240 V).

Dlaczego warto kupić Philips TAB7807/10?

Philips TAB7807/10 to idealny wybór dla osób poszukujących wysokiej jakości dźwięku w domowych warunkach. Dzięki technologii Dolby Atmos możesz cieszyć się kinowym brzmieniem w zaciszu swojego salonu. Bezprzewodowy subwoofer i zaawansowane funkcje poprawy dźwięku zapewniają nie tylko głębokie basy, ale także czystość i szczegółowość w każdym zakresie tonalnym. Wszechstronne opcje łączności sprawiają, że soundbar łatwo współpracuje z różnorodnymi urządzeniami, a elegancki design i możliwość montażu na ścianie dodają nowoczesnego akcentu do każdego wnętrza.

Czytaj też: 1799 złotych

fot. Samsung

Samsung HW-Q700C

Soundbar Samsung HW-Q700B oferuje zaawansowane rozwiązania audio, które poprawią jakość dźwięku w Twoim domu. System 3.1.2-kanałowy z bezprzewodowym subwooferem generuje moc 320 W, zapewniając bogate i głębokie brzmienie. Technologia Dolby Atmos oraz DTS:X gwarantują immersyjny dźwięk przestrzenny, tworząc realistyczne efekty dźwiękowe. Soundbar wyposażono w różnorodne opcje łączności, takie jak Wi-Fi, Bluetooth i AirPlay 2, umożliwiające bezprzewodowe strumieniowanie muzyki z wielu urządzeń.

Samsung HW-Q700B posiada szereg funkcji poprawiających jakość dźwięku, takich jak Acoustic Beam, Adaptive Sound oraz Q-Symphony, które automatycznie dostosowują dźwięk do odtwarzanego materiału. Soundbar wspiera również Hi-Res Audio oraz jest kompatybilny z systemem SmartThings, co umożliwia łatwe zarządzanie urządzeniami w smart domu. Dzięki złączom HDMI (eARC) i optycznemu, urządzenie można łatwo podłączyć do telewizora czy konsoli do gier, a możliwość montażu na ścianie zapewnia dodatkową elastyczność instalacji.

Dlaczego warto kupić Samsung HW-Q700B?

Wybór soundbara Samsung HW-Q700B to inwestycja w doskonałą jakość dźwięku i nowoczesne technologie. Urządzenie oferuje nie tylko mocny i czysty dźwięk, ale także zaawansowane funkcje, które poprawią doświadczenia audiowizualne w Twoim domu. Dzięki bezprzewodowemu subwooferowi oraz technologii Dolby Atmos, dźwięk staje się bardziej przestrzenny i realistyczny. Ponadto, szeroka gama opcji łączności sprawia, że korzystanie z soundbara jest niezwykle wygodne i wszechstronne.

Cena: 1699 złotych

fot. Sony

Sony HT-S40R

Soundbar Sony HT-S40R to zaawansowane rozwiązanie audio, które oferuje system 5.1-kanałowy z łączną mocą 600 W. Wyposażony w przewodowy subwoofer o mocy 180 W oraz bezprzewodowe głośniki surround, zapewnia realistyczne i przestrzenne brzmienie. Dzięki technologii Dolby Audio i Dolby Digital, użytkownicy mogą cieszyć się wyraźnym, bogatym dźwiękiem, idealnym do oglądania filmów i słuchania muzyki. Soundbar wspiera łączność Bluetooth, co umożliwia łatwe strumieniowanie muzyki z urządzeń mobilnych.

Urządzenie posiada różnorodne złącza, w tym HDMI ARC, optyczne, AUX i USB, co pozwala na elastyczne podłączenie do różnych źródeł dźwięku. Kompaktowy design (900 x 52 x 75 mm) oraz elegancki, czarny kolor sprawiają, że soundbar doskonale wpasuje się w nowoczesne wnętrza. Dodatkowe funkcje, takie jak tryb nocny i odtwarzanie muzyki z USB, zwiększają jego funkcjonalność i komfort użytkowania.

Dlaczego warto kupić Sony HT-S40R?

Zakup Sony HT-S40R to inwestycja w wysokiej jakości dźwięk, który wzbogaci każde domowe centrum rozrywki. Jego moc i zaawansowane technologie dźwiękowe zapewniają kinowe wrażenia w zaciszu własnego domu. Bezprzewodowe głośniki surround oraz łatwość obsługi przez Bluetooth czynią go wygodnym i wszechstronnym urządzeniem. Idealny dla miłośników filmów, muzyki i gier, którzy cenią sobie zarówno jakość dźwięku, jak i nowoczesny design.

Cena: 1529 złotych

fot. Denon

Denon DHT-S517

Denon DHT-S517 to nowoczesny soundbar z bezprzewodowym subwooferem, który zapewnia doskonałe wrażenia dźwiękowe. Wyposażony jest w zaawansowany system dźwięku przestrzennego Dolby Atmos, który umożliwia realistyczne odwzorowanie dźwięków w trzech wymiarach. Soundbar posiada sześć przetworników średniotonowych i dwa głośniki wysokotonowe, które razem oferują bogaty, dynamiczny dźwięk. Bezprzewodowy subwoofer zapewnia głębokie, potężne basy, co sprawia, że każdy film, gra czy muzyka stają się jeszcze bardziej emocjonujące.

Urządzenie jest kompatybilne z najnowszymi technologiami łączności, w tym HDMI eARC, Bluetooth i optycznym wejściem audio. Dzięki temu można je łatwo podłączyć do telewizora, smartfona lub innych urządzeń. Dodatkowo, Denon DHT-S517 posiada wbudowaną funkcję obsługi głosowej, co umożliwia sterowanie soundbarem za pomocą komend głosowych. Intuicyjny pilot zdalnego sterowania i możliwość integracji z aplikacją mobilną Denon sprawiają, że obsługa urządzenia jest niezwykle prosta i wygodna.

Dlaczego warto kupić Denon DHT-S517?

Denon DHT-S517 to doskonały wybór dla każdego, kto pragnie podnieść jakość dźwięku w swoim domowym systemie rozrywki. Dzięki zaawansowanym technologiom, takim jak Dolby Atmos, urządzenie dostarcza niezwykle realistyczne wrażenia dźwiękowe, które przeniosą Cię w sam środek akcji. Bezprzewodowy subwoofer dodaje potężne basy, które wzmocnią każdą scenę akcji i dodadzą głębi Twojej ulubionej muzyce. Łatwość instalacji i obsługi sprawia, że Denon DHT-S517 jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie komfort i prostotę użytkowania. Inwestując w ten soundbar, zyskujesz nie tylko lepszy dźwięk, ale także bardziej zaawansowane i intuicyjne doświadczenie domowej rozrywki.

Cena: 1399 złotych

fot. JBL

JBL BAR 300

JBL Bar 300 to zaawansowany soundbar o mocy 260 W, oferujący dźwięk przestrzenny w systemie 5.0. Wspiera technologię Dolby Atmos, zapewniając wyjątkowe wrażenia dźwiękowe podczas oglądania filmów czy słuchania muzyki. Łączność bezprzewodowa jest możliwa dzięki Bluetooth, AirPlay 2 oraz Chromecast. Soundbar wyposażony jest w złącza HDMI (x2), optyczne, Ethernet oraz USB do serwisowania.

Urządzenie posiada funkcje poprawy dźwięku, takie jak PureVoice oraz automatyczną kalibrację Multibeam. Kompatybilność z asystentami głosowymi, jak Google Assistant i Amazon Alexa, dodatkowo zwiększa jego funkcjonalność. Dzięki eleganckiemu, czarnemu designowi i kompaktowym wymiarom (820 x 56 x 104 mm), JBL Bar 300 idealnie wkomponuje się w każde wnętrze.

Dlaczego warto kupić JBL Bar 300?

JBL Bar 300 to doskonały wybór dla osób ceniących wysoką jakość dźwięku i nowoczesne rozwiązania technologiczne. Dzięki obsłudze Dolby Atmos i funkcjom poprawy dźwięku, soundbar zapewnia kinowe wrażenia dźwiękowe w domowym zaciszu. Łączność bezprzewodowa umożliwia łatwe strumieniowanie muzyki z różnych urządzeń, a wsparcie dla asystentów głosowych zwiększa komfort użytkowania. To wszystko w połączeniu z eleganckim designem i solidnym wykonaniem sprawia, że JBL Bar 300 to inwestycja, która z pewnością spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Cena: 1259 złotych

fot. Sharp

Sharp HT-SB700

Soundbar Sharp HT-SB700 to urządzenie o kanałach 2.0.2 z wbudowanym subwooferem, oferujące łączną moc 140 W. Dzięki obsłudze nowoczesnych dekoderów dźwięku, takich jak Dolby Atmos, Dolby Audio, Dolby Digital, Dolby Digital Plus i Dolby True HD, zapewnia doskonałą jakość dźwięku przestrzennego. Urządzenie wyposażono w różnorodne złącza, w tym HDMI (eARC), optyczne oraz AUX, co pozwala na szeroką kompatybilność z różnymi urządzeniami audio-wideo. Dodatkowo, soundbar obsługuje łączność bezprzewodową Bluetooth, co umożliwia wygodne przesyłanie dźwięku z urządzeń mobilnych.

Soundbar charakteryzuje się kompaktowymi wymiarami (520 x 72 x 110 mm) i eleganckim, czarnym wykończeniem, co sprawia, że doskonale wpasowuje się w nowoczesne wnętrza. Urządzenie oferuje szereg funkcji poprawy dźwięku, w tym korektor dźwięku, tryby filmowy, muzyczny oraz nocny, a także regulację tonów wysokich i niskich. Dzięki tym możliwościom, soundbar Sharp HT-SB700 zapewnia optymalne wrażenia słuchowe, dostosowane do różnych typów rozrywki.

Dlaczego warto kupić Sharp HT-SB700?

Zakup soundbara Sharp HT-SB700 to inwestycja w doskonałą jakość dźwięku i nowoczesne technologie audio. Urządzenie oferuje wszechstronne możliwości konfiguracji i obsługuje najnowsze standardy dźwięku przestrzennego, takie jak Dolby Atmos, co przenosi wrażenia z oglądania filmów i słuchania muzyki na nowy poziom. Dzięki kompaktowej budowie i eleganckiemu designowi, soundbar ten idealnie wpasowuje się w każde wnętrze, jednocześnie zapewniając wygodę użytkowania dzięki łączności Bluetooth. To idealny wybór dla osób ceniących sobie wysoką jakość dźwięku i nowoczesne rozwiązania technologiczne w przystępnej cenie.

Cena: 999 złotych

Czytaj też: Wybieramy telewizor do 4000 złotych – maj 2024

Grafika tytułowa: Adam Kenton / Unsplash