Samsung Music Frame – sztuka dźwięku i obrazu

Oto innowacyjne urządzenie, które łączy w sobie funkcje głośnika i dekoracyjnej ramki na zdjęcia. Dzięki eleganckiemu designowi i wysokiej jakości dźwięku, stanowi idealne rozwiązanie dla miłośników muzyki i stylowych wnętrz. Oferując możliwość personalizacji wyświetlanych obrazów oraz bezprzewodowego odtwarzania muzyki, Samsung Music Frame wprowadza nowy wymiar estetyki i funkcjonalności do naszego domu.

Kilka lat temu Samsung wpadł na genialny pomysł, żeby stworzyć telewizor wyglądający jak obraz. Nikt inny ani tego nie wymyślił, ani nie skopiował – SONY, LG, Philips, Sharp, Hi-Sense, nawet Bang & Olufsen. W ten sposób powstał piękny, funkcjonalny Samsung The Frame – płaski wyświetlacz otoczony wymienną ramką, dostępną w wielu kolorach. Dało to nam możliwość dopasowania kolorystyki TV do koloru mebli albo innych ramek na ścianie. Cała elektronika urządzenia została przeniesiona do małej, wolnostojącej skrzynki wielkości dekodera i połączona z ekranem, transparentnym przewodem. Najnowsza generacja The Frame otrzymała nawet matowy ekran, na którym wyświetlane obrazy olejne wyglądają jak prawdziwe, sprawiło to, że telewizor stał się nie tylko urządzeniem rozrywki elektronicznej w naszych domach, ale także pięknym przedmiotem i elementem wystroju wnętrza. Kilka lat później, naturalnym rozwinięciem tej idei okazał się być głośnik ukryty w postaci ramki na obrazu Samsung Music Frame. Jest to dosłownie kwadratowa ramka na zdjęcia o wymiarach 36×36 cm do której możemy wkładać fizyczne zdjęcia i obrazki.

Grający obraz

Samsung Music Frame to wyjątkowe urządzenie, które łączy funkcje głośnika bezprzewodowego z analogową ramką na zdjęcia. Wyposażony w wysokiej jakości przetworniki, zapewnia dobrą jakość dźwięku. Jego czysta, prosta i elegancka rama sprawia, że może stać się zarówno ozdobą salonu, jak i źródłem rozrywki. Music Frame dostępny jest w dwóch kolorach  ramki i jest to czarna i biała, co pozwala na dopasowanie go do naszego wnętrza. Jest to zwyczajnie ramka na zdjęcia, do której możemy wkładać analogowe czyli papierowe zdjęcia i obrazy. Urządzenie nie posiada żadnego ekranu ani wyświetlacza. Ramkę możemy zawiesić na ścianie, dzięki dedykowanemu otworowi na zaczep ścienny, ale w opakowaniu znajdziemy też stalowy stojak, umożlwiający postawić głośnik na regale lub innych powierzchniach.

Wielozadaniowość

Jednym z największych atutów Samsung Music Frame jest jego wszechstronność. Urządzenie może pełnić rolę zarówno głośnika, jak i dekoracyjnej ramki na zdjęcia, co czyni je idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie funkcjonalność i estetykę. Może też stać się idealnym nagłośnieniem salonu, zamiast zestawu kina domowego. W pierwszej odsłonie może działać jako pojedynczy głośnik albo powiązany z innymi urządzeniami Samsung, które są kompatybilne z systemem Q-Symphony. Dodatkowo świetnie wkomponuje się na ścianę z innymi zdjęciami, może to być np. ściana z telewizorem, albo każda inna. W tej roli jako ramka na zdjęcia rodzinne spełni się doskonale. W trzeciej odsłonie połączona z inną ramką, telewizorem, soundbarem i subwooferem, potrafi stworzyć jedne z najlepszych scen do oglądania filmów i słuchania muzyki z przestrzennym dźwiękiem wysokiej jakości Hi-Res 360 stopni.

Przeczytaj też: Samsung The Frame – jeden obraz i tysiąc dzieł sztuki | CoNowego.pl

I jeszcze więcej

Używając aplikacji mobilnej SmartThings możemy jeszcze bardziej rozwinąć wszechstronność Music Frame. Ponieważ ma ona także wbudowany mikrofon, to jest także kompatybilna z asystentami głosowymi. Pozwala to na głosowe sterowanie systemami smart home. SmartThings może wykrywać i łączyć się z urządzeniami wokół Music Frame za pomocą funkcji HUB i dongle USB, co umożliwia łatwe sterowanie urządzeniami domowymi, w tym Zigbee. Dlatego pozwala to na sterowanie komendami głosowymi oświetleniem domowym – jeżeli mamy takie, robotem sprzątającym – jeżeli mamy takiego, temperaturą w domu – jeżeli mamy takie rozwiązania, oczyszczaczem powietrza, lodówką i wieloma, wieloma innymi gadżetami.

Dźwięk

Music Frame zaskakuje bogactwem i przestrzennością dźwięku, którego nie spodziewalibyśmy się po urządzeniu tej wielkości. Głośniki doskonale radzą sobie zarówno z odtwarzaniem muzyki, jak i filmów. Pod względem jakości brzmienia, Samsung Music Frame jest świetny, oferując czysty i pełen głębi dźwięk, który zadowoli zarówno miłośników muzyki klasycznej, jak i fanów nowoczesnych brzmień. Dzięki technologii Bluetooth, urządzenie można łatwo sparować z telefonem lub innym źródłem dźwięku, co umożliwia bezprzewodowe odtwarzanie ulubionych utworów. Samsung Music Frame wyposażony jest w sześć głośników: dwa głośniki niskotonowe (woofers), dwa wysokotonowe (tweeters) oraz dwa średniotonowe. Głośniki niskotonowe są skierowane do tyłu, co pozwala na uzyskanie głębokiego i mocnego basu, natomiast głośniki wysokotonowe i średniotonowe są skierowane do przodu, co zapewnia czysty i naturalny dźwięk. Dzięki tej konfiguracji, Music Frame oferuje szeroką scenę dźwiękową i równomierne rozchodzenie się dźwięku w pomieszczeniu. Technologia Dolby Atmos dodatkowo wzbogaca doświadczenie słuchania, tworząc przestrzenny dźwięk, który otacza nas.

Przeczytaj też: Głośniki SONOS – prezenty na ostatnią chwilę nigdy nie brzmiały tak dobrze | CoNowego.pl

Podsumowanie

Samsung Music Frame to wyjątkowy produkt, który łączy w sobie funkcje głośnika i ramki na zdjęcia. Wyróżnia go nie tylko elegancki design, ale również wysoka jakość dźwięku i bogata funkcjonalność. Urządzenie to doskonale wkomponuje się w każde wnętrze, a dzięki wymiennym panelom dekoracyjnym imitującym dzieła sztuki lub pozwalającym na umieszczenie własnych zdjęć, staje się nie tylko źródłem rozrywki, ale również ozdobą pomieszczenia. Technologia Wide Sweet Spot zapewnia szeroką scenę dźwiękową i równomierne rozchodzenie się dźwięku w pomieszczeniu, gwarantując doskonałe wrażenia podczas słuchania muzyki różnego gatunku. Głośnik jest kompatybilny z Apple Airplay 2 i umożliwia szybkie połączenie Bluetooth, co zapewnia bezproblemowe odtwarzanie muzyki z różnych źródeł. Ogólnie rzecz biorąc, Samsung Music Frame to świetny wybór dla osób szukających wyjątkowego połączenia sztuki i dźwięku.

Specyfikacja Samsung Music Frame HW-LS60D z Dolby Atmos

 • Liczba kanałów: 2.0
 • Dekodery dźwięku HD: Dolby Atmos, Dolby Digital Plus
 • Łączność bezprzewodowa: Wi-Fi, Bluetooth, AirPlay, Chromecast
 • Funkcje poprawy dźwięku: Active Voice Amplifier (AVA), Q-Symphony, tryb nocny
 • Dedykowana aplikacja: tak
 • Kompatybilny z systemem Multiroom: nie
 • Kompatybilność z asystentem głosowym: Asystent Google, Amazon Alexa
 • Obsługa aplikacji muzycznych: Spotify
 • Odtwarzanie dźwięku: MP3, AAC, WAV, FLAC, OGG, AALC, AIFF
 • Odtwarzanie wideo: nie
 • Odtwarzanie zdjęć: nie
 • Wejście HDMI: nie
 • Wyjście HDMI: nie
 • Wejście optyczne: 1
 • Wejścia koaksjalne: nie
 • Wejścia audio: nie
 • Złącze słuchawkowe: nie
 • Złącze USB: nie
 • Wymiary soundbara: 353 x 365 x 143 mm
 • Waga soundbara: 4,6 kg
 • Cena: 2499 zł