Polacy uwielbiają duże telewizory – wyniki badania Samsunga

W roku 2023 polscy konsumenci zakochali się bezapelacyjnie w dużych telewizorach, preferując modele o rozmiarach 65, a nawet 75 cali, świadcząc o rosnącym zainteresowaniu większymi ekranami. Według danych firmy badawczej GfK, marka Samsung była liderem wśród preferencji Polaków, wybierana najczęściej przez konsumentów.

Samsung zdecydowanym liderem rynku

Zarówno w przypadku 65-calowych, jak i większych modeli, Polacy w dużej mierze skłaniali się ku telewizorom Samsung Smart TV. Coraz częściej jednak pojawia się pytanie dotyczące wyboru odpowiedniego rozmiaru telewizora, a odpowiedź na nie można znaleźć na stronie samsung.com, gdzie dostępna jest funkcja sprawdzania wymiarów ekranów.

Rynek telewizorów przez ostatnią dekadę przeszedł prawdziwą rewolucję. Współczesne oczekiwania konsumentów są zupełnie inne niż kilkanaście lat temu. Popularność ekranów 4K, smukły design i funkcje Smart TV sprawiają, że widzowie preferują znacznie większe modele, oferujące bogatsze doznania wizualne. Dodatkowo, obniżenie cen sprawia, że za relatywnie niewielką kwotę można nabyć zaawansowany i większy telewizor.

W porównaniu z innymi krajami Unii Europejskiej, Polacy wykazują szczególne zainteresowanie dużymi ekranami, zwłaszcza o przekątnej 75 cali i większymi. W ostatnich pięciu latach segment telewizorów o przekątnej co najmniej 80 cali zyskuje coraz większą popularność, a dynamika tego wzrostu w Polsce jest wyższa niż w innych krajach europejskich. Według danych GfK, w 2023 roku w pierwszej dziesiątce najchętniej wybieranych przez Polaków telewizorów o przekątnej 75 cali znalazły się modele Samsunga, podobnie jak w przypadku telewizorów o przekątnej 85 cali.

Dla konsumentów stojących przed wyborem nowego telewizora, firma Samsung przygotowała specjalne ułatwienie – na swojej stronie internetowej można sprawdzić, jaką szerokość zajmie wybrany model telewizora, co ułatwia dopasowanie go do dostępnego miejsca. Oferta telewizorów Samsunga na rok 2023 jest najbardziej zróżnicowana i bogata w historii firmy, obejmując modele z serii Excellence Line 8K, OLED, Neo QLED, QLED i Crystal UHD, Micro LED oraz urządzenia kategorii Lifestyle, w tym asortyment projektorów.

Warto zaznaczyć, że telewizory Samsung są uznawane za jedne z najbezpieczniejszych na rynku, wykorzystując systemy takie jak Knox, a także certyfikowane standardy bezpieczeństwa danych, zapewniając użytkownikom komfort i pewność podczas korzystania z urządzeń.

Czytaj też: Korzystna promocja na telewizory Samsung Neo QLED i QLED!

Grafika tytułowa: Samsung