Kolekcja obrazów z Metropolitalnego Muzeum Sztuki w Samsung The Frame

Od dziś użytkownicy telewizorów Samsung The Frame mogą wzbogacić swoją pokaźną galerię dzieł sztuki, dostępną w Art Store, o kolejne 38 wyjątkowych obrazów – tym razem z nowojorskiego Metropolitalnego Muzeum Sztuki (MET). Teraz, miłośnicy sztuki mogą podziwiać w swoim domowym zaciszu takie dzieła jak: Próba baletowa na scenie Edgara Degasa, Słonecznik Vincenta Van Gogha, Martwa natura z jabłkami i pomarańczami Paula Cézanne’a, czy Pokaz cyrkowy (Parade du Cirque) Georgesa Seurata. Entuzjastów kultury wysokiej z pewnością zachwycą również starożytne artefakty, np. egipski amulet Oko Horusa oraz średniowieczne skarby, w tym Jednorożec odpoczywający w ogrodzie.

fot. Samsung

Dzieła sztuki na ekranie telewizora!

W ramach partnerstwa z Metropolitarnym Muzeum Sztuki wszyscy korzystający na co dzień z szerokich możliwość telewizora Samsung The Frame mogą poznawać kolejne zasoby tego najstarszego i największego muzeum w Stanach Zjednoczonych. W jego głównej części znajduje się ponad 2 miliony eksponatów. Dzięki Art Store chociaż część z nich jest na wyciągniecie ręki – obrazy z przestrzeni wielu stuleci, kontynentów i ruchów artystycznych, wyświetlane na The Frame, wyglądają niemal tak realistycznie jak na żywo.

Użytkownicy Samsung Art Store mogą wybierać spośród 38 dzieł z całego wachlarza legendarnych działów muzealnych MET, w tym Skrzydła Amerykańskiego, Skrzydła Azjatyckiego, Sztuki Egipskiej, Malarstwa Europejskiego, Sztuki Islamu i wielu innych. Posiadacze telewizora The Frame w swoich domach mogą wyświetlać uwielbiane przez siebie dzieła sztuki, w tym: Próba baletowa na scenie Edgara Degasa (ok. 1874); Słonecznik Vincenta Van Gogha (1887); Martwa natura z jabłkami i pomarańczami Paula Cézanne’a (ok. 1890); oraz Pokaz cyrkowy (Parade du Cirque) Georgesa Seurata (1887–88). Dodatkowo, mogą podziwiać także starożytne artefakty, takie jak egipski amulet Oko Horusa (ok. 1070–664 p.n.e.) i średniowieczne skarby, np. Jednorożec odpoczywający w ogrodzie (1495–1505), słynny francusko-południowoniderlandzki gobelin pochodzący z serii gobelinów pt. Unicorn Tapestries. To jednak nie wszystko. Słynne japońskie dzieła sztuki, takie jak Pod mostem Mannen w Fukagawa Katsushiki Hokusaia (ok. 1830–32), a także Krótka ilustrowana biographia mnicha Nichirena: uciszanie wzburzonego morza w Tsunoda na wygnaniu na Wyspie Sado (1835–36) Utagawy Kuniyoshiego również znajdują się bogatych zasobach sklepu Art Store. W kolekcji znajduje się też kilka amerykańskich dzieł sztuki o znaczeniu historycznym, takich jak Waszyngton przeprawia się przez rzekę Delaware Emanuela Leutzego (1851).

Oprócz dzieł Metropolitarnego Muzeum Sztuki, w ramach Art Store, użytkownicy Samsung The Frame, mogą podziwiać w jakości 4K także wybrane obrazy z paryskiego Luwru, muzeum Prado w Madrycie, Albertiny w Wiedniu, galerii Tate Modern w Londynie, muzeum Van Gogha w Amsterdamie, czy też państwowego muzeum Ermitaż w Sankt Petersburgu i LUMAS. Aktualnie w zbiorach Art Store jest dostępnych ponad 2300 dzieł sztuki z całego świata.

Czytaj też: Idealny zestaw sportowy – Samsung Neo QLED i soundbar Q930C!

Grafika tytułowa: Samsung