JBL Tour Pro 2 – bezprzewodowe, dokanałowe słuchawki z ANC i niespodzianką

W świecie bezprzewodowych słuchawek dousznych, JBL Tour Pro 2 zdecydowanie zasługują na uwagę. Te nowoczesne słuchawki oferują nie tylko wyjątkową jakość dźwięku, ale także szereg innowacyjnych funkcji.

JBL Tour Pro 2 to bezprzewodowe słuchawki douszne z aktywnym systemem redukcji szumów (ANC), które oferują ciekawą funkcję dotykowego ekranu na etui do ładowania. Ekran ten pozwala na łatwe przełączanie między trybami ANC, Ambient Aware i TalkThru, a także dostęp do innych ustawień, takich jak alarm, dźwięk przestrzenny czy test dopasowania. Jest to zabawny, ale i nowatorski dodatek, który zdecydowanie wyróżnia te słuchawki na tle konkurencji. Ale po kolei…

Design

JBL Tour Pro 2 mają atrakcyjny design i solidną konstrukcję o kształcie łodyg, które zapewniają dobrą stabilność i dobry uchwyt. Łatwo umieszcza się je w uchu i są wyjątkowo wygodne, co sprzyja wielogodzinnym sesjom. Mają matowe i błyszczące elementy, które nadają im elegancki wygląd. Słuchawki oferują pojemnościowe panele dotykowe, które umożliwiają sterowanie odtwarzaniem, zmianą trybów ANC, przywoływaniem asystenta głosowego i odbieraniem połączeń. Panele te można częściowo dostosować za pomocą aplikacji towarzyszącej, która oferuje również kilka profili korektora dźwięku, test dopasowania i opcję dźwięku przestrzennego. W zestawie znajdziemy trzy rozmiary końcówek.

Etui

Jedyne w swoim rodzaju etui z 1,45 calowym dotykowym ekranem, zdecydowanie wyróżnia słuchawki na rynku. Przy czym nie jest to bezużyteczny wyświetlacz, ale centrum sterowania niemal wszystkimi funkcjami słuchawek, bez potrzeby instalacji aplikacji mobilnej. Z inteligentnym etui ładującym możemy zmieniać ustawienia słuchawek, odbierać i kończyć połączenia, włączać i zatrzymywać muzykę, regulować dźwięk i sprawdzać stan baterii. Po odblokowaniu ekranu należy –  podobnie jak w telefonie – przewijać kolejne ekrany, aby korzystać z innych funkcji. Ekran działa świetnie, jest bardzo czuły i nie zauważyłem, żeby znacząco wpłynął na rozładowanie się etui.

Przeczytaj też: Sony WF-1000XM5 – flagowe słuchawki dokanałowe z ANC | CoNowego.pl

Dźwięk

Słuchawki mają 10 mm dynamiczne przetworniki, które zapewniają mocne i zrównoważone brzmienie, z podkreślonym basem i wyrazistymi wysokimi tonami. Słuchawki współpracują z Bluetooth 5.3 i obsługują kodeki AAC i SBC. JBL zapowiada, że w przyszłości będą one również kompatybilne z LE Audio za pomocą kodeków LC3 lub LC3+, ale nie podaje dokładnej daty wprowadzenia tej aktualizacji. Słuchawki mają również funkcję Google Fast Pair, która ułatwia parowanie z urządzeniami z systemem Android. Urządzenie ma dynamikę 100 dB i impedancję 16 ohm, a jego zakres częstotliwości to 20 – 20 000 Hz. Zapewnia to znakomite doznania dźwiękowe i pozwala na pełne zanurzenie się w muzyce.

ANC

Z technologią True Adaptive Noise Cancelling i Smart Ambient możemy cieszyć się naszą ulubioną muzyką w każdym miejscu. Cztery mikrofony automatycznie wykrywają i redukują hałas otoczenia, dostosowując się do zmieniających się warunków w czasie rzeczywistym. JBL Tour Pro 2 zapewnia optymalną jakość dźwięku, a my możemy łatwo zmieniać tryb ANC za pomocą słuchawek, etui lub aplikacji JBL Headphones.

Przeczytaj też: JBL Tune 230 NC TWS – Bezprzewodowe słuchawki z ANC (conowego.pl)

Rozmowy

Za pomocą 6 mikrofonów i sterowania głosowego JBL Tour Pro 2 zapewnia dobrą jakość połączeń. Możemy swobodnie rozmawiać w hałaśliwych lub wietrznych miejscach lub skorzystać z wybranego asystenta głosowego. Możemy też dostosować poziom słyszalności własnego głosu za pomocą funkcji VoiceAware, która reguluje sygnał z mikrofonu do słuchawek.

Bateria

JBL Tour Pro 2 to słuchawki dokanałowe, które działają do 10 godzin na jednym ładowaniu, a więc bardzo długo. Możemy przedłużyć ten czas nawet do 40 godzin – wystarczy, że skorzystamy z etui, które służy także jako ładowarka przenośna. Etui ładuje się za pomocą kabla USB-C. Ponadto opcja ładowania indukcyjnego zapewnia komfort i wygodę, a także pozwala na szybkie naładowanie naszego urządzenia.

Podsumowanie

JBL Tour Pro 2 to interesująca propozycja dla osób szukających bezprzewodowych słuchawek dousznych z ANC o bardzo wysokiej jakości dźwięku. Słuchawki mają wiele zalet, takich jak dobre brzmienie, wyjątkowo długa żywotność baterii, wygodne dopasowanie i rozbudowane funkcje. Jednak tanie nie są, co stawia je w bezpośredniej rywalizacji z takimi modelami jak Apple AirPods Pro czy Sony WF-1000XM4. Ekran na etui do ładowania jest fajnym gadżetem, może nie jest niezbędny, ale wzbogaca funkcjonalność urządzenia.

Specyfikacja JBL Tour Pro 2

 • Transmisja bezprzewodowa: Bluetooth
 • Aktywna redukcja szumów (ANC): Tak
 • Funkcje dodatkowe: Asystent głosowy, Redukcja szumów otoczenia, Zasięg: 10 m
 • Ładowanie indukcyjne: Tak
 • Pasmo przenoszenia min. [Hz]: 20
 • Pasmo przenoszenia max. [Hz]: 20000
 • Dynamika [dB]: 100
 • Impedancja [Ω]: 16
 • Typ słuchawek: Dokanałowe
 • Waga [g]: 85.2
 • Bezprzewodowe: Tak
 • Wodoodporność: Nie
 • Typ membrany: Dynamiczne
 • Złącze: USB typ C
 • Cena 1299 zł