Jaki telewizor do 2000 złotych wybrać? Nasze top 5!

Coraz dłuższe, jesienne wieczory bardzo często skłaniają nas do tego, by spędzać je przed telewizorem. Dlatego właśnie o tej porze najczęściej decydujemy się na zakup nowego Smart TV do naszego mieszkania. Wybór na rynku jest naprawdę ogromny. Producenci natomiast prześcigają się w próbach udowodnienia nam, że to właśnie ich produkt jest najlepszy na rynku. A jak jest faktycznie? Które telewizory mogą być najciekawszym wyborem w kwocie do 2000 złotych? Zapraszamy Was do zapoznania się z naszym zestawieniem!

Dobry Smart TV do 2000 zł – czyli jaki?

Na samym początku powinniśmy powiedzieć sobie, jakie wymagania powinien spełnić dobry telewizor do 2000 złotych. Przede wszystkim powinien oferować nam przekątną ekranu 43″ i rozdzielczość 4K. Ciężko o większe telewizory w tym przedziale cenowym. Zazwyczaj cena modeli o przekątnej 50″ i większych przekracza już założony przez nas budżet. Wybrane przez nas telewizory z pewnością będą oferowały nam dostęp do systemów operacyjnych – czy to autorskich, czy też do Android TV od Google. Niektóre urządzenia w tym segmencie oferują już dostęp do wygodnych, multimedialnych pilotów, które mogą posłużyć zarówno do obsługi aplikacji, telewizora, jak i wiodących tunerów telewizji kablowej. Jakie więc propozycje mają dla nas czołowi producenci?

LG 43UP78003LB

Pierwsza z propozycji w naszym zestawieniu to LG 43UP78003LB. Jest to solidny i dobrze wyglądający telewizor wyposażony w matrycę LED o przekątnej ekranu 43″. Maksymalna rozdzielczość wyświetlanego obrazu to w jego przypadku 4K. Częstotliwość odświeżania to natomiast 50 Hz. Smart TV od LG oferuje wsparcie dla technologii HDR, sztucznej inteligencji AI ThinQ, Wi-Fi, DLNA, Bluetooth, nagrywania na USB czy Dolby Digital. Ponadto możemy liczyć na dostęp do następujących złącz: HDMI x2, USB x1. LG 43UP78003LB może być konfigurowany i obsługiwany za pośrednictwem dedykowanej aplikacji dla urządzeń mobilnych. System z którego skorzystamy w jego przypadku to webOS – dzięki niemu zyskamy dostęp do m.in. aplikacji wiodących serwisów streamingowych. Tak zaprojektowany Smart TV kosztuje 1999 złotych.

Samsung UE43AU7172

Propozycja od koncernu Samsung to model UE43AU7172. Wyposażony został w matrycę LED o przekątnej 43″ i rozdzielczości 4K. Częstotliwość odświeżania to w przypadku prezentowanego telewizora 60 Hz. Ponadto oferuje on wsparcie dla technologii Dolby Digital Plus, Digital Clean View, Filmmaker Mode, HDR, HDR10+, Mega Contrast, UHD Dimming, Wi-Fi, DLNA, Bluetooth. Telewizor wyposażono w złącza: HDMI x3, USB x1. Dostęp do wielu aplikacji zapewnia obecność systemu operacyjnego Tizen. Ponadto pracą telewizora można zarządzać za pośrednictwem znanej i lubianej aplikacji SmartThings. Samsung UE43AU7172 kosztuje 1899 złotych.

Philips 43PUS7556/12

Czas na Smart TV od Philipsa. Model 43PUS7556/12 charakteryzuje przekątna 43″ i rozdzielczość 4K. Jest to matryca LED o odświeżaniu 50 Hz. Smart TV Philips oferuje wsparcie dla wielu technologii przetwarzania dźwięku i obrazu – takich jak Auto Low Latency, Dolby Vision, Dolby Atmos, HDR10+, HLG, Micro Dimming, P5 Perfect Picture Engine, UHD Up-Scaling, Variable Refresh Rate. Ponadto możemy liczyć na obecność modułu Wi-Fi oraz następujących złącz: HDMI x3, USB x2. Philips na pokładzie swojego Smart TV serwuje nam dostęp do autorskiego oprogramowania ze wsparciem dla takich aplikacji, jak Netflix, Rakuten TV, YouTube. Prezentowany telewizor kosztuje 1999 złotych.

SHARP 40BL3EA

SHARP 40BL3EA to pierwsze urządzenie w naszym zestawieniu pracujące pod kontrolą systemu Android TV. Oznacza to, że ów telewizor jest bardzo wszechstronny i oferuje dostęp do tysięcy gier i aplikacji. Producent wyposażył go w matrycę LED o przekątnej 40″ i rozdzielczości 4K. Częstotliwość odświeżania to 50 Hz. Złącza w które został wyposażony prezentowany telewizor to: HDMI x3, USB x3. Ponadto możemy liczyć na obecność modułów Wi-Fi, DLNA, Bluetooth. Sharp nie zapomniał o wyposażeniu swojego Smart TV w technologie poprawiające jakość dźwięku i obrazu – DTS Virtual:X, Dolby Digital Plus, Active Motion 600, HDR10, Ace Pro Ultra Engine. Ponadto urządzenie posiada wbudowaną funkcję Chromecasta. Za Smart TV od Sharpa trzeba zapłacić 1799 złotych.

JVC LT43VA6900P 

Ostatnia z propozycji również pracuje w oparciu o platformę Android TV. JVC LT43VA6900P to telewizor LED o przekątnej ekranu 43″ pracujący w rozdzielczości 4K. Producent nie podaje informacji o częstotliwości odświeżania ekranu, ale możemy się spodziewać, że jest to standardowe w tej klasie 50 Hz. Smart TV od JVC wyposażony został w złącza: HDMI x4, USB x2. Nie mogło też zabraknąć rozmaitych technologii odpowiedzialnych za wysoką jakość dźwięku i obrazu. W przypadku JVC LT43VA6900P to Micro Dimming, Super Resolution, HDR Dolby Vision, Dolby Audio. Nie zabrakło funkcji Chromecast. Cena prezentowanego Smart TV to 1799 złotych.

A z jakiego telewizora Wy korzystacie na co dzień?