Wybieramy telewizor do 2000 złotych – styczeń 2024

Długie zimowe wieczory bardzo często skłaniają nas do tego, by spędzać je przed telewizorem. Dlatego właśnie o tej porze najczęściej decydujemy się na zakup nowego Smart TV do naszego mieszkania. Wybór na rynku jest naprawdę ogromny. Producenci natomiast prześcigają się w próbach udowodnienia nam, że to właśnie ich produkt jest najlepszy na rynku. A jak jest faktycznie? Które telewizory mogą być najciekawszym wyborem w kwocie do 2000 złotych? Zapraszamy Was do zapoznania się z naszym zestawieniem!

fot. Loewe Technology / Unsplash

Cechy dobrego telewizora w cenie do 2000 złotych

Przy wyborze telewizora w cenie do 2000 złotych, ważne jest skoncentrowanie się na kluczowych cechach, które wpływają na jakość oglądania i ogólną wydajność urządzenia.

Pierwszym elementem, na którym warto się skupić, jest rozdzielczość ekranu. Dla uzyskania klarownego obrazu zaleca się wybór telewizora oferującego co najmniej rozdzielczość Full HD (1920 x 1080 pikseli) lub, jeśli to możliwe, 4K (3840 x 2160 pikseli) dla jeszcze lepszej ostrości. Drugim kluczowym aspektem jest technologia ekranu. W tej cenie, większość telewizorów korzysta z matryc LED, które charakteryzują się dobrym odwzorowaniem kolorów i kontrastem. Warto zwrócić uwagę na jakość obrazu pod kątem wybranych przez producenta technologii.

Równie ważna jest przekątna ekranu. Optymalny wybór zależy od preferencji użytkownika i rozmiaru pomieszczenia, jednak telewizory o przekątnej ekranu 40 cali lub większej często są dostępne w tej cenie. Częstotliwość odświeżania stanowi kolejny element wpływający na jakość obrazu. Wybór telewizora z wyższą częstotliwością odświeżania, na przykład 60 Hz lub więcej, może przyczynić się do płynniejszego odtwarzania ruchu, co jest istotne przy oglądaniu dynamicznych scen, np. sportu.

Dodatkowo, istotne są również złącza i porty. Upewnij się, że telewizor posiada wystarczającą liczbę portów HDMI, USB i innych, aby obsłużyć wszystkie planowane urządzenia, takie jak konsola do gier, odtwarzacz Blu-ray czy dekoder telewizyjny.

Warto również sprawdzić, czy telewizor posiada funkcję Smart TV, co umożliwi dostęp do aplikacji, serwisów streamingowych i Internetu bez konieczności dodatkowych urządzeń. Przed zakupem zaleca się również zapoznanie z opiniami innych użytkowników i recenzjami online, aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje na temat konkretnego modelu, który budzi Twoje zainteresowanie.

fot. LG

LG 50UQ75003LF

Pierwsza z propozycji w naszym zestawieniu to LG 50UQ75003LF. Jest to solidny i dobrze wyglądający telewizor wyposażony w matrycę LED o przekątnej ekranu 50″. Maksymalna rozdzielczość wyświetlanego obrazu to w jego przypadku 4K. Częstotliwość odświeżania to natomiast 60 Hz. Smart TV od LG oferuje wsparcie dla technologii HDR10, sztucznej inteligencji AI ThinQ, Wi-Fi, Bluetooth, nagrywania na USB czy Dolby Digital. Ponadto możemy liczyć na dostęp do następujących złącz: HDMI x 3, USB x 1, optyczne S/PDIF i Ethernet RJ 45. System z którego skorzystamy w jego przypadku to webOS – dzięki niemu zyskamy dostęp do m.in. aplikacji wiodących serwisów streamingowych. Głośniki to tutaj 2 x 10 W. Tak zaprojektowany Smart TV kosztuje 1999 złotych.

fot. Samsung

Samsung UE43CU7192

Propozycja od koncernu Samsung to model UE43CU7192. Wyposażony został w matrycę LED o przekątnej 43″ i rozdzielczości 4K. Częstotliwość odświeżania to w przypadku prezentowanego telewizora 60 Hz. Ponadto oferuje on wsparcie dla technologii UHD Dimming, Q-Symphony, Filmmaker Mode, HDR, HDR10+, Wi-Fi i Bluetooth. Telewizor wyposażono w złącza: HDMI x 3, USB x 1, optyczne S/PDIF i Ethernet RJ 45. Dostęp do wielu aplikacji zapewnia obecność systemu operacyjnego Tizen. Ponadto pracą telewizora można zarządzać za pośrednictwem znanej i lubianej aplikacji SmartThings. Na pokładzie mamy też głośniki – 2 x 10 W. Samsung UE43CU7192 kosztuje 1899 złotych.

fot. Philips

Philips 43PUS8118

Czas na Smart TV od Philipsa. Model 43PUS8118 charakteryzuje przekątna 43″ i rozdzielczość 4K. Jest to matryca LED o odświeżaniu 60 Hz. Smart TV Philips oferuje wsparcie dla wielu technologii przetwarzania dźwięku i obrazu – takich jak Dolby Vision, Dolby Atmos, HDR10+, HLG, SimplyShare czy Pixel Precise Ultra HD. Ponadto możemy liczyć na obecność modułów Bluetooth i Wi-Fi oraz następujących złącz: HDMI x 4, USB x 2, optyczne S/PDIF, słuchawkowe i Ethernet RJ 45. Philips na pokładzie swojego Smart TV serwuje nam dostęp do autorskiego oprogramowania ze wsparciem dla takich aplikacji, jak Netflix, Rakuten TV, YouTube. Uwadze nie może umknąć także funkcja Ambilight. Głośniki to tutaj 2 x 10 W. Prezentowany telewizor kosztuje 1999 złotych.

fot. Sharp

Sharp 50GL4460E

SHARP 50GL4460E to pierwsze urządzenie w naszym zestawieniu pracujące pod kontrolą systemu Google TV. Oznacza to, że ów telewizor jest bardzo wszechstronny i oferuje dostęp do tysięcy gier i aplikacji. Producent wyposażył go w matrycę LED o przekątnej 50″ i rozdzielczości 4K. Złącza w które został wyposażony prezentowany telewizor to: HDMI x 4, USB x 2, optyczne S/PDIF, słuchawkowe, kompozytowe sygnału wideo i Ethernet RJ 45. Ponadto możemy liczyć na obecność modułów Wi-Fi i Bluetooth. Sharp nie zapomniał o wyposażeniu swojego Smart TV w technologie poprawiające jakość dźwięku i obrazu – HDR10, HLG, Dolby Vision, Dolby Digital+, Dolby Digital i Dolby Atmos. Ponadto urządzenie posiada wbudowaną funkcję Chromecasta. Producent serwuje nam głośniki 2 x 8 W. Za Smart TV od Sharpa trzeba zapłacić 1799 złotych.

fot. TCL

TCL 43C645

Kolejna z propozycji również pracuje w oparciu o platformę Google TV. TCL 43C645 to telewizor QLED o przekątnej ekranu 43″ pracujący w rozdzielczości 4K. Częstotliwość odświeżania to tutaj 60 Hz. Smart TV od TCL wyposażony został w złącza: HDMI x 4, USB x 2, optyczne S/PDIF, słuchawkowe, kompozytowe sygnału wideo i Ethernet RJ 45. Nie mogło też zabraknąć rozmaitych technologii odpowiedzialnych za wysoką jakość dźwięku i obrazu. W przypadku TCL 43C645 to HDR10+, HLG, Dolby Vision, Quantum Dot, AiPQ Engine™, Dolby Atmos i DTS Virtual:X Sound. Łączość to oczywiście Bluetooth i Wi-Fi. Na pokładzie mamy głośniki 2 x 10 W. Cena prezentowanego Smart TV to 1999 złotych.

fot. Toshiba

Toshiba 43QA5D63DG

Toshiba 43QA5D63DG to propozycja prosto z Japonii. Do czynienia mamy z telewizorem bazującym na Google TV. Producent wyposażył go w matrycę QLED o przekątnej 43″ i rozdzielczości 4K. Złącza, które oferuje prezentowany telewizor to: HDMI x 4, USB x 2, optyczne S/PDIF, słuchawkowe i Ethernet RJ 45. Ponadto możemy liczyć na obecność modułów Wi-Fi i Bluetooth. Japończycy wyposażyli ten Smart TV w technologie poprawiające jakość dźwięku i obrazu – HDR10, Dolby Vision, Quantum Dot, TRU Picture, TRU Resolution, TRU Flow, DTS HD, Dolby Audio, Dolby Atmos czy Micro Dimming. Ponadto urządzenie posiada wbudowaną funkcję Chromecasta. Serwowane na pokładzie głośniki oferują moc 2 x 10 W. Za Smart TV od Toshiby trzeba zapłacić 1799 złotych.

fot. Xiaomi

Xiaomi Mi LED TV A2 43″

Na sam koniec propozycja od niesamowicie popularnego w Polsce koncernu Xiaomi. Telewizor wyposażony został w matrycę LED o przekątnej 43″ i rozdzielczości 4K. Częstotliwość odświeżania to w przypadku prezentowanego Smart TV 60 Hz. Urządzenie oferuje on wsparcie dla technologii HDR10, Dolby Vision, DTS HD oraz Dolby Audio. Wspierane standardy łączności to standardowo: Wi-Fi i Bluetooth. Telewizor wyposażono w złącza: HDMI x 3, USB x 2, optyczne S/PDIF, kompozytowe sygnału wideo i Ethernet RJ 45. System zainstalowany na pokładzie telewizora to Google TV. Wbudowane głośniki oferują moc 2 x 12 W. Prezentowany telewizor kosztuje 1549 złotych.

A z jakiego telewizora Wy korzystacie na co dzień?

Czytaj też: Media przyszłości – czy jeszcze interesuje nas telewizja?

Grafika tytułowa: Jens Kreuter / Unsplash