Cztery nowe piekarniki Candy

Candy wprowadza na rynek 4 nowe piekarniki do zabudowy. Są to modele: FCT855NXL1, FCT855NXL2, FCT855NXL3 i FCT855NXL4które przypadną do gustu nawet najbardziej wymagającym użytkownikom. 70 litrów pojemności, czyszczenie katalityczne, funkcje pizza i Cook Light, czy możliwość pieczenia na kilku poziomach to tylko niektóre z wielu przydatnych rozwiązań, które znajdują się w piekarnikach Candy. Wisienką na torcie jest nowa, najwyższa klasa energetyczna A.

Styl i funkcjonalność

Kuchnia to serce naszego domu. Spędzamy w niej sporo czasu przygotowując posiłki, często wraz z rodziną czy przyjaciółmi. Dlatego zależy nam, aby była pięknie urządzona i funkcjonalna. Dotyczy to nie tylko mebli kuchennych, ale także, a może przede wszystkim sprzętów AGD. Wybierając zatem piekarnik patrzymy na jego funkcje, ale i design, który powinien tworzyć piękną całość z zabudową kuchni. Nowe piekarniki Candy, w czarnej stylowej obudowie na pewno zadowolą każdego wymagającego użytkownika. Do tego chowane pokrętła, które nie tylko świetnie się prezentują, ale także ułatwiają utrzymanie urządzenia w czystości. Warto także zwrócić uwagę na system spowalniania zamykania drzwi, tzw. miękki domyk, który chroni je przed uszkodzeniem lub przypadkowym trzaśnięciem.

Stabilne i wygodne prowadnice teleskopowe, które pozwalają wysunąć blachę całkowicie, nawet w przypadku ciężkich potraw. Doceni to niejedna pani domu. Na wyposażeniu piekarników jest także wyprofilowany ruszt, który zapobiega przechyleniu się oraz wypadnięciu potrawy z piekarnika podczas jej wyjmowania, a także 2 blachy o standardowych wymiarach i głębokości 35 mm oraz 50 mm. Z ich pomocą i dzięki funkcji multi-level możemy przygotowywać jednocześnie kilka potraw na różnych poziomach piekarnika. Dzieje się tak, ponieważ gorące powietrze jest równomiernie rozprowadzane i zapachy nie mieszają się. Możemy zatem bez obaw piec w tym samym czasie mięso, ryby, warzywa czy ciasta, a efekt będzie w każdym przypadku idealny.

Pyszne, zdrowe i szybkie pieczenie

Nie każdy z nas jest mistrzem kulinarnym, dlatego tak ważny jest odpowiedni sprzęt kuchenny, który pomoże nam w przygotowaniu smacznych dań. Nowe piekarniki Candy bez problemu sprostają temu zadaniu. Zastosowane w nich funkcje pozwalają łatwo i szybko upiec nasze ulubione potrawy. Jedną z takich funkcji jest termoobieg, który zapewnia optymalną temperaturę i równomierne rozprowadzanie ciepła w celu uzyskania perfekcyjnych efektów pieczenia w krótszym czasie. Jeśli jesteśmy miłośnikami włoskiej kuchni ucieszy nas funkcja Pizzy, która gwarantuje idealne warunki do wypieku tej tak popularnej potrawy. Wystarczy dobry przepis na ciasto i ulubione dodatki, a resztę pracy wykona piekarnik Candy. Wielu z nas ucieszy z pewnością także wbudowany grill elektryczny, który pozwala na przypieczenie wierzchniej warstwy potrawy i zapewnienie jej cudownej chrupkości. Dzięki temu możemy przyrządzać pyszne dania grillowe, także poza sezonem piknikowym i bez wychodzenia z domu. A co, jeśli jesteśmy na diecie lub preferujemy zdrowe i lekkie odżywianie? To nic trudnego! Innowacyjna funkcja Cook Light sprawia, że zużyjemy do pieczenia mniejszą ilość tłuszczu. Połączenie grilla z pulsacyjną pracą wentylatora gwarantuje zachowanie odpowiedniego poziomu wilgoci przygotowywanych potraw, zatem nasze dania będą smaczne, soczyste i … zdrowsze.

Dodatkową funkcją w Candy FCT855NXL2 jest funkcja rozmrażania. Wystarczy wyjąć produkty z zamrażalnika, włożyć je do piekarnika i zdać się na moc jego wentylatora. Rozprowadzi on wokół zamrażanej żywności powietrze o temperaturze pokojowej, zachowując jej właściwości odżywcze.

Szybkie i skuteczne czyszczenie piekarnika

Czyszczenie piekarnika to niezbyt lubiane zajęcie. Tłuszcz i inne pozostałości po pieczeniu wcale nie tak łatwo doczyścić, szczególnie jeżeli nie robimy tego regularnie. Jednak z piekarnikami Candy ten uciążliwy problem znika. Specjalne panele ceramiczne zastosowane w urządzeniach skutecznie wyłapują cząsteczki tłuszczu, zamieniając je w łatwy do usunięcia popiół. Jest to tak zwane czyszczenie katalityczne. Wystarczy rozgrzać piekarnik do temperatury 250ºC, pozostawić go na kilkadziesiąt minut, a potem tylko przetrzeć ściereczką lub gąbką i… gotowe.