STALKER 2 na zrzutach ekranu! Jest na co czekać?

STALKER 2: Heart of Chornobyl to bardzo wyczekiwana gra, której premiera przesunęła się już w czasie ze względu na wybuch konfliktu na Ukrainie. Całkiem niedawno do sieci trafił zwiastun przedstawiający rozgrywkę. Tym razem natomiast mamy dla Was zrzuty ekranu przedstawiające kadry z nadchodzącej produkcji. Trzeba przyznać, że robią wrażenie!

STALKER 2 już na ukończeniu?

Pierwotnie STALKER 2: Heart of Chornobyl miał zadebiutować w kwietniu 2022 roku. Okazało się jednak, że ze względu na wybuch wojny rosyjsko-ukraińskiej termin ów jest całkowicie niemożliwy do dotrzymania. Prace nad grą zostały zawieszone na czas nieokreślony. Studio odpowiedzialne za przygotowanie produkcji musiało przenieść się z Ukrainy do Czech, by móc kontynuować działania deweloperskie. Ta operacja się powiodła i prace na STALKER 2 zostały wznowione już w maju!

Kilka tygodni temu ujawniono wymagania sprzętowe nadchodzącej gry. Trudno było wtedy nie odnieść wrażenia, że są one dość wysokie. Dziś jednak widzimy – na zrzutach ekranu z gry – że prezentuje się ona fantastycznie. Dopracowana warstwa audiowizualna w przypadku takich produkcji jest niezwykle ważna. To właśnie ona oddaje bowiem niesamowity klimat post-apokaliptycznej, ukraińskiej zony.

Czytaj też: Wolny Internet nie będzie problemem dla Steam?

Pozostaje nam czekać na informacje ze strony twórców, związane z ewentualną datą premiery omawianej gry. Ja z pewnością dam się jej porwać na długie godziny. A Wy?