Wolny Internet nie będzie problemem dla Steam?

Steam to zdecydowanie najpopularniejsza usługa dla graczy na rynku. Jej twórcy doskonale zdają sobie sprawę z owej popularności i zamierzają wprowadzać na bieżąco udoskonalenia mające na celu czynienie jej jeszcze bardziej przystępną. Najnowsze doniesienia wskazują na rychłe prowadzenie udogodnienia, które docenią gracze korzystający z wolniejszych łącz internetowych.

Udogodnienie od Steam dla graczy?

Już od jakiegoś czasu mówiło się o tym, że Steam ma zaoferować użytkownikom możliwość pobierania gier w systemie peer-to-peer. Były jednak to wtedy jedynie bardzo ambitne zapowiedzi. U progu 2023 roku dowiadujemy się natomiast, że zostały już poczynione pierwsze kroki w kierunku opracowania odpowiedniego rozwiązania. Steam w kanale beta miał bowiem otrzymać zmiany w kodzie wskazujące na to, że komunikacja P2P jest już w drodze.

Pobieranie gier w systemie peer-to-peer ma okazać się szczególnie przydatne na przykład wtedy, gdy dysponujemy wolnym łączem internetowym, a dokupimy sobie do naszego peceta drugie urządzenie (laptopa, konsolkę Steam Deck) i będziemy chcieli przetransferować nasze gry na jego pokład. W takiej sytuacji nie będzie konieczne mozolne pobieranie plików z Internetu, a cały proces przebiegnie dość szybko i sprawnie.

Czytaj też: Ukłon Google w kierunku fanów Stadia

Dajcie koniecznie znać, czy nowość od Steam będzie dla Was sporym udogodnieniem. Choć coraz więcej osób w naszym kraju korzysta z szybkiego łącza, ciągle mamy miejsca w których dostęp do Internetu jest mocno ograniczony.