Słuchawki Razer Kraken Kitty V2 Pro Quartz Edition – w sam raz dla dziewczyn?

Słuchawki to podstawowe akcesorium na biurku każdego gracza. Preferencje są tutaj różne – niektórzy preferują sprzęt o stonowanej stylistyce, inni stawiają zdecydowanie na efektowne podświetlenie. Nie brakuje także entuzjastów sprzętu zdecydowanie wyróżniającego się z tłumu. Przedstawicielkom tej ostatniej grupy bez dwóch zdań przypadną do gustu słuchawki Razer Kraken Kitty V2 Pro Quartz Edition. Miałem okazję je ostatnio przetestować.

Nieszablonowe wzornictwo i wysoka jakość

Już na pierwszy rzut oka widać, że słuchawki Razer Kraken Kitty V2 Pro Quartz Edition to sprzęt dedykowany kobietom. Świadczy o tym nie tylko dziewczęca kolorystyka ale i sam design, z ciekawie wyglądającymi „uszkami” na pałąku. Co ważne – są one wymienne. Możemy wybierać między jednym z trzech rodzajów – uszami kota, niedźwiadka i królika. Modułowość otwiera drzwi do lepszej personalizacji wizualnej słuchawek.

Słuchawki wykonano z materiałów dobrej jakości. Mamy tu zarówno tworzywo sztuczne, jak i elementy wykonane z metalu. Całość jest świetnie spasowana co daje pewność, że słuchawki posłużą właścicielowi przez kilka dobrych lat. Warto odnotować, że mamy do czynienia z zestawem przewodowym, który z naszym sprzętem łączy się za pośrednictwem złącza USB typu A. Oznacza to, że ze słuchawek skorzystamy w zestawieniu z komputerem lub konsolą. Nie połączymy ich natomiast ze smartfonem.

Jak sprzęt sprawuje się w praktyce?

Słuchawki Razer Kraken Kitty V2 Pro Quartz Edition zapewniają naprawdę świetną jakość odtwarzanego dźwięku. To zasługa 50-milimetrowych przetworników wspierających technologię THX Spatial Audio. Możemy też liczyć na wirtualny dźwięk wielokanałowy 7.1. Nie da się ukryć, że odpowiedniej klasy odsłuch odgrywa ogromną rolę podczas grania. Przykładem może być tutaj zabawa w dynamicznych strzelankach sieciowych. Dzięki dobrze skalibrowanemu dźwiękowi możemy np. szybciej zorientować się w sytuacji, w której przeciwnik będzie chciał wywieść nas w pole.

Razer Kraken Kitty V2 Pro Quartz Edition można wykorzystywać również do słuchania muzyki, oglądania filmów, ale i do komunikacji. W tym ostatnim przypadku warto zwrócić uwagę na dołączony do zestawu, wpinany w słuchawki mikrofon na pałąku (Razer™ HyperClear Cardioid Mic). To wygodne rozwiązanie. Możemy – na przykład – odłączyć go, gdy akurat nie zamierzamy wykorzystywać sprzętu do komunikowania się. Zdarza się przecież, że chcemy zanurzyć się w rozgrywce typu single-player niekoniecznie pozostając w międzyczasie zalogowanym na Discordzie lub TeamSpeaku prawda? Ze względu na wzornictwo nie polecałbym natomiast korzystania z tych słuchawek podczas oficjalnych spotkań służbowych.

Razer Kraken Kitty V2 Pro Quartz Edition to sprzęt zaprojektowany w bardzo przemyślany sposób. Dzięki ergonomicznej konstrukcji nie męczy użytkowników nawet podczas długich sesji spędzonych z komputerem lub konsolą. Wielu osobom zdarza się pracować ze słuchawkami przez osiem godzin dziennie i potem korzystać z nich jeszcze „po godzinach”. Prezentowany model od Razera nie powoduje dyskomfortu nawet przy takich scenariuszach. Zarówno pałąk, jak i muszle słuchawek są wyściełane w taki sposób, że nie powodują denerwującego ucisku na głowę.

Fakt, że mamy do czynienia ze słuchawkami przewodowymi może irytować osoby, które nie lubią podpinać się do sprzętu za pośrednictwem kabla i cenią sobie większą swobodę. Nie da się jednak ukryć, że brak degradowalnej baterii na pokładzie wydłuża żywotność sprzętu.

Intuicyjna aplikacja towarzysząca

Aplikacja Razer Synapse pozwala na wygodne zarządzanie pracą słuchawek. Przekazuje nam na bieżąco informacje dotyczące m.in. nastawień equalizera czy ustawień podświetlenia RGB. Dzięki niej możemy również zarządzać pracą mikrofonu. Co ważne – można ustawić kilka profili pracy – na przykład pod kątem potrzeb związanych z konkretnymi, ogrywanymi przez nas produkcjami. Razer Synapse to rozwiązanie cenione od lat, którego obsługa nie powinna sprawić problemów zarówno starym wyjadaczom, jak i totalnym laikom.

Podsumowując…

Razer Kraken Kitty V2 Pro Quartz Edition to świetne słuchawki dedykowane zdecydowanie żeńskiej części społeczności graczy – ze względu na swój specyficzny design. Zapewniają świetne brzmienie i doskonałą słyszalność dzięki zaawansowanym rozwiązaniom zastosowanym na ich pokładzie. Czy połączenie kablowe to zaleta? To kwestia gustu. Na pewno w przypadku takich słuchawek nie musimy martwić się o żywotność baterii. Na plus intuicyjna w obsłudze aplikacja towarzysząca. Razer Kraken Kitty V2 Pro Quartz Edition kosztują obecnie 899 złotych.

Grafika tytułowa: Razer